OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

O menopauze s odborníky – podívejte se na video

Menopauza, klimakterium nebo přechod. Období v životě každé ženy, které s sebou přináší spoustu změn. Nemusí to být ale žádná pauza! Poslechněte si, jak se ženy v tomto období cítí, co řeší a na koho se mohou v případě problémů obrátit. Radí dermatoložka Monika Arenbergerová, gynekolog Tomáš Fait a psycholožka a sexuoložka Laura Janáčková.

Menopauza není žádná pauza! Poslechněte si, jak se ženy v období klimakteria cítí, co řeší a na koho se mohou v případě problémů obrátit. Radí dermatoložka Monika Arenbergerová, gynekolog Tomáš Fait a psycholožka a sexuoložka Laura Janáčková.

00:30 Menopauza z pohledu dermatologa

Doc. MUDr. Monika Arenbergerová, Ph.D. působí na Dermatovenerologické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Zabývá se dermatoonkologií, dermatochirurgií a estetickou dermatologií.

09:57 Menopauza z pohledu gynekologa

Doc. MUDr. Tomáš Fait, Ph.D. je předsedou České menopauzální a andropauzální společnosti. Působí na Gynekologicko-porodnické klinice 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a ve Fakultní nemocnici Motol (Ambulance gynekologické endokrinologie a klimakterické medicíny).

15:36 Menopauza z pohledu psychologa

Doc. PhDr. Dr. phil. Laura Janáčková, CSc., psycholožka, sexuoložka a autorka řady knih o lidských vztazích a komunikaci, působí v Sexuologickém ústavu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Nejčtenější

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Péče o pleť

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečíst článek

Jaký vliv má menopauza na stárnutí pleti? Podrobně očima odborníka

ZDRAVÍ

Jaký vliv má menopauza na stárnutí pleti? Podrobně očima odborníka

Co se během stárnutí s kůží děje, jaký vliv má pokles estrogenů a jaké existují metody boje proti stárnutí pleti? Nahlédněte menopauze „pod kůži“ s předsedou České menopauzální a andropauzální společnosti, Doc. MUDr. Tomášem Faitem, Ph.D. z Gynekologicko-porodnické kliniky 2. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol.

Přečíst článek

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

1 minuta
k analýze
Vaší pleti

Udělejte si selfie

Vyplňte informace o svém profilu

Získejte doporučení
pro Vaši pleť na míru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaše silná stránka
Vrásky pod očimaVaše priorita
Ztráta pevnosti
pleti

Objevte
skinconsultai

circle1circle2circle3circle4