OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

K čemu je potřeba hydratační přípravek na pleť?

Proč je důležité používat hydratační přípravek? Možná vám to zní jako snadná otázka, protože je ale naše pleť ovlivňována věkem, jejím typem a dokonce i ročním obdobím, stojí za to tuto otázku prozkoumat dopodrobna.

K čemu je potřeba hydratační přípravek na pleť?

Vysvětlíme vám, proč je tolik důležité vybrat ten správný přípravek.

Jaký je rozdíl mezi hydratačním přípravkem na obličej a hydratačním přípravkem na tělo?

Asi vás příliš nepřekvapí, že pleť obličeje má jiné potřeby než pokožka těla. Při péči o pleť je důležité brát v úvahu každodenní stres, jemuž je pleť vystavena. Pleť obličeje je navíc odhalenější než zbytek těla, takže je více vystavená škodlivým vnějším faktorům (například poškozením vlivem UV záření a znečištěním).  V důsledku toho se první viditelné známky stárnutí objevují právě na obličeji. To znamená, že na rozdíl od hydratačních tělových přípravků, které mají obvykle hutnější texturu a mnohdy obsahují parfém, hydratační péče na obličej jsou často hypoalergenní, aby nepodráždily citlivou pleť obličeje.

K čemu je potřeba hydratační přípravek na pleť?

Kůže na obličeji je nejtenčí na těle, vůbec nejjemnější je pak pleť pod očima (její tloušťka je v těchto partiích průměrně 0,5 mm). Obličej navíc postrádá tukové zásoby jako jiné části těla, například stehna a paže, a proto má větší tendenci k vysušování. V porovnání s ostatními částmi těla tak obličej vykazuje známky stárnutí jako první. Ve zkratce? Hydratace je jednou z nejlepších činností, kterou můžete pro svou pleť v dlouhodobém horizontu učinit (ne nadarmo jsme vám říkali, abyste pili dostatečné množství vody).

Kdy a jak hydratovat pleť obličeje

Při hydrataci obličeje byste měli vzít v úvahu několik faktorů. Přípravek Minéral 89 od Vichy spojuje intenzivně hydratační účinky kyseliny hyaluronové a lehkou, svěží texturu, posiluje kožní bariéru a nezanechává na pleti mastný a nepříjemný film. 

Věk
Obecně lze říci, že naše epidermis bývá nejtlustší během období puberty a mezi dvacátým a třicátým rokem života. Sice to může pomoci předcházet vzniku jemných linek a vrásek, v tomto období se však můžeme setkat rovněž se zvýšenou produkcí mazu, což vede ke vzniku nedokonalostí pleti a příležitostně k akné. Pokud máte mastnou pleť, je dobré volit spíše lehké textury, které nebudou ucpávat póry.   Kůže se s věkem ztenčuje a její schopnost zadržovat vlhkost dramaticky klesá. Na hydratované pleti se méně často objevují jemné linky a vrásky, proto je důležité vybrat si denní krém s obsahem hydratačních složek pro zmírnění viditelných známek stárnutí a obranu proti dalšímu poškození v důsledku působení expozomu. 

Typ pleti
Pokud máte citlivou pleť, zvolte hypoalergenní přípravky navržené tak, aby nepodráždily vaši delikátní pokožku.   Pokud máte pleť, která svědí, potřebujete lehkou a svěží texturu, která pleť nebude dusit. Minéral 89 naštěstí klouže po pleti a téměř okamžitě se vstřebává. Na pleti zanechává chladivý, svěží pocit, který je pro pleť příjemný. Pokud máte suchou pleť, volte složení s obsahem hydratačních ingrediencí jako glycerin nebo kyselina hyaluronová, které pomohou posílit kožní bariéru. 

Sezóna/roční období
Během léta může dojít ke zvýšení produkce kožního mazu, výsledkem může být větší množství nedokonalostí a pupínků. I když máte v tomto období mastnější pleť než obvykle, neznamená to, že byste měli zapomínat na hydrataci! Díky vysoké koncentraci Mineralizující vody Vichy je Minéral 89 od Vichy obohacen 15 důležitými minerály a jeho hebká, chladivá textura se skvěle hodí pro horké letní dny.   V zimě pak může být pleť v důsledku přetopených místností vyprahlá. Peeling je sice skvělým způsobem, jak pokožku těla zbavit suchosti a olupující se kůže, ale pro citlivou pleť obličeje mohou být některé exfoliační přípravky příliš nešetrné. V tomto případě je proto lepší dehydrataci raději předcházet. 

Jaký hydratační přípravek je pro pleť nejlepší?

Lehká, a přesto hydratační gelová textura Minéral 89 od Vichy hydratuje plet, aniž by zatěžovala epidermis. Složení s obsahem 89 % Mineralizující vody Vichy prokazatelně posiluje pleť a pomáhá bojovat proti ztrátě vody, díky čemuž přispívá k pocitu svěžesti a hydratace na pleti. Minéral 89 je možné používat samostatně, nebo jej můžete nanést pod váš obvyklý denní krém pro extra porci hydratace, což z přípravku dělá ideální hydratační péči.

Náš ikonický přípravek

 • MINERALIZUJÍCÍ TERMÁLNÍ VODA VICHY - obrázek výrobku
 • Best-seller

  cba_1mistoPNGcba_PNG
  Posilující a vyplňující Hyaluron-Booster 50 ml - obrázek výrobku
 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4