OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

K čemu je potřeba hydratační přípravek na pleť?

Proč je důležité používat hydratační přípravek? Možná vám to zní jako snadná otázka, protože je ale naše pleť ovlivňována věkem, jejím typem a dokonce i ročním obdobím, stojí za to tuto otázku prozkoumat dopodrobna.

K čemu je potřeba hydratační přípravek na pleť?

Vysvětlíme vám, proč je tolik důležité vybrat ten správný přípravek.

Jaký je rozdíl mezi hydratačním přípravkem na obličej a hydratačním přípravkem na tělo?

Asi vás příliš nepřekvapí, že pleť obličeje má jiné potřeby než pokožka těla. Při péči o pleť je důležité brát v úvahu každodenní stres, jemuž je pleť vystavena. Pleť obličeje je navíc odhalenější než zbytek těla, takže je více vystavená škodlivým vnějším faktorům (například poškozením vlivem UV záření a znečištěním).  V důsledku toho se první viditelné známky stárnutí objevují právě na obličeji. To znamená, že na rozdíl od hydratačních tělových přípravků, které mají obvykle hutnější texturu a mnohdy obsahují parfém, hydratační péče na obličej jsou často hypoalergenní, aby nepodráždily citlivou pleť obličeje.

K čemu je potřeba hydratační přípravek na pleť?

Kůže na obličeji je nejtenčí na těle, vůbec nejjemnější je pak pleť pod očima (její tloušťka je v těchto partiích průměrně 0,5 mm). Obličej navíc postrádá tukové zásoby jako jiné části těla, například stehna a paže, a proto má větší tendenci k vysušování. V porovnání s ostatními částmi těla tak obličej vykazuje známky stárnutí jako první. Ve zkratce? Hydratace je jednou z nejlepších činností, kterou můžete pro svou pleť v dlouhodobém horizontu učinit (ne nadarmo jsme vám říkali, abyste pili dostatečné množství vody).

Kdy a jak hydratovat pleť obličeje

Při hydrataci obličeje byste měli vzít v úvahu několik faktorů. Přípravek Minéral 89 od Vichy spojuje intenzivně hydratační účinky kyseliny hyaluronové a lehkou, svěží texturu, posiluje kožní bariéru a nezanechává na pleti mastný a nepříjemný film. 

Věk
Obecně lze říci, že naše epidermis bývá nejtlustší během období puberty a mezi dvacátým a třicátým rokem života. Sice to může pomoci předcházet vzniku jemných linek a vrásek, v tomto období se však můžeme setkat rovněž se zvýšenou produkcí mazu, což vede ke vzniku nedokonalostí pleti a příležitostně k akné. Pokud máte mastnou pleť, je dobré volit spíše lehké textury, které nebudou ucpávat póry.   Kůže se s věkem ztenčuje a její schopnost zadržovat vlhkost dramaticky klesá. Na hydratované pleti se méně často objevují jemné linky a vrásky, proto je důležité vybrat si denní krém s obsahem hydratačních složek pro zmírnění viditelných známek stárnutí a obranu proti dalšímu poškození v důsledku působení expozomu. 

Typ pleti
Pokud máte citlivou pleť, zvolte hypoalergenní přípravky navržené tak, aby nepodráždily vaši delikátní pokožku.   Pokud máte pleť, která svědí, potřebujete lehkou a svěží texturu, která pleť nebude dusit. Minéral 89 naštěstí klouže po pleti a téměř okamžitě se vstřebává. Na pleti zanechává chladivý, svěží pocit, který je pro pleť příjemný. Pokud máte suchou pleť, volte složení s obsahem hydratačních ingrediencí jako glycerin nebo kyselina hyaluronová, které pomohou posílit kožní bariéru. 

Sezóna/roční období
Během léta může dojít ke zvýšení produkce kožního mazu, výsledkem může být větší množství nedokonalostí a pupínků. I když máte v tomto období mastnější pleť než obvykle, neznamená to, že byste měli zapomínat na hydrataci! Díky vysoké koncentraci Mineralizující vody Vichy je Minéral 89 od Vichy obohacen 15 důležitými minerály a jeho hebká, chladivá textura se skvěle hodí pro horké letní dny.   V zimě pak může být pleť v důsledku přetopených místností vyprahlá. Peeling je sice skvělým způsobem, jak pokožku těla zbavit suchosti a olupující se kůže, ale pro citlivou pleť obličeje mohou být některé exfoliační přípravky příliš nešetrné. V tomto případě je proto lepší dehydrataci raději předcházet. 

Jaký hydratační přípravek je pro pleť nejlepší?

Lehká, a přesto hydratační gelová textura Minéral 89 od Vichy hydratuje plet, aniž by zatěžovala epidermis. Složení sobsahem 89 % Mineralizující vody Vichy prokazatelně posiluje pleť a pomáhá bojovat proti ztrátě vody, díky čemuž přispívá k pocitu svěžesti a hydratace na pleti. Minéral 89 je možné používat samostatně, nebo jej můžete nanést pod váš obvyklý denní krém pro extra porci hydratace, což z přípravku dělá ideální hydratační péči.

Náš ikonický přípravek

go to top