OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít


ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI
VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

Zdraví pokožky je významně ovlivňováno mnoha vnějšími a vnitřními faktory expozomu, stav pleti se rovněž zhoršuje v důsledku jejich působení.

Začněte teď

7Známek stárnutí scanuji…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Poznejte nepřítele vaší pleti: různé typy vrásek

Vaše pleť postupem času ztrácí elasticitu, v důsledku čehož se na obličeji objevují jemné linky a vrásky - noční můra pro vaši krásu.

Ale odkud se vrásky vlastně berou? Tady je naše rozdělení jednotlivých typů vrásek a míst, kde na obličeji se nacházejí, abyste nad nimi mohli zvítězit pomocí tajné zbraně!

Linky vzniklé dehydratací


Naše tělo je z 50-75 % tvořeno vodou. Díky tomu naše tělní systémy správně fungují, včetně dermis. Bez dostatečného množství vody se proto pokožka nemůže efektivně regenerovat a vytvářet nové buňky – právě to následně vede ke vzniku vrásek a zhoršení pevnosti pleti. Pokles hladiny kyseliny hyaluronové, která se ve vrstvách kůže vyskytuje přirozeně, může nedostatek zadržované vlhkosti uvnitř pleti ještě zvýšit. Jak vznikají linky způsobené dehydratací? Vrásky způsobené dehydratací se často objevují na čele: Zvedněte obočí, prohlédněte si takto vytvořené vrásky a svaly opět uvolněte. Pokud jsou vrásky stále patrné, jde s největší pravděpodobností o vrásky vzniklé dehydratací – pleť se nevrací zpět na své místo.

Výrazové vrásky

Od smíchu a mhouření očí až po mračení – repetitivní činnost našich obličejových svalů může vést ke vzniku vrásek tam, kde se na pleti vytvářejí záhyby, a to obzvlášť tehdy, když stárneme a naše pleť ztrácí svou mladistvou elasticitu. Jak vznikají výrazové vrásky? Nejčastěji se jemné linky a vrásky vytvářejí kolem úst (vrásky od smíchu), v okolí očí (kohoutí stopa) a mezi obočím (mračící vrásky).

Vrásky způsobené stárnutím

S věkem pleť ztrácí svou pevnost, což je důsledkem poklesu tvorby kolagenu a elastinu. Pleť je ochablá: epidermis se nevrací zpět, jako když byla mladší, a do pleti se vrývají úzké linky. Jak vznikají vrásky způsobené stárnutím? Tyto linky způsobené věkem se zpravidla nacházejí kolem očí, úst a na čele. Jsou méně viditelné než ostatní vrásky, ale i tak nejsou na našem obličeji vítány!

Vrásky způsobené spánkem

Nejen obličej sužují vrásky: jak stárneme, vrásky se nám objevují i na těle. Jak vznikají vrásky způsobené spánkem? Jemné linky jsou patrné především v oblasti dekoltu, a to mezi ňadry a nad nimi. Viditelné jsou zejména po spánku na boku. Podobnou vrásku najdete také na tváři, pokud jste v noci spali na jedné straně a tvář jste tiskli na polštář. Nejlepší polohou pro snění bez vrásek je spát na zádech.

Jak předejít vráskám a jak je zmírnit

Nejlepší způsob, jak vznik vrásek oddálit nebo jak vrásky zmírnit, pokud už je máte, je dodržovat pravidelnou rutinu péče o pleť. Výzkumné studie prokázaly, že tloušťka a zdraví dermis se během dne mění, večer jsou vrásky zřetelnější. Krém Liftactiv Supreme působí proti vzniku vrásek, neboli „stárnutí během dne“. Krém nanášejte na obličej a krk dvakrát denně. Již po 7 dnech jsou vrásky viditelně zmírněny a pleť vypadá mladší.

Náš ikonický přípravek

SUPREME OČNÍ - obrázek výrobku

SUPREME OČNÍ

( 65 recenzí )

Novinka

B3 Sérum proti pigmentovým skvrnám & vráskám

B3 Sérum proti pigmentovým skvrnám & vráskám

Snížení pigmentace a sjednocení tónu pleti

30ml

Novinka

H.A. EPIDERMIC FILLER Sérum proti vráskám s kyselinou hyaluronovou - obrázek výrobku

H.A. EPIDERMIC FILLER Hyaluronové sérum proti vráskám s kyselinou hyaluronovou

( 123 recenzí )

go to top