OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Proč je potřeba denně chránit pleť SPF faktorem?

Věděli jste, že faktory vnějšího prostředí (UV záření a znečištění) jsou zodpovědné až za 80 % stárnutí pleti?* Čtěte dál a zjistěte, proč je každodenní ochrana pomocí SPF faktoru pro budoucnost pleti tak důležitá.

Proč je potřeba denně chránit pleť SPF faktorem?

*Poškození způsobené vlivem UV záření je zodpovědné až za 80 % předčasného stárnutí pleti.

UVA vs UVB záření: jak pleti škodí?

UV záření je společně se znečištěním a špatnou kvalitou ovzduší jedním z mnoha vnějších faktorů, jimž je naše pleť denně vystavena. Tyto faktory pleť mohou z dlouhodobého hlediska potenciálně poškodit. 35 % případů rakoviny kůže je připisováno UVA záření[1], stejně jako většina viditelných známek stárnutí pleti. To je poměrně znepokojující, uvážíme-li, že 95 % UV záření spadá právě do této první kategorie. 
Paprsky UVB záření jsou více než 100krát silnější v červenci než v prosinci a bývají hlavní příčinou slunečních spálenin, začervenání a tmavých skvrn. Paprsky UVA záření se vyskytují během celého roku. Abychom se vyhnuli problémům s předčasným stárnutím pokožky, je proto zásadní pleť před UV zářením chránit 365 dní v roce. Poškození vlivem slunce se totiž neomezuje pouze na letní období.

Péči s SPF faktorem by měla být součástí naší rutiny během celého roku

Oba typy UV záření mají potenciál poškozovat pokožku během celého roku, proto se ujistěte, že vaše kosmetická rutina pleť chrání před UVA i UVB zářením. Jemná mlha ve spreji Idéal Soleil od Vichy je absolutně dokonalá pro pobyt ve městě, pomáhá pleť chránit před UVA i UVB  zářením a nabízí ochranu SPF 50 partiím na obličeji s tou nejjemnější pokožkou. Přípravek můžete nanášet i přes make-up, takže se nemusíte obávat použít jej kdykoli během dne. Vaše denní péče o pleť by pak měla obsahovat minimálně SPF 25, aby byla garantována alespoň základní ochrana. Denní krém by měl dále obsahovat rovněž anti PPD (persistent pigment darkening) technologii, která bojuje proti fotostárnutí způsobenému vlivem UVA záření a proti dalším závažným problémům vznikajícím v důsledku nadměrné expozice UV záření.

Sources:
[1] Agence française de Sécurité sanitaire environnementale (AFSSE). Ultraviolets - état des connaissances sur l’exposition et les risques sanitaires.. Mau 2005. pp. 36, 41

Náš ikonický přípravek

Osvěžující sprej na obličej SPF 50 - obrázek produktu

Osvěžující sprej na obličej SPF 50

Best-seller

Denní fluidní péče zpomalující projevy stárnutí pleti. - obrázek výrobku

Denní fluidní péče zpomalující projevy stárnutí pleti.

Denní korekční & ochranná fluidní péče.

( 73 recenzí )

Novinka

Zmatňující ochranný krém 3v1 SPF 50+ - obrázek produktu

Zmatňující ochranný krém 3v1 SPF 50+

go to top