OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Péče o pleť proti stárnutí: jaký je rozdíl mezi krémem a sérem

Možná si myslíte, že Vám Váš krém proti stárnutí stačí. Zde je však důvod, proč byste měli zvážit přidání séra do Vaší rutiny péče proti stárnutí.

Péče o pleť proti stárnutí: jaký je rozdíl mezi krémem a sérem

Po 35. roce života by měly být produkty proti stárnutí nezbytnou součástí Vaší péče o pleť. Od peptidů po vitamin C, aktivní látky proti stárnutí mohou ve Vaší péči o pleť pomáhat v boji proti procesu stárnutí tím, že pomáhají čelit dopadům ztráty kolagenu a kyseliny hyaluronové a zpomalení procesu obnovy pokožky, které vedou ke stárnutí pleti. Různé účinné látky se však vstřebávají různými způsoby, a proto je třeba Vámi vybrané produkty proti stárnutí používat správným způsobem, abyste získali maximální užitek ze své anti-age péče o pleť. A zatímco krémy se správně zvolenými aktivními látkami mohou být účinnou zbraní proti stárnutí, přidání séra do Vaší rutiny může pomoci posílit výhody Vaší rutiny péče o pleť.

Sérum proti stárnutí


Séra jsou navržena tak, aby poskytovala vyšší koncentraci účinných látek v malých, silných dávkách, které zvyšují účinek krému. Jsou lehčí než hydratační krémy, pronikají pokožkou rychleji, dodávají aktivní látky hlouběji do pokožky a připravují pokožku na následující produkty.

Jak aplikovat sérum proti stárnutí: Po pečlivém vyčištění pokožky a použití tonika k odstranění zbytků čisticího prostředku, vklepejte - nevtírejte - do lehce navlhčené pokožky, která je propustnější. Než přejdete na další krok ve Vaší rutině v péči o pleť proti stárnutí, ujistěte se, že se sérum zcela vstřebalo.

Krém proti stárnutí


Hydratační krémy proti stárnutí a noční krémy, jsou krémy obsahující přidané aktivní látky, které jsou navrženy tak, aby udržovaly pokožku vypnutou, vyhlazovaly jemné linie a vrásky nebo zvýšily zářivost pokožky. Jedná se o všestranný účinek na pokožku, včetně hydratace a výhod zaměřených na několik známek stárnutí. Nezapomeňte ale zvolit složení, které je navrženo pro Váš typ pleti. Pokud je Vaše pokožka mastná, vyhněte se péči příliš mastné nebo těžké; silným nebo nadměrně chemickým produktům, pokud máte citlivou pokožku, případně pudrům, regulátorům kožního mazu a dalším prostředkům potlačujících lesk, pokud je Vaše pokožka suchá.

Jak aplikovat krém proti stárnutí: Jakmile se Vaše sérum úplně vstřebá do pokožky, vmasírujte si ráno krém s SPF nebo hydratační krém a večer noční krém, který si rozetřete po celé tváři a krku. Pokud používáte oční krém proti stárnutí, nejlépe jej jemně vklepejte jako poslední krok ve Vaší rutině v péči o pleť po hydratačním krému.

Jak si vybrat mezi sérem proti stárnutí a krémem


Vědět, jak používat krémy a séra jako součást své rutiny v péči o pleť proti stárnutí, může mít velký vliv na to, jak Vaše pokožka absorbuje všechny tyto aktivní látky, a nakonec i na to, jak efektivní jsou při udržování pokožky v jejím nejlepším stavu. Séra a krémy mají různé funkce v péči o pleť a hrají jinou roli ve Vaší kosmetické rutině.

Náš ikonický přípravek

 • SUPREME - obrázek výrobku
 • SUPREME NOČNÍ - obrázek výrobku
 • Novinka

  H.A. EPIDERMIC FILLER Sérum proti vráskám s kyselinou hyaluronovou - obrázek výrobku
 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4