OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Aknózní pleť v létě – názor dermatoložky

Někteří pacienti s akné v létě pozorují zlepšení stavu jejich pleti. Tento jev připisují pobytu na sluníčku a často mají tendenci neuvědomovat si negativní vliv slunečních paprsků při jejich nadměrném působení. Slunce může mít protizánětlivé účinky, ale pouze v případě, kdy mu pleť není vystavena až příliš. Zásadní je používat sluneční ochranu s vysokým SPF faktorem a omezit pobyt na přímém slunci.

Nadměrný pobyt na slunci může totiž naopak způsobit, že pacienti budou po skončení léta bojovat se zhoršenými projevy akné. Jaký má tedy UV záření na naši pleť vliv?

1. Způsobuje ztrátu vody v kožní bariéře: slunce pomáhá vysušovat nadměrné sébum (kožní maz) a zánětlivé léze, ale zároveň dochází k dehydrataci, a tudíž narušení funkce kožní bariéry.

2. Aby se kůže před UV zářením chránila, dočasně se stává „silnější“: mrtvé kožní buňky na jejím povrchu tvrdnou a pod nimi se hromadí sébum. To vede k ucpávání pórů a vytváření retenčních lézí (bílé a černé tečky). Pacienti následně bojují s dalšími nepříjemnými projevy akné.

Zejména v letním období je tedy důležité pamatovat na ochranné přípravky s vysokým SPF faktorem. V případě pleti se sklonem k akné také pomohou zabránit zhoršení nedokonalostí a vzniku pigmentových skvrn. Vybírejte ochranné přípravky určené pro mastnou pleť a pleť se sklonem k akné, které mají lehčí texturu a pomáhají s projevy akné bojovat.

Zároveň pamatujte na dostatečnou hydrataci. Nesmírně důležité je dodržovat správný pitný režim. Pacientům bojujícím s akné také kromě ochranného krému s SPF faktorem doporučuji i přípravek Normaderm Phytosolution. Kromě působení proti aknózním lézím poskytuje pleti potřebnou hydrataci a regeneraci narušené funkce kožní bariéry. Pacienti zejména v letním období oceňují lehkou a svěží texturu, která se rychle vstřebává do pokožky.

MUDr. Anna Jiráková, Ph.D.

Náš ikonický přípravek

 • Novinka

  cba_1mistoPNGcba_PNG
  Normaderm Phytosolution  - Péče s dvojím účinkem pro korekci nedokonalostí  pleti se sklonem k akné - obrázek výrobku
 • Nejčtenější

  Stárnutí pleti a tmavé skvrny lze řešit

  Péče o pleť

  Stárnutí pleti a tmavé skvrny lze řešit

  Tmavé skvrny pokožky patří mezi nejčastější problémy, které ženy kromě vrásek od určitého věku řeší. Pigmentové skvrny se projevují především na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často bývá používáno ,,stařecké skvrny“, protože kvůli nim pokožka vypadá starší.

  Přečíst článek

  Top tipy: připravte svou pleť na pobyt na slunci

  Péče o pleť

  Top tipy: připravte svou pleť na pobyt na slunci

  Pokud se chystáte na dovolenou, je důležité zajistit, aby byla pleť před horkem správně chráněna. Podívejte se na naše top tipy, které vám pomohou zajistit, abyste na slunci byli v bezpečí – a to ještě předtím, než nastoupíte do letadla.

  Přečíst článek

  UV paprsky a jejich „odrazový efekt“

  Péče o pleť

  UV paprsky a jejich „odrazový efekt“

  I když si to mnoho z nás neuvědomuje, UV záření působí na pokožku 365 dní v roce bez ohledu na roční období. Kůži je nutné před vlivem škodlivých paprsků chránit po celý rok, s blížícím se létem pak potřeba protekce ještě roste.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4