OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít


ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI
VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

Zdraví pokožky je významně ovlivňováno mnoha vnějšími a vnitřními faktory expozomu, stav pleti se rovněž zhoršuje v důsledku jejich působení.

Začněte teď

7Známek stárnutí scanuji…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Rozhovor s dermatologem – Projevy menopauzy a jak s nimi bojovat

Menopauza patří k významným milníkům života každé z nás. Jde o přirozený stav, kdy dochází k útlumu funkce vaječníků, v jehož důsledku se snižuje tvorba hormonů estrogenu a progesteronu, které mají vliv na celou řadu procesů v ženském těle. Mezi nejvýraznější projevy patří ztráta pevnosti a pružnosti pokožky, v jejímž důsledku může vypadat oslabená a povadlá, a tedy starší, než ve skutečnosti je. O těchto a dalších projevech menopauzy a jak s nimi bojovat, jsme se zeptali dermatoložky MUDr. Ivy Obstové.

mudr_iva_obstova

Co způsobuje případné povadnutí kůže během menopauzy a jak tomu lze předejít?

S věkem se mění struktura i fyziologické funkce kůže. Snižuje se pevnost a množství kolagenních i elastických vláken, ubývá mezibuněčného pojiva a kyseliny hyaluronové, snižuje se tvorba ceramidů a tuků a zpomaluje se obnova kožních buněk. Výsledkem je sušší a méně pružná kůže a objevují se rozšířené žilky a pigmentace. Protože tyto změny nastávají pozvolna už od zhruba 30. roku věku, lze je zpomalit pravidelnou péčí o pleť.

Jaké vlivy působí na pleť? A jak je možné ji udržovat v nejlepší kondici?

Jednak je tu určitá genetická dispozice, která určuje nástup období všech uvedených změn. Ještě důležitější jsou ale faktory životosprávy, tj. strava, kouření, chronický stres, pobyt ve znečištěném ovzduší, nadměrná expozice UV záření apod. To vše ovlivňuje výsledný vzhled pleti. Optimální je tedy upravit tyto vnější vlivy a přidat vhodnou kosmetickou péči, která uspokojí všechny potřeby vaší pleti.

Jak připravit pleť na menopauzu?

Samotnou menopauzu předchází tzv. premenopauzální fáze, kdy již dochází v celém organismu k určitým mikroskopickým změnám ve struktuře a funkcích tkání. Na menopauzu se tedy nemusíme nijak zvlášť připravovat, stačí si jen všímat určitých signálů těla. Co se týká pleti, doporučujeme postupně přejít na krémy s hutnější texturou, s obsahem antioxidantů, kyseliny hyaluronové atd. Je vhodné vyvarovat se agresivnějších forem péče o pleť, například aplikace silnějších peelingů nebo tzv. dermarolerů.

Redakce

Náš ikonický přípravek

Peri-Menopause<br />Vyplňující liftingový denní krém pro období perimenopauzy

Peri-Menopause
Vyplňující liftingový denní krém pro období perimenopauzy

( 7 recenzí )

Pro období peri a postmenopauzy<br />Meno 5 Bi-Sérum

Pro období peri a postmenopauzy
Meno 5 Bi-Sérum

( 61 recenzí )

Peri-Menopause<br />Vyplňující revitalizační noční krém pro období perimenopauzy

Peri-Menopause
Vyplňující revitalizační noční krém pro období perimenopauzy

go to top