OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

PEPTIDY: SEZNAMTE SE S ANTI-AGINGOVOU INGREDIENCÍ, KTERÁ MĚNÍ VŠE

Peptidy jsou novou anti-agingovou ingrediencí, po které byste se rozhodně měli poohlédnout.

Retinol, antioxidanty, AHA kyseliny a vitamin C – všechny tyto složky jsou na seznamu požívaných kosmetických ingrediencí. Skoro by se zdálo, že k nim každý měsíc přibude nová superaktivní látka.

Nejnovější senzací, o které se teď v kosmetice mluví, jsou peptidy – krátké řetězce aminokyselin, z nichž mají některé schopnost opětovně obnovit produkci kolagenu a zpomalit tak proces stárnutí. Vysvětlíme vám, proč byste tuto anti-agingovou ingredienci měli znát.

Jak stárneme, je potřeba pleť stimulovat, aby se obnovovala.

Stejně jako je tomu u ostatních částí těla, dochází i v kůži ke zpomalení metabolismu. To znamená, že se pokožka obnovuje méně efektivně a kolagen (hlavní vlákna v dermis) se vytváří pomaleji, což následně vede ke ztrátě pevnosti a elasticity v pleti. K tomu si přidejte přemíru času stráveného na slunci a expozici UV záření, tím se celý proces ještě drasticky urychlí. Stárnutí může urychlit také zánět vzniklý v důsledku volných radikálů z okolního znečištění a cigaretového kouře. Jak stárneme, je potřeba pleť stimulovat, aby se obnovovala.

Peptidy-článek

Peptidy jsou motorem

Jedním ze způsobů, jak to udělat, je volit aktivní ingredience cílící na hlavní vlákna v pokožce: kolagen a elastin. Vsaďte na peptidy, účinnou skupinu anti-agingových ingrediencí, které mají prokázanou účinnost in vitro. Jsou přirozeně přítomné v těle u hormonů jako endorfiny a oxytocin a fungují tak, že se přimknou na receptorové buňky a spouští metabolické procesy, jako jsou vyšší tvorba kolagenu buňkami či absorpce a využívání tuku. Nejefektivnější peptidy vybírané pro přípravky péče o pleť jsou peptid z hrášku a tripeptidy.

Peptid z hrášku je přírodního původu. Posiluje kolagen a elastin a stimuluje pokožku k tomu, aby je vytvářela, stabilizuje spojení mezi dermis a epidermis, aby pleť byla pevnější.

Tripeptidy jsou takovým motorem ke zvýšení syntézy kolagenu a lumicanu (díky nim jsou pojivové tkáně stabilní), podporují strukturu pokožky a její celkové posílení. Zlepšuje tloušťku pleti a zanechává ji plnější.

Jak zapracovat peptidy do kosmetické rutiny

Péče o pleť s obsahem peptidů jako Liftactiv Collagen Specialist je investicí do mládí a krásy pleti.  Společně s dalšími ingrediencemi mohou být peptidy navíc dokonce účinnější.

Liftactiv Collagen Specialist byl navržen speciálně pro korekci viditelných známek ztráty kolagenu v pleti, není tedy překvapením, že je nabitý peptidy. Je tvořen 38 % aktivních ingrediencí, což je nejvyšší množství, jaké kdy Laboratoře Vichy použily jako součást hypoalergenní formule, která je šetrná k citlivé pleti. Přípravek dále obsahuje vitamin C pro boj s pigmentací, eperulin pro zklidnění a HEPES pro vyhlazení povrchu pleti. Peptidy jen završují účinnou anti-agingovou formuli.
Testy ukázaly zvýšení pevnosti pleti, zmírnění jemných linek a vrásek kolem očí, na čele a v oblasti nosoretní rýhy. Zároveň došlo k výraznému zlepšení obnovy epidermis, díky čemuž působíte mladší a odpočinutější.
Někdy může být obtížné vyznat se ve světě anti-agingové péče. Ve složení se proto dívejte po peptidech a nechejte je, aby těžkou práci udělaly za vás. Můžete si tak být jistí, že pro svou pleť děláte to nejlepší. A to je ten nejlepší způsob, jak cílit proti 100 % známek stárnutí.

Náš ikonický přípravek

Best-seller

Collagen Specialist Denní krém

Collagen Specialist Denní krém

Koriguje viditelné známky ztráty kolagenu

50ml

( 406 recenzí )

Vichy COLLAGEN SPECIALIST NOČNÍ - obrázek produktu

COLLAGEN SPECIALIST NOČNÍ
Komplexní noční péče proti vráskám a snižování kvality kolagenu v pleti

50 ml

( 3 recenzí )

B3 Sérum proti pigmentovým skvrnám & vráskám

B3 Sérum proti pigmentovým skvrnám & vráskám

Snížení pigmentace a sjednocení tónu pleti

30ml

( 31 recenzí )

H.A. ZPEVŇUJÍCÍ OČNÍ PÉČE PROTI VRÁSKÁM

H.A. ZPEVŇUJÍCÍ OČNÍ PÉČE PROTI VRÁSKÁM

( 65 recenzí )

SÉRUM RETINOL SPECIALIST

SÉRUM RETINOL SPECIALIST

Působí na všechny známky stárnutí pleti

go to top