OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

PEPTIDY: SEZNAMTE SE S ANTI-AGINGOVOU INGREDIENCÍ, KTERÁ MĚNÍ VŠE

 • Oblíbené

Peptidy jsou novou anti-agingovou ingrediencí, po které byste se rozhodně měli poohlédnout.

Retinol, antioxidanty, AHA kyseliny a vitamin C – všechny tyto složky jsou na seznamu požívaných kosmetických ingrediencí. Skoro by se zdálo, že k nim každý měsíc přibude nová superaktivní látka.

Nejnovější senzací, o které se teď v kosmetice mluví, jsou peptidy – krátké řetězce aminokyselin, z nichž mají některé schopnost opětovně obnovit produkci kolagenu a zpomalit tak proces stárnutí. Vysvětlíme vám, proč byste tuto anti-agingovou ingredienci měli znát.

Jak stárneme, je potřeba pleť stimulovat, aby se obnovovala.

Stejně jako je tomu u ostatních částí těla, dochází i v kůži ke zpomalení metabolismu. To znamená, že se pokožka obnovuje méně efektivně a kolagen (hlavní vlákna v dermis) se vytváří pomaleji, což následně vede ke ztrátě pevnosti a elasticity v pleti. K tomu si přidejte přemíru času stráveného na slunci a expozici UV záření, tím se celý proces ještě drasticky urychlí. Stárnutí může urychlit také zánět vzniklý v důsledku volných radikálů z okolního znečištění a cigaretového kouře. Jak stárneme, je potřeba pleť stimulovat, aby se obnovovala.

Peptidy-článek

Peptidy jsou motorem

Jedním ze způsobů, jak to udělat, je volit aktivní ingredience cílící na hlavní vlákna v pokožce: kolagen a elastin. Vsaďte na peptidy, účinnou skupinu anti-agingových ingrediencí, které mají prokázanou účinnost in vitro. Jsou přirozeně přítomné v těle u hormonů jako endorfiny a oxytocin a fungují tak, že se přimknou na receptorové buňky a spouští metabolické procesy, jako jsou vyšší tvorba kolagenu buňkami či absorpce a využívání tuku. Nejefektivnější peptidy vybírané pro přípravky péče o pleť jsou peptid z hrášku a tripeptidy.

Peptid z hrášku je přírodního původu. Posiluje kolagen a elastin a stimuluje pokožku k tomu, aby je vytvářela, stabilizuje spojení mezi dermis a epidermis, aby pleť byla pevnější.

Tripeptidy jsou takovým motorem ke zvýšení syntézy kolagenu a lumicanu (díky nim jsou pojivové tkáně stabilní), podporují strukturu pokožky a její celkové posílení. Zlepšuje tloušťku pleti a zanechává ji plnější.

Jak zapracovat peptidy do kosmetické rutiny

Péče o pleť s obsahem peptidů jako Liftactiv Collagen Specialist je investicí do mládí a krásy pleti.  Společně s dalšími ingrediencemi mohou být peptidy navíc dokonce účinnější.

Liftactiv Collagen Specialist byl navržen speciálně pro korekci viditelných známek ztráty kolagenu v pleti, není tedy překvapením, že je nabitý peptidy. Je tvořen 38 % aktivních ingrediencí, což je nejvyšší množství, jaké kdy Laboratoře Vichy použily jako součást hypoalergenní formule, která je šetrná k citlivé pleti. Přípravek dále obsahuje vitamin C pro boj s pigmentací, eperulin pro zklidnění a HEPES pro vyhlazení povrchu pleti. Peptidy jen završují účinnou anti-agingovou formuli.
Testy ukázaly zvýšení pevnosti pleti, zmírnění jemných linek a vrásek kolem očí, na čele a v oblasti nosoretní rýhy. Zároveň došlo k výraznému zlepšení obnovy epidermis, díky čemuž působíte mladší a odpočinutější.
Někdy může být obtížné vyznat se ve světě anti-agingové péče. Ve složení se proto dívejte po peptidech a nechejte je, aby těžkou práci udělaly za vás. Můžete si tak být jistí, že pro svou pleť děláte to nejlepší. A to je ten nejlepší způsob, jak cílit proti 100 % známek stárnutí.

Náš ikonický přípravek

 • COLLAGEN  SPECIALIST - Komplexní péče proti vráskám a ztrátě kolagenu v pleti
 • HYALU MASK-Anti-age maska na obličej s kyselinou hyaluronovou
 • Nejčtenější

  KOLAGEN – VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

  Ingredience

  KOLAGEN – VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

  Co jste slyšeli, je pravda. Vaše pleť je na něm závislá.
  Pamatujete si dobu, kdy jste vůbec netušili, že je kolagen pro pleť důležitý? Bylo vám nejspíš kolem dvaceti a produkce kolagenu u vás byla tak vysoká (přibližně o 75 %  vyšší než s nynějším postupujícím věkem), že jste o něm zrovna dvakrát nepřemýšleli. Slovo kolagen jste někde letmo zaslechli, věděli jste, že jde o protein a že nějakým způsobem souvisí se strukturou pleti.

  Přečíst článek

  go to top