OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Slunce: nejhorší nepřítel?

Slunce by na létu mělo být to nejlepší a ne něco, kvůli čemu byste se měli trápit. Chraňte a hydratujte svou pokožku, abyste se mohli chlubit svým novým zářivým vzhledem.

Slunce: nejhorší nepřítel?

Není pochyb o tom, že si v létě připadáme atraktivnější. Farmaceutická laborantka Loubna Id Said ale vysvětluje, že slunce může být pro naši pleť skrytým nepřítelem. Tady je několik důvodů, proč tomu tak je. 

Slunce kryje nedokonalosti jen dočasně

Opálení nevyřeší vaši mdlou pleť – jen ji schová za zářivý závoj. Co je příčinou zašedlé pleti? Jedním z důvodů je nevhodná rutina péče, která pleti nepřináší adekvátní hydrataci. K nežádoucímu vzhledu pleti mohou nicméně přispívat také paprsky dlouhovlnného UVA záření. Podle Loubny Id Said existuje „pouze jedno řešení – používat pod opalovací krém s vysokým ochranným faktorem (SPF 50+ pro světlou nebo citlivou pleť) hydratační denní péči.“

Tlustší pokožka a pupínky – na vině je slunce

Aby se pokožka ochránila před škodlivým působením UV záření, produkuje melanin (ten způsobuje její opálení) a stává se tlustší. Když se pak vrátíte z prázdnin, často se vám na pleti udělá spousta pupínků, což označujeme jako takzvaný „rebound efekt“. Takže co dělat, aby byly škody co nejmenší? Pleť je nezbytné chránit opalovacím přípravkem s vysokým SPF faktorem. „UV záření může problematické partie vysušit, ale také ztlušťuje pokožku, ucpává póry a způsobuje nahromadění kožního mazu,“ říká Loubna Id Said. „Peeling obličeje si během prázdnin nedělejte častěji než jednou týdně. Pokud máte pleť se sklonem k nedokonalostem, používejte také krém s obsahem kyseliny salicylové.“

Pokud toužíte po rovnoměrném opálení, na slunce nespoléhejte

Čekáte, že vám slunce zajistí dokonalé opálení? Tak to si zřejmě počkáte. Existují pro to dva důvody: „Pleť na obličeji má různou tloušťku,“ říká Loubna Id Said. „Slunce je pro oblasti s tenkou pletí agresivnější, a to vede k rychlejší tvorbě pigmentových skvrn. Je tedy důležité chránit si obličej a dekolt účinným opalovacím přípravkem a v případě křehčích partií obličeje aplikaci pravidelně opakovat.“ Některé části těla – jako třeba vaše nohy – jsou slunci vystavené méně. Pokud toužíte po jednotném vzhledu pokožky po celém těle, doplňte opalovací přípravek ještě samoopalovacím krémem.

Náš ikonický přípravek

UV-AGE DAILY

UV-AGE DAILY

Fluid na bázi vody proti fotostárnutí
SPF 50+

40 ml

( 80 recenzí )

UV-AGE DAILY TÓNOVANÉ PROVEDENÍ

UV-AGE DAILY TÓNOVANÉ PROVEDENÍ

Fluid na bázi vody proti fotostárnutí

40ml

Anti-age krém SPF 50 - obrázek výrobku

Anti-age krém SPF 50

Redukuje vrásky, zlepšuje pružnost pleti a zanechává ji zářivou.

Hydratační samoopalovací mléko na obličej a tělo - obrázek výrobku

Hydratační samoopalovací mléko na obličej a tělo

( 2 recenzí )

go to top