OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Slunce: nejhorší nepřítel?

Slunce by na létu mělo být to nejlepší a ne něco, kvůli čemu byste se měli trápit. Chraňte a hydratujte svou pokožku, abyste se mohli chlubit svým novým zářivým vzhledem.

Slunce: nejhorší nepřítel?

Není pochyb o tom, že si v létě připadáme atraktivnější. Farmaceutická laborantka Loubna Id Said ale vysvětluje, že slunce může být pro naši pleť skrytým nepřítelem. Tady je několik důvodů, proč tomu tak je. 

Slunce kryje nedokonalosti jen dočasně

Opálení nevyřeší vaši mdlou pleť – jen ji schová za zářivý závoj. Co je příčinou zašedlé pleti? Jedním z důvodů je nevhodná rutina péče, která pleti nepřináší adekvátní hydrataci. K nežádoucímu vzhledu pleti mohou nicméně přispívat také paprsky dlouhovlnného UVA záření. Podle Loubny Id Said existuje „pouze jedno řešení – používat pod opalovací krém s vysokým ochranným faktorem (SPF 50+ pro světlou nebo citlivou pleť) hydratační denní péči.“

Tlustší pokožka a pupínky – na vině je slunce

Aby se pokožka ochránila před škodlivým působením UV záření, produkuje melanin (ten způsobuje její opálení) a stává se tlustší. Když se pak vrátíte z prázdnin, často se vám na pleti udělá spousta pupínků, což označujeme jako takzvaný „rebound efekt“. Takže co dělat, aby byly škody co nejmenší? Pleť je nezbytné chránit opalovacím přípravkem s vysokým SPF faktorem. „UV záření může problematické partie vysušit, ale také ztlušťuje pokožku, ucpává póry a způsobuje nahromadění kožního mazu,“ říká Loubna Id Said. „Peeling obličeje si během prázdnin nedělejte častěji než jednou týdně. Pokud máte pleť se sklonem k nedokonalostem, používejte také krém s obsahem kyseliny salicylové.“

Pokud toužíte po rovnoměrném opálení, na slunce nespoléhejte

Čekáte, že vám slunce zajistí dokonalé opálení? Tak to si zřejmě počkáte. Existují pro to dva důvody: „Pleť na obličeji má různou tloušťku,“ říká Loubna Id Said. „Slunce je pro oblasti s tenkou pletí agresivnější, a to vede k rychlejší tvorbě pigmentových skvrn. Je tedy důležité chránit si obličej a dekolt účinným opalovacím přípravkem a v případě křehčích partií obličeje aplikaci pravidelně opakovat.“ Některé části těla – jako třeba vaše nohy – jsou slunci vystavené méně. Pokud toužíte po jednotném vzhledu pokožky po celém těle, doplňte opalovací přípravek ještě samoopalovacím krémem.

Nejčtenější

Stárnutí pleti a tmavé skvrny lze řešit

Péče o pleť

Stárnutí pleti a tmavé skvrny lze řešit

Tmavé skvrny pokožky patří mezi nejčastější problémy, které ženy kromě vrásek od určitého věku řeší. Pigmentové skvrny se projevují především na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často bývá používáno ,,stařecké skvrny“, protože kvůli nim pokožka vypadá starší.

Přečíst článek

Aknózní pleť v létě – názor dermatoložky

Ochrana před sluncem

Aknózní pleť v létě – názor dermatoložky

Někteří pacienti s akné v létě pozorují zlepšení stavu jejich pleti. Tento jev připisují pobytu na sluníčku a často mají tendenci neuvědomovat si negativní vliv slunečních paprsků při jejich nadměrném působení. Slunce může mít protizánětlivé účinky, ale pouze v případě, kdy mu pleť není vystavena až příliš. Zásadní je používat sluneční ochranu s vysokým SPF faktorem a omezit pobyt na přímém slunci.

Přečíst článek

Top tipy: připravte svou pleť na pobyt na slunci

Péče o pleť

Top tipy: připravte svou pleť na pobyt na slunci

Pokud se chystáte na dovolenou, je důležité zajistit, aby byla pleť před horkem správně chráněna. Podívejte se na naše top tipy, které vám pomohou zajistit, abyste na slunci byli v bezpečí – a to ještě předtím, než nastoupíte do letadla.

Přečíst článek

UV paprsky a jejich „odrazový efekt“

Péče o pleť

UV paprsky a jejich „odrazový efekt“

I když si to mnoho z nás neuvědomuje, UV záření působí na pokožku 365 dní v roce bez ohledu na roční období. Kůži je nutné před vlivem škodlivých paprsků chránit po celý rok, s blížícím se létem pak potřeba protekce ještě roste.

Přečíst článek

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

1 minuta
k analýze
Vaší pleti

Udělejte si selfie

Vyplňte informace o svém profilu

Získejte doporučení
pro Vaši pleť na míru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaše silná stránka
Vrásky pod očimaVaše priorita
Ztráta pevnosti
pleti

Objevte
skinconsultai

circle1circle2circle3circle4