OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Sluneční bohyně: jak pečovat o pokožku v horku a při opalování

 • Oblíbené

Na slunci trávíme možná až příliš mnoho času a to se může na vzhledu a stavu pokožky postupně podepsat. Jak se tedy opalovat, aniž bychom pokožku z dlouhodobého hlediska ničili?

Sluneční bohyně: jak pečovat o pokožku v horku a při opalování

Jak se vyhnout poškození kůže

Čas strávený venku je pro lidský organismus důležitý a pobyt na slunci kromě jiného pomáhá zvyšovat hladinu vitaminu D v těle. Na druhou stranu je ale důležité uvědomit si, že poškození způsobené sluncem představuje nebezpečí pro schopnost naší kůže správně stárnout. Čísla nejsou příliš povzbudivá: 80 % stárnutí pleti je spojeno s opakovanou expozicí UV záření a i jedna denní dávka může mít vliv na postupné ztenčování epidermis. Obranyschopnost pokožky může kromě UV paprsků narušit také vlhkost, která zároveň ovlivňuje i schopnost pleti bojovat proti začervenání. Poškození způsobené sluncem přispívá k šíření volných radikálů, které narušují strukturu kožních buněk. To vede ke zpomalení tvorby kolagenu a také k urychlení vzniku projevů stárnutí.

Doplňujte pokožce hydrataci

Pokud je venku horko, je naprosto přirozené, že se tělo více potí a přichází tak o vodu. Při dehydrataci také prudce klesají hladiny minerálů v kůži, a proto je důležité pít dostatečné množství vody a zajistit jejich přísun. Mineralizující voda Vichy vás ve vedru zchladí a doplní minerály, které pokožka v horku ztrácí. Ředitelka pro mezinárodní vývoj produktů Florence Bénèche vysvětluje, že Mineralizující voda Vichy posiluje pleť a lépe ji chrání před vnějším podrážděním díky unikátnímu složení s obsahem 15 důležitých minerálů. Její antioxidační účinky navíc pomáhají bojovat proti poškození volnými radikály v důsledku expozomu. Obrana pleti po aplikaci Mineralizující vody Vichy je o 20 % vyšší než v případě pleti, na níž Mineralizující voda Vichy nanesena nebyla.

Pokud si život bez slunečních paprsků nedokážete představit, pokuste se omezit pobyt na slunci mezi 11 hodinou dopoledne a 3. hodinou odpoledne, kdy je slunce nejsilnější. Opalovací přípravky s vysokým ochranným SPF faktorem, které posilují přirozený „nárazník“ kůže, pomáhají mimo jiné udržet vyrovnanou hladinu pH, jež nás chrání před problémy jako začervenání. Dermatoložka Dr. Nina Roos doporučuje mít s sebou během dnů, kdy trávíte čas ve městě, jemný hydratační sprej na obličej. Dodává zároveň, že spreje bohaté na minerály jako Mineralizující voda Vichy jsou skvělé ke zklidnění pleti, která může na základě zvýšeného stupně znečištění a UV záření trpět.

Náš ikonický přípravek

 • MINERALIZUJÍCÍ TERMÁLNÍ VODA VICHY - obrázek výrobku
 • Nejčtenější

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Péče o pleť

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

  Přečíst článek

  go to top