OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Škola krásy: jak vlastně fungují pleťové masky?

Pokud vaše pleť potřebuje vzpruhu, není nic jednoduššího, než si v prostředí domova dopřát pleťovou masku. Víte ale, jak maska na vaši pleť působí?

Škola krásy: jak vlastně fungují pleťové masky?

Podívejme se společně na nejčastější typy pleťových masek a jejich účinky.

Hydratační masky

Pokud se vám na pleti objevují suchá místa nebo šupinky, jsou tyto masky určeny právě pro vás. Většina hydratačních masek včetně hydratační masky od Vichy často obsahuje intenzivně hydratační ingredience jako například glycerin, který pleti přináší komfort, nebo kyselinu hyaluronovou působící proti ztrátě vlhkosti v pleti. Masku jednoduše čistými prsty naneste na čelo, tváře a bradu, abyste pleti doplnili množství minerálů. Nechejte 15 minut působit, poté zbytek masky jemně vmasírujte do pleti – není třeba oplachovat!

Rozjasňující masky


Postrádá-li vaše pleť v poslední době vlivem stresu, únavy či špatné cirkulace jas, doporučili bychom vám vyzkoušet rozjasňující pleťovou masku. Pro rozjasnění pleti zkuste Rozjasňující pleťovou masku od Vichy, která kombinuje dva druhy exfoliace tak, aby z povrchu pleti odstranila co nejvíce odumřelých kožních buněk. Pro vyčistění pleti je zde použita přírodní hornina sopečného původu společně s AHA (ovocnou kyselinou známou svým peelingovým účinkem). A výsledek? 81 % spotřebitelů uvádí, že po použití masky byla jejich pleť zářivější.[1] Mějte na paměti, že rozjasňující peelingovou masku byste měli nechat na pleti působit po dobu pěti minut a následně pleť krouživými pohyby jemně promasírovat. Poté masku jednoduše smyjte a naneste svou obvyklou pleťovou péči.

[1] Sebehodnocení, 86 žen bělošek ve věku 18 – 65 let s citlivou pletí.

Čisticí/detoxikační masky


Chcete si vyčistit póry, ale máte na to jen několik minut? Žádný problém! Detoxikační masky jsou skvělé pro ty z nás, kteří mají mastnou pleť a potýkají se s akné. Aby masky pleť vyčistily a absorbovaly nadbytečné množství kožního mazu, využívají často ingredience jako jíl. Důležité je, abyste masku před smytím nenechali na obličeji zcela zaschnout, mohlo by totiž dojít ke zbytečnému vysušení pleti. Pokud však máte pocit, že by si vaše pleť po tomto důkladném vyčistění zasloužila i pořádnou porci hydratace, naneste pak ještě svou oblíbenou hydratační masku. Některé čisticí masky mohou být pro křehkou a citlivou pleť dráždivé, Čisticí jílová pleťová maska od Vichy je nicméně obohacena zklidňujícími látkami jako aloe vera a allantion, a je proto pro citlivou pleť ideální.

Nejčtenější

Buďte během menopauzy v pohodě

Péče o pleť

Buďte během menopauzy v pohodě

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

Přečíst článek

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Péče o pleť

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečíst článek

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

1 minuta
k analýze
Vaší pleti

Udělejte si selfie

Vyplňte informace o svém profilu

Získejte doporučení
pro Vaši pleť na míru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaše silná stránka
Vrásky pod očimaVaše priorita
Ztráta pevnosti
pleti

Objevte
skinconsultai

circle1circle2circle3circle4