getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = CZ Test : 'CZ/'

OK

OKZrušit

Děkujeme

Zavřít
mediacachable:1

Škola krásy: jak vlastně fungují pleťové masky?

 • Oblíbené

Pokud vaše pleť potřebuje vzpruhu, není nic jednoduššího, než si v prostředí domova dopřát pleťovou masku. Víte ale, jak maska na vaši pleť působí?

Škola krásy: jak vlastně fungují pleťové masky?

Podívejme se společně na nejčastější typy pleťových masek a jejich účinky.

Hydratační masky

Pokud se vám na pleti objevují suchá místa nebo šupinky, jsou tyto masky určeny právě pro vás. Většina hydratačních masek včetně hydratační masky od Vichy často obsahuje intenzivně hydratační ingredience jako například glycerin, který pleti přináší komfort, nebo kyselinu hyaluronovou působící proti ztrátě vlhkosti v pleti. Masku jednoduše čistými prsty naneste na čelo, tváře a bradu, abyste pleti doplnili množství minerálů. Nechejte 15 minut působit, poté zbytek masky jemně vmasírujte do pleti – není třeba oplachovat!

Rozjasňující masky


Postrádá-li vaše pleť v poslední době vlivem stresu, únavy či špatné cirkulace jas, doporučili bychom vám vyzkoušet rozjasňující pleťovou masku. Pro rozjasnění pleti zkuste Rozjasňující pleťovou masku od Vichy, která kombinuje dva druhy exfoliace tak, aby z povrchu pleti odstranila co nejvíce odumřelých kožních buněk. Pro vyčistění pleti je zde použita přírodní hornina sopečného původu společně s AHA (ovocnou kyselinou známou svým peelingovým účinkem). A výsledek? 81 % spotřebitelů uvádí, že po použití masky byla jejich pleť zářivější.[1] Mějte na paměti, že rozjasňující peelingovou masku byste měli nechat na pleti působit po dobu pěti minut a následně pleť krouživými pohyby jemně promasírovat. Poté masku jednoduše smyjte a naneste svou obvyklou pleťovou péči.

[1] Sebehodnocení, 86 žen bělošek ve věku 18 – 65 let s citlivou pletí.

Čisticí/detoxikační masky


Chcete si vyčistit póry, ale máte na to jen několik minut? Žádný problém! Detoxikační masky jsou skvělé pro ty z nás, kteří mají mastnou pleť a potýkají se s akné. Aby masky pleť vyčistily a absorbovaly nadbytečné množství kožního mazu, využívají často ingredience jako jíl. Důležité je, abyste masku před smytím nenechali na obličeji zcela zaschnout, mohlo by totiž dojít ke zbytečnému vysušení pleti. Pokud však máte pocit, že by si vaše pleť po tomto důkladném vyčistění zasloužila i pořádnou porci hydratace, naneste pak ještě svou oblíbenou hydratační masku. Některé čisticí masky mohou být pro křehkou a citlivou pleť dráždivé, Čisticí jílová pleťová maska od Vichy je nicméně obohacena zklidňujícími látkami jako aloe vera a allantion, a je proto pro citlivou pleť ideální.

Náš ikonický přípravek

 • Novinka

  Čisticí  jílová pleťová maska
 • Rozjasňující pleťová peelingová maska
 • Nejčtenější

  Novinka hyaluron-booster MINÉRAL 89: Každodenní dávka síly pro vaši pleť

  Mineralizující voda

  Novinka hyaluron-booster MINÉRAL 89: Každodenní dávka síly pro vaši pleť

  Pokožka je hlavní ochrannou bariérou mezi naším tělem a okolním světem. A právě proto bychom měli zajistit, aby byla zdravá a schopná odolávat okolnímu stresu a vlivu dnešního života (exposomu). Laboratoře Vichy v roce 2018 zdolaly další historický mezník a vytvořily péči MINÉRAL 89, která obsahuje 89 % Mineralizující termální vody, kyselinu hyaluronovou a 9 dalších aktivních látek, které posilují přirozenou obranyschopnost pleti.

  Přečíst článek

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Péče o pleť

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

  Přečíst článek

  go to top