OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Škola krásy: jak vlastně fungují pleťové masky?

 • Oblíbené

Pokud vaše pleť potřebuje vzpruhu, není nic jednoduššího, než si v prostředí domova dopřát pleťovou masku. Víte ale, jak maska na vaši pleť působí?

Škola krásy: jak vlastně fungují pleťové masky?

Podívejme se společně na nejčastější typy pleťových masek a jejich účinky.

Hydratační masky

Pokud se vám na pleti objevují suchá místa nebo šupinky, jsou tyto masky určeny právě pro vás. Většina hydratačních masek včetně hydratační masky od Vichy často obsahuje intenzivně hydratační ingredience jako například glycerin, který pleti přináší komfort, nebo kyselinu hyaluronovou působící proti ztrátě vlhkosti v pleti. Masku jednoduše čistými prsty naneste na čelo, tváře a bradu, abyste pleti doplnili množství minerálů. Nechejte 15 minut působit, poté zbytek masky jemně vmasírujte do pleti – není třeba oplachovat!

Rozjasňující masky


Postrádá-li vaše pleť v poslední době vlivem stresu, únavy či špatné cirkulace jas, doporučili bychom vám vyzkoušet rozjasňující pleťovou masku. Pro rozjasnění pleti zkuste Rozjasňující pleťovou masku od Vichy, která kombinuje dva druhy exfoliace tak, aby z povrchu pleti odstranila co nejvíce odumřelých kožních buněk. Pro vyčistění pleti je zde použita přírodní hornina sopečného původu společně s AHA (ovocnou kyselinou známou svým peelingovým účinkem). A výsledek? 81 % spotřebitelů uvádí, že po použití masky byla jejich pleť zářivější.[1] Mějte na paměti, že rozjasňující peelingovou masku byste měli nechat na pleti působit po dobu pěti minut a následně pleť krouživými pohyby jemně promasírovat. Poté masku jednoduše smyjte a naneste svou obvyklou pleťovou péči.

[1] Sebehodnocení, 86 žen bělošek ve věku 18 – 65 let s citlivou pletí.

Čisticí/detoxikační masky


Chcete si vyčistit póry, ale máte na to jen několik minut? Žádný problém! Detoxikační masky jsou skvělé pro ty z nás, kteří mají mastnou pleť a potýkají se s akné. Aby masky pleť vyčistily a absorbovaly nadbytečné množství kožního mazu, využívají často ingredience jako jíl. Důležité je, abyste masku před smytím nenechali na obličeji zcela zaschnout, mohlo by totiž dojít ke zbytečnému vysušení pleti. Pokud však máte pocit, že by si vaše pleť po tomto důkladném vyčistění zasloužila i pořádnou porci hydratace, naneste pak ještě svou oblíbenou hydratační masku. Některé čisticí masky mohou být pro křehkou a citlivou pleť dráždivé, Čisticí jílová pleťová maska od Vichy je nicméně obohacena zklidňujícími látkami jako aloe vera a allantion, a je proto pro citlivou pleť ideální.

Náš ikonický přípravek

 • Novinka

  Čisticí  jílová pleťová maska
 • Rozjasňující pleťová peelingová maska
 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Péče o pleť

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

  Přečíst článek

  go to top