OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Má váš pracovní život negativní vliv na vaše vlasy?

Mezi vypadáváním vlasů a stresem existuje souvislost. Uvízli jste v začarovaném kruhu obrovského množství práce a nedostatku spánku, chybí vám láska a máte také mnohem méně vlasů?

Má váš pracovní život negativní vliv na vaše vlasy?

Během období stresu, když toho máte v práci až nad hlavu, nestíháte rodinu, jste osamělí nebo frustrovaní, můžete na polštáři nebo kartáči na vlasy nacházet větší chomáče vlasů než obvykle. Může to být varovným signálem, abyste zpomalili a našli harmonii v prostředí, v němž žijete. Vyhnete se tak také onemocněním, které vyvolává právě stres.

Začarovaný kruh pracovního stresu

Pokud je vlasový výpadek viditelný, dramaticky ovlivňuje vaše sebevědomí, což vede k dalšímu stresu. To vám ztíží dosahování svých osobních i profesních cílů. Naštěstí se v případě vypadávání vlasů (podobně jako u ostatních symptomů vzniklých v důsledku stresu-zácpa, bolest hlavy, nespavost, nedostatečné libido) jedná o dočasný stav, pokuste se proto si s tímto problémem příliš nelámat hlavu. Zaměřte se na pozitivní změny, díky kterým se budete cítit dobře, a vaše vlasy by se měly opět postupně obnovit.

Zkontrolujte svůj jídelníček

Pokud obědovou pauzu trávíte u pracovního stolu – nebo pokud oběd dokonce zcela vynecháte – připravujete tělo o veškeré živiny, které potřebuje. A to se viditelně odrazí na stavu vaší pleti a vlasech. Dopřejte si přestávku, zvýšíte tím nejen svou efektivitu, ale zcela jistě zlepšíte i svůj celkový zdravotní stav. Dejte si oběd sestávající z kvalitních bílkovin (například ryby), čerstvé zeleniny a tmavě zelených listů plných železa. Vyhněte se fast foodu a ke svačině sáhněte po nesolené porci oříšků. Vaše tělo, a zejména vaše vlasy, vás budou milovat, protože oříšky jsou doslova nabité zdravými proteiny a minerály.

Spánek by pro vás měl být prioritou

Pokud jste v noci vzhůru kvůli pracovnímu vytížení, emocionálnímu vypětí nebo starostem o rodinu, tkáně vašeho těla se neregenerují správně. Vyzkoušejte relaxační koupel, dejte si večer zklidňující šálek heřmánkové čaje – a běžte spát brzy.

Vyzkoušejte kosmetické řešení

Nový Aminexil Clinical 5 od Vichy byl vyvinut jako kúra proti vypadávání vlasů. Pravidelná masáž a každodenní aplikace účinek ještě zintenzivňuje.

Náš ikonický přípravek

go to top