OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít


ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI
VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

Zdraví pokožky je významně ovlivňováno mnoha vnějšími a vnitřními faktory expozomu, stav pleti se rovněž zhoršuje v důsledku jejich působení.

Začněte teď

7Známek stárnutí scanuji…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Jak v horkých dnech pečovat o mastnou pleť? Poradíme vám!

Jak se starat o mastnou pleť v teplém počasí? Tento typ pleti potřebuje specifickou péči, která ji dobře ochrání a zbytečně nezatíží, nezhorší akné a ideální i zmatní. Pokud má vaše pleť sklon k nadměrné produkci séba, pak jsou tyto tipy právě pro vás!

Jak v horkých dnech pečovat o mastnou pleť? Poradíme vám!

Na pláži: péče o mastnou pleť během dovolené

Pro většinu z nás je léto synonymem tepla, slunce, moře a písku. Máte-li však pleť se sklonem k nadměrné produkci séba, vyžaduje během letních měsíců důkladnější péči – především pak, pokud právě vyrážíte na pláž. Mastná pleť musí být na slunci správně chráněna, protože slunce je pro osoby s akné a mastící se pletí jakýmsi falešným přítelem. Pravdou je, že zvýšení teploty o pouhý 1°C zvyšuje produkci kožního mazu až o 10 %[1]. Některé léky předepisované na akné navíc mohou zvýšit i citlivost pleti na slunce a potenciálně vedou k většímu poškození pleti vlivem UV záření. Pokud se chcete vyhnout jizvám a hyperpigmentacím, které jsou spojené se slunečními spáleninami, tak je účinná ochrana pokožky během dovolené zcela zásadní. Rozhodněte tedy nešetřete ochranným opalovacím přípravkem s vysokým SPF. Pro mastnou pleť se ideálně hodí přípravky se složením na bázi gelu či vody.

Ochranná péče pro mastnou pleť

Ochrana před UV zářením je zásadní během celého roku. V případě problematické  a mastné pleti je třeba sáhnout po co nejšetrnějším a nejlehčím přípravku. Osvěžující sprej na obličej Idéal Soleil s SPF 50 vám zajistí spolehlivou ochranu před slunečním zářením a zároveň vaši pleť zbytečně nezatíží. Stačí ho nastříkat na obličej a to klidně i přes make-up

Péči o pleť také můžete doplnit o další krok - masku. Zkuste své póry důkladně vyčistit Čisticí jílovou pleťovou maskou. Maska je obohacena dvěma typy přírodního jílu a pomáhá zmatnit pleť, která má tendenci se mastit.

A teď si můžete užít dovolenou na pláži, aniž byste si museli dělat starosti s tím, co to udělá s vaší pletí!

[1] Cunliffe, W. J., Burton, J. L., & SHUSTER, S. (1970). The effect of local temperature variations on the sebum excretion rate. British Journal of Dermatology, 83(6), 650-654.

Náš ikonický přípravek

Osvěžující sprej na obličej SPF 50 - obrázek produktu

Osvěžující sprej na obličej SPF 50

Novinka

PHYTOSOLUTION - ZMATŇUJÍCÍ PÉČE VE SPREJI - obrázek výrobku

PHYTOSOLUTION - ZMATŇUJÍCÍ PÉČE VE SPREJI

Novinka

Zmatňující ochranný krém 3v1 SPF 50+ - obrázek produktu

Zmatňující ochranný krém 3v1 SPF 50+

go to top