OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Jak v horkých dnech pečovat o mastnou pleť? Poradíme vám!

Jak se starat o mastnou pleť v teplém počasí? Tento typ pleti potřebuje specifickou péči, která ji dobře ochrání a zbytečně nezatíží, nezhorší akné a ideální i zmatní. Pokud má vaše pleť sklon k nadměrné produkci séba, pak jsou tyto tipy právě pro vás!

Jak v horkých dnech pečovat o mastnou pleť? Poradíme vám!

Na pláži: péče o mastnou pleť během dovolené

Pro většinu z nás je léto synonymem tepla, slunce, moře a písku. Máte-li však pleť se sklonem k nadměrné produkci séba, vyžaduje během letních měsíců důkladnější péči – především pak, pokud právě vyrážíte na pláž. Mastná pleť musí být na slunci správně chráněna, protože slunce je pro osoby s akné a mastící se pletí jakýmsi falešným přítelem. Pravdou je, že zvýšení teploty o pouhý 1°C zvyšuje produkci kožního mazu až o 10 %[1]. Některé léky předepisované na akné navíc mohou zvýšit i citlivost pleti na slunce a potenciálně vedou k většímu poškození pleti vlivem UV záření. Pokud se chcete vyhnout jizvám a hyperpigmentacím, které jsou spojené se slunečními spáleninami, tak je účinná ochrana pokožky během dovolené zcela zásadní. Rozhodněte tedy nešetřete ochranným opalovacím přípravkem s vysokým SPF. Pro mastnou pleť se ideálně hodí přípravky se složením na bázi gelu či vody.

Ochranná péče pro mastnou pleť

Ochrana před UV zářením je zásadní během celého roku. V případě problematické  a mastné pleti je třeba sáhnout po co nejšetrnějším a nejlehčím přípravku. Osvěžující sprej na obličej Idéal Soleil s SPF 50 vám zajistí spolehlivou ochranu před slunečním zářením a zároveň vaši pleť zbytečně nezatíží. Stačí ho nastříkat na obličej a to klidně i přes make-up

Péči o pleť také můžete doplnit o další krok - masku. Zkuste své póry důkladně vyčistit Čisticí jílovou pleťovou maskou. Maska je obohacena dvěma typy přírodního jílu a pomáhá zmatnit pleť, která má tendenci se mastit.

A teď si můžete užít dovolenou na pláži, aniž byste si museli dělat starosti s tím, co to udělá s vaší pletí!

[1] Cunliffe, W. J., Burton, J. L., & SHUSTER, S. (1970). The effect of local temperature variations on the sebum excretion rate. British Journal of Dermatology, 83(6), 650-654.

Náš ikonický přípravek

 • Osvěžující sprej na obličej SPF 50 - obrázek produktu
 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4