NOVINKA Procházením této stránky dáváte souhlas s využíváním souborů Cookies. Pro více informací klikněte zde..

Pokud neoznačíte jinak, počítáme s tím, že s cookies souhlasíte.

Close

OK

OKZrušit

Děkujeme

Zavřít

Jak v horkých dnech pečovat o mastnou pleť? Poradíme vám!

 • favoris

Jak se starat o mastnou pleť v teplém počasí? Tento typ pleti potřebuje specifickou péči, která ji dobře ochrání a zbytečně nezatíží, nezhorší akné a ideální i zmatní. Pokud má vaše pleť sklon k nadměrné produkci séba, pak jsou tyto tipy právě pro vás!

Na pláži: péče o mastnou pleť během dovolené

Pro většinu z nás je léto synonymem tepla, slunce, moře a písku. Máte-li však pleť se sklonem k nadměrné produkci séba, vyžaduje během letních měsíců důkladnější péči – především pak, pokud právě vyrážíte na pláž. Mastná pleť musí být na slunci správně chráněna, protože slunce je pro osoby s akné a mastící se pletí jakýmsi falešným přítelem. Pravdou je, že zvýšení teploty o pouhý 1°C zvyšuje produkci kožního mazu až o 10 %[1]. Některé léky předepisované na akné navíc mohou zvýšit i citlivost pleti na slunce a potenciálně vedou k většímu poškození pleti vlivem UV záření. Pokud se chcete vyhnout jizvám a hyperpigmentacím, které jsou spojené se slunečními spáleninami, tak je účinná ochrana pokožky během dovolené zcela zásadní. Rozhodněte tedy nešetřete ochranným opalovacím přípravkem s vysokým SPF. Pro mastnou pleť se ideálně hodí přípravky se složením na bázi gelu či vody.

Ochranná péče pro mastnou pleť

Ochrana před UV zářením je zásadní během celého roku. V případě problematické  a mastné pleti je třeba sáhnout po co nejšetrnějším a nejlehčím přípravku. Osvěžující sprej na obličej Idéal Soleil s SPF 50 vám zajistí spolehlivou ochranu před slunečním zářením a zároveň vaši pleť zbytečně nezatíží. Stačí ho nastříkat na obličej a to klidně i přes make-up

Péči o pleť také můžete doplnit o další krok - masku. Zkuste své póry důkladně vyčistit Čisticí jílovou pleťovou maskou. Maska je obohacena dvěma typy přírodního jílu a pomáhá zmatnit pleť, která má tendenci se mastit.

A teď si můžete užít dovolenou na pláži, aniž byste si museli dělat starosti s tím, co to udělá s vaší pletí!

[1] Cunliffe, W. J., Burton, J. L., & SHUSTER, S. (1970). The effect of local temperature variations on the sebum excretion rate. British Journal of Dermatology, 83(6), 650-654.

Náš ikonický přípravek

 • 18793Čisticí jílová pleťová maska52NewMINERÁLNÍ MASKYFACE CAREPřípravky na čištění pletiPéče proti nedokonalostem pleti

  Novinka

  Čisticí  jílová pleťová maska
 • 22678Osvěžující sprej na obličej SPF 5000NewIDÉAL SOLEILSUN CAREOchranný sprejOchranné krémy na obličej

  Novinka

  Osvěžující sprej na obličej SPF 50
 • Nejčtenější

  Péče o pleť

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

  Přečíst článek

  go to top