OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

60. léta: 3 inovace, které nás ovlivňují dodnes

60. léta byla dékadou inovací, kdy bylo vše možné. Podívejte se s námi na 3 vynálezy v oblasti cestování, módy a krásy, které změnily život žen.

60. léta: 3 inovace, které nás ovlivňují dodnes

V letectví přichází Concorde


Tento nadzvukový letoun poprvé vzlétá v roce 1969. I když byl v roce 2003 jeho provoz pozastaven, Concorde za svou téměř třicetiletou kariéru transportoval cestující mezi Paříží a Londýnem za méně než poloviční čas, než jakého byly schopné dosáhnout jiná dopravní letadla! V současnosti vznikají plány, jak Concorde přivést zpět. Mezi nápady jsou - kromě využití letounu jako turistické atrakce (včetně restaurace nabízející palubní jídlo!) -také ty, jak Concorde opět dostat do vzduchu…

Mary Quantová osvobozuje nohy žen v minisukni


Dnes bereme jako samozřejmost (a stejně tak i naše nohy), že když je slunečno, vytáhneme minisukni. Byla to ale módní ikona Mary Quantová, která se jako první žena v šedesátých letech v Londýně odvážila vynést minisukni, kterou navrhl anglický návrhář John Bates. Krátká sukně byla pro vyřizování pochůzek zaneprázdněných žen nejen praktičtější, ale byla také jasným prohlášením feminismu. Na konci 60. let pak Quantová ještě podpořila popularizaci minišortek, které představovaly další módní revoluci.

Věda a krása s řadou Dercos

Velké věci se děly také na poli vědy… Dermatologové, jimž byl doposud vyhrazen pouze sektor zdravotnictví, začali spolupracovat s vlasovými odborníky a zrodil se Dercos! Spojením DERmatologie a KOSmetiky (anglicky COSmetics) vznikla společnost založená na inovativní vědě ve jménu krásy. Pro Dercos byl během let průlomový objev molekul Aminexil (zastavuje vypadávání vlasů), Selenium Disulfid (odstraňuje až 100 % viditelných lupů) a Stemoxydine (revoluční péče navracející vlasům hustotu), jež dále vedly ke vzniku inovativní kúry Neogenic. I když se šedesátá léta nesla zejména v duchu filozofie lásky a míru, toto desetiletí dalo vzniknout také mnoha zásadním vědeckým, technologickým a kulturním objevům!

Nejčtenější

Rozhovor: Unikátní projekt #ZaNormalniHolky

Hodnoty značky

Rozhovor: Unikátní projekt #ZaNormalniHolky

#ZaNormalniHolky je koutek ve světě internetu, který tu je pro podporu dívek a žen v jejich sebevědomí a sebedůvěře. Ukazujeme realitu, přirozenost a mluvíme o tom, o čem se na sociálních sítích prý nemluví, protože to není dost hezké. Balancujeme tam umělou dokonalost, která se na sociálních sítích považuje za standart a kvůli které mají často dívky problém s vlastní hodnotou.

Přečíst článek

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

1 minuta
k analýze
Vaší pleti

Udělejte si selfie

Vyplňte informace o svém profilu

Získejte doporučení
pro Vaši pleť na míru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaše silná stránka
Vrásky pod očimaVaše priorita
Ztráta pevnosti
pleti

Objevte
skinconsultai

circle1circle2circle3circle4