OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Léto ve městě: chraňte svou pleť doma i v zahraničí

Pokud se v létě rozhodnete vyměnit dovolenou u moře za město, nezapomeňte, že i zde je třeba mírně pozměnit svou kosmetickou rutinu.

Léto ve městě: chraňte svou pleť doma i v zahraničí

Ať už zůstanete doma nebo si dopřejete alespoň krátký odpočinkový víkend, přinášíme vám pár tipů, jak během léta v městské džungli ochránit svou pleť.

Léto ve městě: upravte své rituály

Vaše pleť se během roku mění stejně jako počasí! Univerzální celoroční řešení proto pro vaši pleť nemusí být to nejlepší, a to zejména v období, kdy se oteplí. Vlivem vyšších teplot totiž u mastné pleti se sklonem k nedokonalostem dochází k nadměrné tvorbě mazu, většímu pocení a mnohdy i ke zhoršení stavu pupínků. Zcela zásadní je proto pleť důkladně čistit a předejít tak ucpávání pórů. Pěnové čisticí přípravky s obsahem adstringentních složek (např. kyselina salicylová) jsou skvělé k odstranění přílišného mazu a lehčí gelové hydratační přípravky pleť v létě nezatíží. U suché pleti je pak hydratace během teplejších měsíců ještě důležitější. Nadměrná expozice slunečnímu záření může zvýšit ztrátu vody a oslabit funkci kožní bariéry. Víme, že 20 minut strávených na slunci může zapříčinit až 25% ztrátu hydratace pokožky.[1] Nezapomeňte proto pokožku těla i obličeje dostatečně hydratovat, aby netrpěla vysušujícími účinky slunce.

Cestujte stylově a nezapomeňte na svou pleť

Ať už je vaše kosmetická rutina sebelepší, cestování s ní přeci jen pokaždé trochu zatočí. Při úpravě kosmetických zvyků na cestách je důležité vzít v úvahu všechny možné faktory, které mohou stav pleti ovlivnit. Znečištěné ovzduší, střídání teplot, suchý vzduch nebo klimatizace jsou jen jedněmi z nich. Objevovat nové město je vždy zábava, pokud ale plánujete trávit čas v hromadné dopravě, nezapomínejte na další faktor, kterým je UV záření. To totiž proniká i přes sklo a dopadá na vaši pokožku i když je zataženo nebo je venku smog.

Zároveň se hromadí oxidativní stres, který ve spojení se znečištěním a UV paprsky poškozuje pokožku. Tento jev bývá označován jako fotoznečištění[1]. Kosmetické přípravky s SPF faktorem a ochranou proti dlouhovlnnému UVA záření obohacené antioxidačními složkami (například Osvěžující sprej na obličej Idéal Soleil) mohou pomoci bojovat proti poškození volnými radikály, jež je způsobeno větším narušením expozomu.

Domníváte-li se, že účinnost opalovacího přípravku se snižuje pouze, pokud se delší dobu koupete v moři nebo bazénu, buďte na pozoru! V letních měsících se více potíme a vlivem neustálého otírání, ale i svlékání a oblékání vrstev oblečení, může dojít ke stírání opalovacího krému. Vaše nohy a paže mohou tak být chráněny méně, než byste čekali.[1] Pham, D.-M., B. Boussouira, D. Moyal, and Q.l. Nguyen. "Oxidization of squalene, a human skin lipid: a new and reliable marker of environmental pollution studies." International Journal of Cosmetic Science 37.4 (2015): 357-65. Web.

Náš ikonický přípravek

 • Osvěžující sprej na obličej SPF 50 - obrázek produktu
 • Nejčtenější

  Stárnutí pleti a tmavé skvrny lze řešit

  Péče o pleť

  Stárnutí pleti a tmavé skvrny lze řešit

  Tmavé skvrny pokožky patří mezi nejčastější problémy, které ženy kromě vrásek od určitého věku řeší. Pigmentové skvrny se projevují především na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často bývá používáno ,,stařecké skvrny“, protože kvůli nim pokožka vypadá starší.

  Přečíst článek

  Aknózní pleť v létě – názor dermatoložky

  Ochrana před sluncem

  Aknózní pleť v létě – názor dermatoložky

  Někteří pacienti s akné v létě pozorují zlepšení stavu jejich pleti. Tento jev připisují pobytu na sluníčku a často mají tendenci neuvědomovat si negativní vliv slunečních paprsků při jejich nadměrném působení. Slunce může mít protizánětlivé účinky, ale pouze v případě, kdy mu pleť není vystavena až příliš. Zásadní je používat sluneční ochranu s vysokým SPF faktorem a omezit pobyt na přímém slunci.

  Přečíst článek

  Top tipy: připravte svou pleť na pobyt na slunci

  Péče o pleť

  Top tipy: připravte svou pleť na pobyt na slunci

  Pokud se chystáte na dovolenou, je důležité zajistit, aby byla pleť před horkem správně chráněna. Podívejte se na naše top tipy, které vám pomohou zajistit, abyste na slunci byli v bezpečí – a to ještě předtím, než nastoupíte do letadla.

  Přečíst článek

  UV paprsky a jejich „odrazový efekt“

  Péče o pleť

  UV paprsky a jejich „odrazový efekt“

  I když si to mnoho z nás neuvědomuje, UV záření působí na pokožku 365 dní v roce bez ohledu na roční období. Kůži je nutné před vlivem škodlivých paprsků chránit po celý rok, s blížícím se létem pak potřeba protekce ještě roste.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4