OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Léto ve městě: chraňte svou pleť doma i v zahraničí

Pokud se v létě rozhodnete vyměnit dovolenou u moře za město, nezapomeňte, že i zde je třeba mírně pozměnit svou kosmetickou rutinu.

Léto ve městě: chraňte svou pleť doma i&nbspv&nbspzahraničí

Ať už zůstanete doma nebo si dopřejete alespoň krátký odpočinkový víkend, přinášíme vám pár tipů, jak během léta v městské džungli ochránit svou pleť.

Léto ve městě: upravte své rituály

Vaše pleť se během roku mění stejně jako počasí! Univerzální celoroční řešení proto pro vaši pleť nemusí být to nejlepší, a to zejména v období, kdy se oteplí. Vlivem vyšších teplot totiž u mastné pleti se sklonem k nedokonalostem dochází k nadměrné tvorbě mazu, většímu pocení a mnohdy i ke zhoršení stavu pupínků. Zcela zásadní je proto pleť důkladně čistit a předejít tak ucpávání pórů. Pěnové čisticí přípravky s obsahem adstringentních složek (např. kyselina salicylová) jsou skvělé k odstranění přílišného mazu a lehčí gelové hydratační přípravky pleť v létě nezatíží. U suché pleti je pak hydratace během teplejších měsíců ještě důležitější. Nadměrná expozice slunečnímu záření může zvýšit ztrátu vody a oslabit funkci kožní bariéry. Víme, že 20 minut strávených na slunci může zapříčinit až 25% ztrátu hydratace pokožky.[1] Nezapomeňte proto pokožku těla i obličeje dostatečně hydratovat, aby netrpěla vysušujícími účinky slunce.

Cestujte stylově a nezapomeňte na svou pleť

Ať už je vaše kosmetická rutina sebelepší, cestování sní přeci jen pokaždé trochu zatočí. Při úpravě kosmetických zvyků na cestách je důležité vzít v úvahu všechny možné faktory, které mohou stav pleti ovlivnit. Znečištěné ovzduší, střídání teplot, suchý vzduch nebo klimatizace jsou jen jedněmi z nich. Objevovat nové město je vždy zábava, pokud ale plánujete trávit čas v hromadné dopravě, nezapomínejte na další faktor, kterým je UV záření. To totiž proniká i přes sklo a dopadá na vaši pokožku i když je zataženo nebo je venku smog.

Zároveň se hromadí oxidativní stres, který ve spojení se znečištěním a UV paprsky poškozuje pokožku. Tento jev bývá označován jako fotoznečištění[1]. Kosmetické přípravky s SPF faktorem a ochranou proti dlouhovlnnému UVA záření obohacené antioxidačními složkami mohou pomoci bojovat proti poškození volnými radikály, jež je způsobeno větším narušením expozomu.

Domníváte-li se, že účinnost opalovacího přípravku se snižuje pouze, pokud se delší dobu koupete v moři nebo bazénu, buďte na pozoru! V letních měsících se více potíme a vlivem neustálého otírání, ale i svlékání a oblékání vrstev oblečení, může dojít ke stírání opalovacího krému. Vaše nohy a paže mohou tak být chráněny méně, než byste čekali.


 

[1] Pham, D.-M., B. Boussouira, D. Moyal, and Q.l. Nguyen. "Oxidization of squalene, a human skin lipid: a new and reliable marker of environmental pollution studies." International Journal of Cosmetic Science 37.4 (2015): 357-65. Web.

Náš ikonický přípravek

Krém proti tmavým skvrnám SPF 50+ - obrázek produktu

Krém proti tmavým skvrnám SPF 50

UV-AGE DAILY

UV-AGE DAILY

Fluid na bázi vody proti fotostárnutí
SPF 50+

40 ml

( 80 recenzí )

Ochranná tyčinka pro ochranu citlivých partií a rtů SPF 50+ - obrázek produktu

Ochranná tyčinka pro ochranu citlivých partií a rtů SPF 50+

go to top