OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Nejlepší techniky pro líčení pleti se sklonem k akné

Trápí vás akné? A nevíte, jak ho zamaskovat? Seznamte se s tipy našich expertů, kteří vám poradí, jak docílit sjednocené pleti se sklonem k akné!

Nejlepší techniky pro líčení pleti se&nbspsklonem k akné

Vědecké studie ukazují, že mezi 12. a 24. rokem života s akné bojuje až neuvěřitelných 85 % z nás. Čtvrtině osob trpících akné navíc zůstávají jizvičky.[1] I když nebyla dokázána žádná spojitost vzniku akné s užíváním některých kosmetických přípravků, je důležité věnovat složení make-upu náležitou pozornost. Můžete tím předejít nežádoucímu začervenání a podráždění pleti. 


85% z násbojuje s akné
mezi 12. a 24. rokem života


Příprava pleti se sklonem k akné


Vše pěkně popořádku. Před nanesením make-upu je důležité důkladně vyčistit vaší pleť. Obličej si proto nejprve umyjte speciálním čisticím přípravkem určeným pro aknózní pleť, který by měl videálním případě obsahovat vysušující látky (takzvané adstringenty) jako je kyselina salicylová. 
Zmatňující primer následně pomůže snížit viditelnost pórů a připravit pleť na samotnou aplikaci make-upu. Čistýma rukama primer jemně vklepejte na pleť a zaměřte se zejména na oblast T-zóny.

Štětce, houbičky nebo prsty: přehled technik aplikace make-upu


Nejprve je důležité si uvědomit, co vás na pleti nejvíce trápí. Make-up s obsahem pudru a s bohatší krémovou texturou nejlépe pomůže zakrýt pupínky a nerovnosti. Na pleti vydrží celý den. Pokud toužíte po sjednoceném vzhledu a přejete si zalíčit především zarudlá místa a jizvičky, zkuste používat štětec. Ten Vám zajistí rovnoměrné nanášení make-upu. Dejte si však pozor na oblast kolem spánků a na linii čelisti. Zde musí být make-up perfektně rozetřen.

Pleť se sklonem k akné často trpí nadměrnou produkcí kožního mazu, čímž se může na pohled jevit jako lesklá či mastná. V tomto případě na aplikaci make-upu použijte houbičku. Lépe se vstřebá a na pleti vytvoří sjednocený, zmatněný finiš. Pokud make-up raději nanášíte prsty, ujistěte se, že máte čisté ruce, abyste si na obličeji neroznesli bakterie a nezhoršili tak stav již existujících nedokonalostí.

Sources:
[1] https://www.aad.org/media/stats-numbers, https://www.nuskin.com/en_US/corporate/company/science/personal_care_science/acne.html
[2] Hayashi N, Imori M, Yanagisawa M, Seto Y, Nagata O, Kawashima M., ‘Make-up improves the quality of life of acne patients without aggravating acne eruptions during treatments’, in Eur J Dermatol. 2005 Jul-Aug; 15(4), pp. 284-7. [https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16048760]

Náš ikonický přípravek

Best-seller

3D korekční vyhlazující make-up s výdrží až 16 h - obrázek výrobku

3D KOREKCE
3D korekční vyhlazující make-up s výdrží až 16 h

( 34 recenzí )

Fixační pudr - obrázek výrobku

Fixační pudr

HYDRATAČNÍ PÉČE<br />S DVOJÍ KOREKCÍ

HYDRATAČNÍ PÉČE
S DVOJÍ KOREKCÍ

( 497 recenzí )

go to top