OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

3 zdravé tipy pro vystresovanou pleť

Cítíte se zmoženi životem a začíná to být vidět? O vše se postaráme.

3 zdravé tipy pro vystresovanou pleť

I kdybyste dnes měla udělat jen tři věci, řiďte se těmito praktickými tipy proti stresu – nebude to chtít extra čas ani peníze, jen trochu úsilí. Důvěřujte nám, výsledky budou stát za to.

Nezapomeňte se o sebe starat

Nemáte ani minutu navíc? Chápeme. Ale žít rychle, neznamená žít špatně. Nezapomeňte se po dlouhém dni v práci odlíčit, zrelaxovat v horké sprše nebo si dopřát vanu s bublinkami. Svou pleť následně hýčkejte hydratačním krémem s mnoha hydratačními účinky, je to stejně důležité jako věnovat pozornost svému jídelníčku a pravidelnému cvičení. Nakonec, vy – a vaše pleť – si to zasloužíte.

Žijete rychle? Přibrzděte


Pokud svůj život pět dní v týdnu žijete závratnou rychlostí, je načase dupnout na brzdu – a to nejen o víkendu. Alespoň jednou týdně se pokuste naplánovat si volný večer a dělat něco, co vás bude těšit (a navíc vás to donutí odejít z kanceláře včas). Galerie umění, sraz s přáteli, večer strávený v kině (ať už o samotě nebo s přáteli) – je jedno, že se vám nechce mezi lidi, volný čas vám z dlouhodobého hlediska může přinést samá pozitiva. Pokud budete žít jen o víkendu, povede to jen k dalšímu stresu, když v neděli večer pomalu začnete pociťovat příliv starostí. Takže pokud si chcete udržet zdravou rovnováhu mezi prací a svým soukromým životem (work-life balance), je volný čas během pracovního týdne zcela nezbytný.

Pozor na tech neck

Nesledujete svůj telefon až příliš často? Je to poněkud šokující, ale nedávná studie zkoumající používání chytrých telefonů zjistila, že mladí dospělí kontrolují svůj telefon až 85krát za den – tedy téměř 5krát za hodinu. Výsledky studie* také ukázaly, že na telefonu trávíme téměř dvojnásobně více času, než se domníváme – a to je znepokojující. Čas od času všichni scrollujeme kvůli načtení nových příspěvků na sociálních sítích, ale nadměrné používání mobilního telefonu může narušit i náš spánkový režim, v důsledku čehož pak bude i naše pleť vypadat unaveně a vyčerpaně. A co víc, neustálým nahlížením na telefon nám vznikají vrásky na krku a způsobujeme si tzv. „tech neck“. Kvůli nadměrnému používání smartphonu můžeme být také ještě unavenější – zejména pak ti, kdo svůj pracovní den tráví u počítače. Pokud se poznáváte, zvažte zkrácení času, který trávíte online: zákaz sociálních sítí může být vědomým krokem k tomu, jak zmírnit stres.

* Andrews S, Ellis DA, Shaw H, Piwek L (2015) Beyond Self-Report: Tools to Compare Estimated and Real-World Smartphone Use. PLoS ONE 10(10): e0139004. doi:10.1371/journal.pone.0139004

Redakce

Náš ikonický přípravek

go to top