Sluneční bohyně: jak pečovat o pokožku v horku a při opalování

Na slunci trávíme možná až příliš mnoho času a to se může na vzhledu a stavu pokožky postupně podepsat. Jak se tedy opalovat, aniž bychom pokožku z dlouhodobého hlediska ničili?

Jak se vyhnout poškození kůže

Čas strávený venku je pro lidský organismus důležitý a pobyt na slunci kromě jiného pomáhá zvyšovat hladinu vitaminu D v těle. Na druhou stranu je ale důležité uvědomit si, že poškození způsobené sluncem představuje nebezpečí pro schopnost naší kůže správně stárnout. Čísla nejsou příliš povzbudivá: 80 % stárnutí pleti je spojeno s opakovanou expozicí UV záření a i jedna denní dávka může mít vliv na postupné ztenčování epidermis. Obranyschopnost pokožky může kromě UV paprsků narušit také vlhkost, která zároveň ovlivňuje i schopnost pleti bojovat proti začervenání. Poškození způsobené sluncem přispívá k šíření volných radikálů, které narušují strukturu kožních buněk. To vede ke zpomalení tvorby kolagenu a také k urychlení vzniku projevů stárnutí.

Doplňujte pokožce hydrataci

Pokud je venku horko, je naprosto přirozené, že se tělo více potí a přichází tak o vodu. Při dehydrataci také prudce klesají hladiny minerálů v kůži, a proto je důležité pít dostatečné množství vody a zajistit jejich přísun. Mineralizující voda Vichy vás ve vedru zchladí a doplní minerály, které pokožka v horku ztrácí. Ředitelka pro mezinárodní vývoj produktů Florence Bénèche vysvětluje, že Mineralizující voda Vichy posiluje pleť a lépe ji chrání před vnějším podrážděním díky unikátnímu složení s obsahem 15 důležitých minerálů. Její antioxidační účinky navíc pomáhají bojovat proti poškození volnými radikály v důsledku expozomu. Obrana pleti po aplikaci Mineralizující vody Vichy je o 20 % vyšší než v případě pleti, na níž Mineralizující voda Vichy nanesena nebyla.

Pokud si život bez slunečních paprsků nedokážete představit, pokuste se omezit pobyt na slunci mezi 11 hodinou dopoledne a 3. hodinou odpoledne, kdy je slunce nejsilnější. Opalovací přípravky s vysokým ochranným SPF faktorem, které posilují přirozený „nárazník“ kůže, pomáhají mimo jiné udržet vyrovnanou hladinu pH, jež nás chrání před problémy jako začervenání. Dermatoložka Dr. Nina Roos doporučuje mít s sebou během dnů, kdy trávíte čas ve městě, jemný hydratační sprej na obličej. Dodává zároveň, že spreje bohaté na minerály jako Mineralizující voda Vichy jsou skvělé ke zklidnění pleti, která může na základě zvýšeného stupně znečištění a UV záření trpět.

Redakce

Náš ikonický přípravek

CAPITAL SOLEIL

Anti-age krém SPF 50

Ochranné krémy - Default

Redukuje vrásky, zlepšuje pružnost pleti a zanechává ji zářivou.

Nejčtenější

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečtěte si více