Slunce: nejhorší nepřítel?

Slunce by na létu mělo být to nejlepší a ne něco, kvůli čemu byste se měli trápit. Chraňte a hydratujte svou pokožku, abyste se mohli chlubit svým novým zářivým vzhledem.

Není pochyb o tom, že si v létě připadáme atraktivnější. Farmaceutická laborantka Loubna Id Said ale vysvětluje, že slunce může být pro naši pleť skrytým nepřítelem. Tady je několik důvodů, proč tomu tak je. 

Slunce kryje nedokonalosti jen dočasně

Opálení nevyřeší vaši mdlou pleť – jen ji schová za zářivý závoj. Co je příčinou zašedlé pleti? Jedním z důvodů je nevhodná rutina péče, která pleti nepřináší adekvátní hydrataci. K nežádoucímu vzhledu pleti mohou nicméně přispívat také paprsky dlouhovlnného UVA záření. Podle Loubny Id Said existuje „pouze jedno řešení – používat pod opalovací krém s vysokým ochranným faktorem (SPF 50+ pro světlou nebo citlivou pleť) hydratační denní péči.“

Tlustší pokožka a pupínky – na vině je slunce

Aby se pokožka ochránila před škodlivým působením UV záření, produkuje melanin (ten způsobuje její opálení) a stává se tlustší. Když se pak vrátíte z prázdnin, často se vám na pleti udělá spousta pupínků, což označujeme jako takzvaný „rebound efekt“. Takže co dělat, aby byly škody co nejmenší? Pleť je nezbytné chránit opalovacím přípravkem s vysokým SPF faktorem. „UV záření může problematické partie vysušit, ale také ztlušťuje pokožku, ucpává póry a způsobuje nahromadění kožního mazu,“ říká Loubna Id Said. „Peeling obličeje si během prázdnin nedělejte častěji než jednou týdně. Pokud máte pleť se sklonem k nedokonalostem, používejte také krém s obsahem kyseliny salicylové.“

Pokud toužíte po rovnoměrném opálení, na slunce nespoléhejte

Čekáte, že vám slunce zajistí dokonalé opálení? Tak to si zřejmě počkáte. Existují pro to dva důvody: „Pleť na obličeji má různou tloušťku,“ říká Loubna Id Said. „Slunce je pro oblasti s tenkou pletí agresivnější, a to vede k rychlejší tvorbě pigmentových skvrn. Je tedy důležité chránit si obličej a dekolt účinným opalovacím přípravkem a v případě křehčích partií obličeje aplikaci pravidelně opakovat.“ Některé části těla – jako třeba vaše nohy – jsou slunci vystavené méně. Pokud toužíte po jednotném vzhledu pokožky po celém těle, doplňte opalovací přípravek ještě samoopalovacím krémem.

Redakce

Náš ikonický přípravek

CAPITAL SOLEIL

UV-AGE DAILY

Ochranné krémy - Default

Fluid na bázi vody proti fotostárnutí SPF 50+ 40 ml

CAPITAL SOLEIL

UV-AGE DAILY TÓNOVANÉ PROVEDENÍ

Ochranné krémy - Default

Fluid na bázi vody proti fotostárnutí 40ml

CAPITAL SOLEIL

Anti-age krém SPF 50

Ochranné krémy - Default

Redukuje vrásky, zlepšuje pružnost pleti a zanechává ji zářivou.

Nejčtenější

Stárnutí pleti a pigmentové skvrny lze řešit

Tmavé skvrny pokožky patří mezi nejčastější problémy, které ženy kromě vrásek od určitého věku řeší. Pigmentové skvrny se projevují především na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často bývá používáno ,,stařecké skvrny“, protože kvůli nim pokožka vypadá starší.

Přečtěte si více

Aknózní pleť v létě – názor dermatoložky

Někteří pacienti sakné vlétě pozorují zlepšení stavu jejich pleti. Tento jev připisují pobytu na sluníčku a často mají tendenci neuvědomovat si negativní vliv slunečních paprsků při jejich nadměrném působení. Slunce může mít protizánětlivé účinky, ale pouze v případě, kdy mu pleť není vystavena až příliš. Zásadní je používat sluneční ochranu s vysokým SPF faktorem a omezit pobyt na přímém slunci.

Přečtěte si více

UV paprsky a jejich „odrazový efekt“

I když si to mnoho znás neuvědomuje, UV záření působí na pokožku 365 dní vroce bez ohledu na roční období. Kůži je nutné před vlivem škodlivých paprsků chránit po celý rok, s blížícím se létem pak potřeba protekce ještě roste.

Přečtěte si více