Fenomén URBAN AGING

Jaký vliv má na pleť život ve městě? Faktory, s kterými se v městském prostředí běžně setkáváme, např. kouření, smog a stres, spadají pod hromadný pojem Exposom a jsou velmi úzce spojené s předčasným stárnutím pleti.

Jakou odpověď nabízí laboratoře Vichy?

urban aging

80 % stárnutí je způsobeno vlivem životního prostředí

Mitochondrie jsou drobné organely, které jsou zásadní pro udržení mladistvosti pleti. Jsou totiž centry buněčného dýchání a využívají kyslík k tomu, aby buňkám dodaly potřebnou energii k zajištění všech funkcí, které jsou důležité pro udržení struktury a pevnosti pleti.

KDYŽ SE PLEŤ DUSÍ VLIVEM EXPOSOMU

Právě tyto drobné organely jsou mimořádně citlivé na vliv okolního prostředí. Pokud jsou opakovaně vystavovány negativním faktorům, dochází k oxidativnímu stresu, který ovlivňuje schopnost mitochondrií dýchat. To vše vede k urychlení procesu stárnutí.

SLOW ÂGE a MINÉRAL 89 - OCHRANNÝ ŠTÍT PROTI EXTERNÍM FAKTORŮM

Řada Slow Âge je odpovědí laboratoří Vichy na fenomén exposomu, včetně urban-agingu. Je založená na zásadní myšlence zpomalení životního stylu, a tím i stárnutí. Denní krémy obsahují koktejl aktivních ingrediencí na bázi přírodních složek, jejichž cílem je vyhladit vrásky, zpomalit stárnutí a posílit pleť. A právě to se ještě znásobuje při kombinování řady Slow Âge sHyaluron-Boosterem Minéral 89.

Redakce

Náš ikonický přípravek

SLOW ÂGE

Slow Âge - Noční péče

Noční krémy - Péče proti stárnutí pleti

Obnovující a okysličující noční péče

SLOW ÂGE

Denní fluidní péče zpomalující projevy stárnutí pleti.

Denní krémy - Péče proti stárnutí pleti

Denní korekční & ochranná fluidní péče.

SLOW ÂGE

Denní péče zpomalující projevy stárnutí pleti

Denní krémy - Péče proti stárnutí pleti

Denní korekční & ochranný krém.

SLOW ÂGE

Oční péče zaměřená na zpomalení projevů stárnutí pleti v očním okolí.

Oční krémy - Péče proti stárnutí pleti

Denní korekční & ochranný oční krém.

Nejčtenější

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečtěte si více

Buďte během menopauzy v pohodě

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

Přečtěte si více