OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Zbavte se pupínků a černých teček: Jak pleť nejlépe vyčistit?

Už víte, že čistění je pro mastnou pleť se sklonem k nedokonalostem zcela zásadní. Ale přílišné tření obličeje, může však situaci ještě zhoršit. Vyzkoušejte proto tyto 3 tipy, které vám čistění usnadní.

Zbavte se pupínků a černých teček: Jak pleť nejlépe vyčistit?

Tip č. 1: Pečlivě se odličte

Odličování může vypadat jako jedna z těch nevděčných činností – tuhle náladu míváme možná až příliš často. Odličování je ale důležité pro zdraví a vitalitu pleti, a to zejména pokud máte mastnou a aknózní pleť. Farmaceutická specialistka na pleť Loubna Id Said radí: „Pokud používáte pouze lehký make-up, odličujte se micelární vodou. Jde o výborný způsob, jak odlíčit obličej i oči za pár sekund.“ Pokud máte odolnější make-up, „sáhněte po odličovacím mléku. Ale pozor, velmi výživné přípravky mohou být pro mastnou pleť komedogenní,“ říká Loubna Id Said. Odličovací přípravek naneste na vatový tampon a jemně jím poklepávejte oční víčka i obličej, aniž byste pleť zbytečně třeli. Make-up se rozpustí a sám zmizí, což pleti umožní během noci dýchat a regenerovat se.

Tip č. 2: Řekněte ne nadměrnému peelingu

Každé ráno a večer je nutné pleť vyčistit. Váš čisticí přípravek by rozhodně měl být jemný a k pleti šetrný. Ráno používejte pěnící gel pro normální pleť nebo micelární vodu, která je „nejlepším řešením pro citlivou pleť,“ dodává Loubna. Večer pak k odlíčení použijte čisticí mléko, následně na obličej nastříkejte termální vodu, jejíž přebytek jemně osušte čistým ručníkem. Můžete sáhnout i po výživnějším pěnovém čisticím přípravku, ale ujistěte se, že neobsahuje mýdlo a je hypoalergenní. Nelíčíte se? I tak je dobré pleť večer vyčistit pomocí micelární vody. Odstraníte tak nečistoty jako maz, pot nebo prach, které se na povrchu pleti mohou během dne nahromadit.

Tip č. 3: Používejte péči proti pupínkům a pleť hydratujte

Jakmile pleť vyčistíte, je důležité pomoci jí regenerovat se a odstranit z ní odumřelé buňky, které mohou ucpávat póry. Používejte proto speciálně formulovanou péči pro aknózní pleť a ujistěte se, že je kromě jiného také hydratační – i mastná pleť totiž potřebuje hydratovat!

Náš ikonický přípravek

 • Best-seller

  Micelární voda 3v1 pro pleť s nedokonalostmi - obrázek výrobku
 • Odličovač 3v1 - obrázek výrobku
 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4