OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Zbavte se pupínků a černých teček: Jak pleť nejlépe vyčistit?

Už víte, že čistění je pro mastnou pleť se sklonem k nedokonalostem zcela zásadní. Ale přílišné tření obličeje, může však situaci ještě zhoršit. Vyzkoušejte proto tyto 3 tipy, které vám čistění usnadní.

Zbavte se pupínků a černých teček: Jak pleť nejlépe vyčistit?

Tip č. 1: Pečlivě se odličte

Odličování může vypadat jako jedna z těch nevděčných činností – tuhle náladu míváme možná až příliš často. Odličování je ale důležité pro zdraví a vitalitu pleti, a to zejména pokud máte mastnou a aknózní pleť. Farmaceutická specialistka na pleť Loubna Id Said radí: „Pokud používáte pouze lehký make-up, odličujte se micelární vodou. Jde o výborný způsob, jak odlíčit obličej i oči za pár sekund.“ Pokud máte odolnější make-up, „sáhněte po odličovacím mléku. Ale pozor, velmi výživné přípravky mohou být pro mastnou pleť komedogenní,“ říká Loubna Id Said. Odličovací přípravek naneste na vatový tampon a jemně jím poklepávejte oční víčka i obličej, aniž byste pleť zbytečně třeli. Make-up se rozpustí a sám zmizí, což pleti umožní během noci dýchat a regenerovat se.

Tip č. 2: Řekněte ne nadměrnému peelingu

Každé ráno a večer je nutné pleť vyčistit. Váš čisticí přípravek by rozhodně měl být jemný a k pleti šetrný. Ráno používejte pěnící gel pro normální pleť nebo micelární vodu, která je „nejlepším řešením pro citlivou pleť,“ dodává Loubna. Večer pak k odlíčení použijte čisticí mléko, následně na obličej nastříkejte termální vodu, jejíž přebytek jemně osušte čistým ručníkem. Můžete sáhnout i po výživnějším pěnovém čisticím přípravku, ale ujistěte se, že neobsahuje mýdlo a je hypoalergenní. Nelíčíte se? I tak je dobré pleť večer vyčistit pomocí micelární vody. Odstraníte tak nečistoty jako maz, pot nebo prach, které se na povrchu pleti mohou během dne nahromadit.

Tip č. 3: Používejte péči proti pupínkům a pleť hydratujte

Jakmile pleť vyčistíte, je důležité pomoci jí regenerovat se a odstranit z ní odumřelé buňky, které mohou ucpávat póry. Používejte proto speciálně formulovanou péči pro aknózní pleť a ujistěte se, že je kromě jiného také hydratační – i mastná pleť totiž potřebuje hydratovat!

Náš ikonický přípravek

 • Best-seller

  Micelární voda 3v1 pro pleť s nedokonalostmi - obrázek výrobku
 • Odličovač 3v1 - obrázek výrobku
 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4