OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít


ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI
VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

Zdraví pokožky je významně ovlivňováno mnoha vnějšími a vnitřními faktory expozomu, stav pleti se rovněž zhoršuje v důsledku jejich působení.

Začněte teď

7Známek stárnutí scanuji…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Zbavte se pupínků a černých teček: Jak pleť nejlépe vyčistit?

Už víte, že čistění je pro mastnou pleť se sklonem k nedokonalostem zcela zásadní. Ale přílišné tření obličeje, může však situaci ještě zhoršit. Vyzkoušejte proto tyto 3 tipy, které vám čistění usnadní.

Zbavte se pupínků a černých teček: Jak pleť nejlépe vyčistit?

Tip č. 1: Pečlivě se odličte

Odličování může vypadat jako jedna z těch nevděčných činností – tuhle náladu míváme možná až příliš často. Odličování je ale důležité pro zdraví a vitalitu pleti, a to zejména pokud máte mastnou a aknózní pleť. Farmaceutická specialistka na pleť Loubna Id Said radí: „Pokud používáte pouze lehký make-up, odličujte se micelární vodou. Jde o výborný způsob, jak odlíčit obličej i oči za pár sekund.“ Pokud máte odolnější make-up, „sáhněte po odličovacím mléku. Ale pozor, velmi výživné přípravky mohou být pro mastnou pleť komedogenní,“ říká Loubna Id Said. Odličovací přípravek naneste na vatový tampon a jemně jím poklepávejte oční víčka i obličej, aniž byste pleť zbytečně třeli. Make-up se rozpustí a sám zmizí, což pleti umožní během noci dýchat a regenerovat se.

Tip č. 2: Řekněte ne nadměrnému peelingu

Každé ráno a večer je nutné pleť vyčistit. Váš čisticí přípravek by rozhodně měl být jemný a k pleti šetrný. Ráno používejte pěnící gel pro normální pleť nebo micelární vodu, která je „nejlepším řešením pro citlivou pleť,“ dodává Loubna. Večer pak k odlíčení použijte čisticí mléko, následně na obličej nastříkejte termální vodu, jejíž přebytek jemně osušte čistým ručníkem. Můžete sáhnout i po výživnějším pěnovém čisticím přípravku, ale ujistěte se, že neobsahuje mýdlo a je hypoalergenní. Nelíčíte se? I tak je dobré pleť večer vyčistit pomocí micelární vody. Odstraníte tak nečistoty jako maz, pot nebo prach, které se na povrchu pleti mohou během dne nahromadit.

Tip č. 3: Používejte péči proti pupínkům a pleť hydratujte

Jakmile pleť vyčistíte, je důležité pomoci jí regenerovat se a odstranit zní odumřelé buňky, které mohou ucpávat póry. Používejte proto speciálně formulovanou péči pro aknózní pleť a ujistěte se, že je kromě jiného také hydratační – i mastná pleť totiž potřebuje hydratovat!

Redakce

Náš ikonický přípravek

HYDRATAČNÍ PÉČE<br />S DVOJÍ KOREKCÍ

HYDRATAČNÍ PÉČE
S DVOJÍ KOREKCÍ

( 497 recenzí )

PROBIO-BHA<br />SÉRUM PROTI<br />NEDOKONALOSTEM PLETI

PROBIO-BHA
SÉRUM PROTI
NEDOKONALOSTEM PLETI

Koriguje viditelnost výsevu hormonálního akné.

( 1 recenzí )

Čisticí pěna pro rozjasnění pleti - obrázek výrobku

Čisticí pěna pro rozjasnění pleti

( 1 recenzí )

go to top