OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít


ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI
VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

Zdraví pokožky je významně ovlivňováno mnoha vnějšími a vnitřními faktory expozomu, stav pleti se rovněž zhoršuje v důsledku jejich působení.

Začněte teď

7Známek stárnutí scanuji…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Stárnutí pleti a tmavé skvrny lze řešit

Tmavé skvrny patří mezi nejčastější problémy, které ženy kromě vrásek od určitého věku řeší. Pigmentové skvrny se projevují především na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často bývá používáno ,,stařecké skvrny“, protože kvůli nim pokožka vypadá starší. Existuje několik druhů pigmentací pokožky, podívejme se na ty, které jsou nejčastější, co je způsobuje a jaké je řešení.

pigmentace a pigmentové skvrny
pigmentace a pigmentové skvrny

Slunce, stárnutí pleti a genetika patří mezi hlavní faktory, které mají vliv na pigmentaci pokožky.

Tyto faktory ovlivňují narušení tvorby melaninu a mechanismu jeho distribuce do pokožky. Melanin, pigment, který je odpovědný za barvu pokožky, se v důsledku nerovnoměrného rozložení hromadí na povrchu epidermis. Výsledkem je nejednotná pigmentace pleti a tvorba tmavých pigmentových skvrn.

Stárnutí pokožky

Po 30. roce věku se na pokožce mnoha žen objevují pigmentační nepravidelnosti (jedná se nejčastěji o pigmentové skvrny tmavší barvy než je okolní kůže). Ty bývají především způsobené vlivem externího UV záření, zejména zářením UVA. Tyto skvrny jsou důsledkem vnitřní změny v pokožce spojené s procesem stárnutí.

Hormonální změny a jejich vliv na pigmentaci

Mezi druhou nejčastější kategorii zařazujeme skvrny vzniklé jako následek hormonální nerovnováhy. Mohou se vyskytnout jako negativní efekt při užívání některých léků (např. hormonální antikoncepce) nebo mohou být způsobeny sluneční expozicí během těhotenství nebo během menopauzy.

Stopy po akné

Tento typ hyperpigmentace vzniká v důsledku zánětu nebo poranění kůže. Netýká se tedy ,,stařeckých skvrn”, ale může se objevit v jakémkoli věku. Největší kategorií jsou pak tmavé skvrny, které se objevují po akné. Vlivem zánětu pokožky se do pokožky uvolní melanin a ten způsobí ploché růžové, červené nebo hnědé skvrny. UV záření tedy tento problém nevyvolává, ale zhoršuje ho.

Jak na pigmentové skvrny:

Pro redukci tmavých skvrn a získání zářivé, sjednocené a jednotné pokožky je nedůležitější si osvojit správnou každodenní rutinu péče o pokožku, především spojenou s prevencí.

Prevence pigmentových skvrn

Slunce je základním faktorem vzniku i zhoršení tmavých skvrn, proto dermatologové a odborníci čím dál častěji volí UV ochranu jako každodenní ochranu a péči. Pokud trpíte na pigmentové skvrny a chcete působit preventivně před tvorbou nových a snížit tmavnutí stávajících, používejte každé ráno pleťový krém s UV ochranou. Ideální je používat přípravky ochrany před UVA a UVB s nejvyšším faktorem, a to nejen pokud plánujete pobyt na sluníčku. Využijte krémy s SPF, nebo sáhněte po speciálních pleťových krémech.

Korekce - jak sjednotit barvu pleti

Využijte intenzivní korektivní péče, které díky koncentracím dermatologicky aktivních látek pomáhají sjednocení barvy a snížení pigmentace. Nejvíce využívané jsou ingredience pro jemný peeling, jako jsou kyseliny (kyselina hyaluronová, kyselina glykolová...) a vitaminy C a E, které spolu s dalšími komplexy snižují výskyt skvrn.

Ideální je doplnit každodenní péči také o vhodný denní a noční krém.

Neváhejte se obrátit na dermatologa, který nabízí další více invazivní řešení (laserové odstranění pigmentových skvrn, peelingové ošetření pleti, kryoterapii atd.) nebo vám pomůže provést přesnou diagnózu a nabídnout vhodnou léčbu pro váš typ tmavých skvrn.

Náš ikonický přípravek

GLYCO-C ANTI-AGE AMPULE PROTI PIGMENTACI - obrázek výrobku

GLYCO-C ANTI-AGE AMPULE PROTI PIGMENTACI

Vichy COLLAGEN SPECIALIST NOČNÍ - obrázek produktu

COLLAGEN SPECIALIST NOČNÍ
Komplexní noční péče proti vráskám a snižování kvality kolagenu v pleti

( 2 recenzí )

Krém proti tmavým skvrnám SPF 50+ - obrázek produktu

Krém proti tmavým skvrnám SPF 50+

Collagen Specialist SPF25 - obrázek výrobku

Collagen Specialist SPF25

( 2 recenzí )

go to top