OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

(Trápí vás) mastné nebo suché lupy? Jak se jich zbavit?

Co na lupy ve vlasech, kterých se přes veškeré snahy nemůžete zbavit? Možná je čas se zamyslet a změnit péči o vlasovou pokožku. Poradíme vám, co pomáhá proti lupům, a vysvětlíme, jaký je rozdíl mezi těmi suchými a mastnými.

(Trápí vás) mastné nebo suché lupy? Jak se jich zbavit?

Suché vs. mastné lupy: jaký je mezi nimi rozdíl?


Suché lupy
Suché lupy vypadají jako drobné šupinky a mají většinou bílou (nebo šedou) barvu. Pokud se poškrábete na hlavě nebo si třeba vykartáčujete vlasy, snadno se olupují a padají na ramena. Tento typ lupů lze obvykle léčit pomocí speciálních šamponů proti lupům. Pomoci může také peeling vlasové pokožky, který ji přinese úlevu od suchosti či svědění hlavy.
Mastné lupy
Mastné lupy jsou na rozdíl od těch suchých způsobeny zvýšenou produkcí kožního mazu. Nadbytek séba reaguje s kvasinkou známou pod názvem malassezia a výsledkem jsou právě mastné lupy, jež ulpívají na pokožce hlavy. Mastné lupy se z vlasové pokožky obtížně odstraňují, často nepomůže ani klasický šampon proti lupům. Lupy jsou těžší, mastnější, více lepí, kupí se a na pokožce a vytvářejí mastnou vrstvu. Tento typ lupů se navíc obvykle často vrací, protože kožní maz přispívá k opětovnému množení kvasinek malassezia, čímž vzniká začarovaný kruh.

Co tedy pomáhá na různé typy lupů?


Suché lupy lze často účinně odstranit pomocí speciálního cíleného šamponu, zatímco mastné lupy, které také někdy označuje jako přilnavé, mají tendenci přilepit se k vlasové pokožce, a proto bývá jejich odstraňování obtížnější.

U mastných lupů tedy spíše než tradiční šampon volte peelingovou péči o pokožku hlavy, která může pomoci odstranit i ty nejodolnější lupy (můžete vyzkoušet například Dercos Šampon proti lupům s peelingovým efektem). Tyto produkty by měly obsahovat přirozeně exfoliační látky - například kyselinu salicylovou (bývá obsažena také v mnoha přípravcích určených k léčbě akné), která vám může pomoci zbavit se lupů dlouhodobě. Hydratační ingredience jako glycerin pak pomohou zklidnit podráždění (svědění hlavy) a začervenání. Hledejte tedy přípravky, jejichž složení je zároveň jemné a účinné. Vyzkoušet například Dercos Šampon proti lupům s peelingovým efektem.

Tag:

Náš ikonický přípravek

Šampon proti lupům s peelingovým efektem - obrázek výrobku

Šampon proti lupům s peelingovým efektem

( 2 recenzí )

DS dermokosmetický šampon proti lupům - lupy & svědící vlasová pokožka - normální až mastné vlasy

DS dermokosmetický šampon proti lupům - lupy & svědící vlasová pokožka - normální až mastné vlasy

( 9 recenzí )

go to top