OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Proč je moje pleť během menopauzy tak suchá?

Svědí, je suchá a povadlá… To jsou top 3 problémy, s nimiž se u pleti v období menopauzy nejspíš potýkáte. Suchost pleti je velmi nepříjemná, proto je vaše otázka na místě. Za vše může neschopnost pleti zadržovat vodu.

Proč je moje pleť během menopauzy tak suchá?

Suchá pleť v období menopauzy je velmi častá

Nedávný výzkum, kterého se zúčastnilo 3 875 žen po menopauze ve věku přes 40 let, ukázal, že 36,2 % z nich trápí suchá pleť.

Suchost je jednou z nejzásadnějších klinických změn doprovázejících stárnutí pleti v oblasti obličeje u žen v období menopauzy. Jde také o nejčastější problém s pletí u žen v menopauze.

Suchá pleť je zapříčiněna sníženou hladinou estrogenu a progestronu. Kolem 50 let věku se mění také pH pokožky, snižuje se schopnost pleti zadržovat vodu, dochází ke zpomalení metabolismu, pleť je sušší, mdlá, méně pevná a vyhlazená. Pociťuje celkový diskomfort, to je jasné…


Se suchou pletí v období menopauzy souvisejí různé symptomy

Mezi tyto symptomy patří:

1. pnutí pokožky po sprchování či koupání,
2. olupování pokožky, tvorba šupinek,
3. praskliny na rukou a chodidlech, 
4. svědění pokožky,
5. v případě tmavšího tónu pleti zašednutí.
Pleť je zašedlá, protože dochází ke zpomalení obnovy keratinocytů (buňky tvořící 90 % povrchu pleti) a nahromadění starých buněk na povrchu pleti. Lipidová bariéra je tak hůř uspořádána a pleť ztrácí svou odolnost.

Lipidová bariéra je hůř uspořádána, výsledkem je suchost pokožky.

Dr. Karolina Kopeć

Kyselina hyaluronová je navíc náchylnější k degradaci (poslední negativní zpráva v tomto článku, slibujeme) působením speciálního enzymu s názvem hyaluronidáza. Ten způsobuje postupné zhoršování hydratace a pevnosti pleti.

K zapamatování

Suchost pokožky je způsobena nedostatkem hydratace vzniklé v důsledku snížené hladiny estrogenu. Při narušení rovnováhy pokožka ztrácí schopnost správně fungovat - v tomto případě nezadržuje vodu.

Nejčtenější

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

1 minuta
k analýze
Vaší pleti

Udělejte si selfie

Vyplňte informace o svém profilu

Získejte doporučení
pro Vaši pleť na míru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaše silná stránka
Vrásky pod očimaVaše priorita
Ztráta pevnosti
pleti

Objevte
skinconsultai

circle1circle2circle3circle4