Menopauza: proč je moje pleť tak citlivá? Co dělat?

Menopauza je složitým obdobím pro celé tělo. Ke změnám dochází velmi rychle a pokud některé orgány změny zvládají a adaptují se na ně, vaše pleť k nim rozhodně nepatří.

V kůži totiž dochází k poklesu klíčových komponentů, a je tak stále těžší čelit vnějším útokům a zároveň se přizpůsobovat vnitřním změnám. Stručně řečeno, vaše pleť dělá vzhledem k okolnostem, co může, proto jí ještě dejte šanci!

Kožní lipidy jsou nezbytné také pro správné fungování kožní bariéry, která s věkem ztrácí svou odolnost.

Existují kosmetické přípravky obsahující tyto vzácné složky, které při topické aplikaci mohou zlepšit nedostatečnost epidermálních lipidů. Ano, přesně to jsou „ty dobré zprávy”, na které jste čekali! 

Vaše pleť potřebuje obnovu, hydrataci a zklidnění.

Pleť je během menopauzy sušší a méně elastická, citlivěji reaguje také na některé kosmetické přípravky, mýdla a detergenty, které mohou pokožku podráždit, způsobit zánět a svědění. Může se objevit i tzv. parestezie: svědění, štípání či pocit mravenčení a necitlivosti kůže.

Připomínáme, že poruchy spánku související se svěděním a návaly horka mohou rovněž negativně ovlivnit hydrataci pleti a narušit funkci kožní bariéry, která vede k hypercitlivosti.

Pokud budete o pleť pečovat, pomůže vám to také se spánkem, který je pro pleť stejně tak důležitý. Vidíte ten koloběh?


Redakce

Náš ikonický přípravek

Nejčtenější