Menopauza: jak na hydrataci pleti, když je mi 50?

Hydratace je zásadní pro zdraví a pohodu pleti, a to bez ohledu na věk. Během menopauzy je právě suchost pleti nejčastějším problémem a objevuje se bez ohledu na roční období.

Hlavní rozdíl spočívá v péči, kterou své pleti dopřejete, typu přípravku a pravidelnosti jeho používání.

Tady je několik tipů, které můžete každý den udělat pro podporu hydratace pleti:  

  1. Dvakrát denně používejte jemné přípravky čistění, které ochrání kožní bariéru. Pokuste se vyhnout horké vodě.
  2. Alespoň dvakrát denně hydratujte obličej a tělo.
  3. Volte přípravky s obsahem ingrediencí, které vážou vodu (např. kyselina hyaluronová nebo glycerin).
  4. Drsná pleť se šupinkami vyžaduje také pravidelnou exfoliaci, protože by jinak nemusela vstřebat hydratační složky, které na ni nanášíte. Základem je odstranit odumřelé buňky
    ze svrchní vrstvy kůže. Peeling si můžete dopřát doma nebo vsadit na profesionální ošetření v podobě chemického peelingu či mikrodermabraze. Vždy po exfoliaci používejte ochranné širokospektrální opalovací přípravky. O nejlepším řešení pro vás se poraďte s dermatologem.
  5. Žijte zdravěji! Kouření, alkohol a nadměrné opalování bez fotoprotekce stav vaší pleti zhoršují a stojí rovněž za jejím vysušováním.
  6. Během dne začněte používat hydratační mlhu nebo termální vodu ve spreji a vyhýbejte se prostorám se suchým vzduchem. Díky těmto vodám bude vaše pleť hydratovaná!
  7. A nezapomeňte ani na vyváženou stravu! Pijte dostatečné množství vody, abyste svému tělu dodali hydrataci. Do svého jídelníčku každý den zahrňte produkty s vysokým obsahem vody a omega 3 mastných kyselin.

Redakce

Náš ikonický přípravek

Nejčtenější