OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Kdy sáhnout po bezsulfátovém šamponu?

Kdy je pro vaše vlasy vhodnější bezsulfátový šampon? Jde o bezpečnou formuli s výhodami jak pro vlasovou pokožku, tak pro vlasové vlákno.

Kdy sáhnout po bezsulfátovém šamponu?

Než se společně podíváme na to, proč bychom měli používat šampony bez obsahu sulfátu, vysvětleme si, co vlastně sulfát je… Od této sloučeniny je odvozeno velké množství variant, ale v šamponech a dalších kosmetických přípravcích se tradičně používá sodium lauryl sulfát, sodium laureth sulfát and amonium laureth sulfát. Tyto chemické sloučeniny jsou také nazývány jako aniontové povrchově aktivní látky. Proč bychom je ale měli odstranit z naší rutiny péče o vlasy?

Sulfáty mohou časem oslabit vlasy & epidermis

Vlasové přípravky obsahují sulfáty kvůli jejich schopnosti pěnit a odstraňovat nečistoty a maz z vlasového vlákna. Většina lidí může používat šampony s obsahem sulfátů, aniž by jakkoli zaznamenali suchost nebo svědění vlasové pokožky. Pokud však máte citlivou vlasovou pokožku, možná si budete chtít dát od tradičních čisticích přípravků (se sulfáty) pauzu. Tyto přípravky pro vaši pokožku totiž nemusí být dostatečně šetrné.

Proč používat bezsulfátové šampony?

To jsou tedy dva důvody, proč se v šamponu vzdát sulfátů. Co nám ale bezsulfátové šampony nabízejí? Bezsulfátový šampon zlepšuje udržování hydratace ve vlasové pokožce a podporuje přirozenou produkci mazu. Dercos vytvořil dvě bezsulfátové formule pro citlivou a podrážděnou vlasovou pokožku: jednu pro normální/mastné vlasy a druhou pro suché vlasy. Šampony byly speciálně navrženy nejen pro zklidnění vlasové pokožky – pomáhají navíc posílit pokožku vůči podráždění, přinášejí jí dlouhodobý komfort a napomáhají vlasovému vláknu zachovat si své vlastnosti. Dercos je mimo jiné určen také pro barvené vlasy: chrání barvu a napravuje škody způsobené agresivními chemikáliemi, jež barvy na vlasy obsahují.

go to top