OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Jaký vliv má stres na naše tělo a pleť?

Uzávěrky, zkoušky, nedodělané projekty, nebo zkrátka běžný životní shon? V dnešním zrychleném světě je stres jedním z nejskloňovanějších pojmů. Jaký má vliv na náš život a vzhled?

Stres

Stres občas přepadne každého. A i když se může zdát, že je to skvělý hnací motor k dosažení nejrůznějších úspěchů, má na naše tělo a mysl neblahý vliv. Jaké jsou nejběžnější „negativní účinky“ stresu a jak s nimi bojovat?

Unavený vzhled pleti a vrásky

Dlouhý a únavný den v kanceláři, nedostatek spánku a zbytečné stresování se kvůli maličkostem může vést k vyčerpání. To se projeví nejen únavou celého těla, ale také na naší pleti. Vypadá unaveně, je bez jasu, zašedlá a všechny tyto negativní faktory zároveň vedou i k jejímu rychlejšímu opotřebení a stárnutí, tedy i k vráskám. Pokud je to i váš případ, je na čase sáhnout po péči, která pleti dodá více energie, jasu a přirozeně ji vypne.

Více nedokonalostí a pupínků

Stres je také známý spouštěč celé řady reakcí, které mají za následek zvýšený výskyt nedokonalostí, černých teček a pupínků. Lze tomu předcházet vhodnou péčí, především šetrným čistěním pleti a krémy, které neucpávají póry. Pokud se přeci jenom nějaký ten pupínek objeví, zvolte lokální koncentrovanou péči, díky které rychleji zmizí.

Vypadávání vlasů

Nedostatek spánku, nevhodná strava a úzkost mají mimo jiné vliv i na naší vlasovou pokožku. Vlasy nemají dostatek vitamínu a nadměrně padají. Zkuste si proto odpočinout a dopřát si více spánku. Nejenže to prospěje vašim vlasům, ale i vaší psychické pohodě. Lze také sáhnout po speciálních kúrách a šamponech, které vypadávání vlasů usměrní.

Dopřejte si chvilku klidu

A co je proti stresu vůbec nejúčinnější zbraní? Odpočinek. Zrelaxujte tělo i mysl při běhu nebo při józe. Jóga je skvělá, protože kombinuje meditaci a pohyb, díky čemuž zklidníte tělo i mysl. Můžete si dopřát i dobré jídlo nebo si užít chvilku pro sebe při aromatické koupeli. Svou pleť potěšíte nanesením masky, která jí dodá ztracenou energii a vy si mezitím můžete číst kvalitní knihu nebo poslechnout oblíbenou hudbu. Zkrátka dopřejte si chvilku pro sebe a hýčkejte se.

go to top