OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Jak se projevuje menopauza na našem těle?

Během menopauzy se naše tělo mění, což je jedním z nevyhnutelných životních faktů.

Jak se projevuje menopauza na našem těle?

Naše postava, vlasy, pokožka, náš celkový vzhled se změní, jako by se celý proces stárnutí náhle zrychlil. Jde o vnější známku (nebo dokonce zradu) toho, že jsme vstoupili do další životní fáze. Jak by nás to tedy nemělo ovlivnit?

Proč menopauza ovlivňuje naše tělo?

Distribuci tuků v těle řídí estrogeny a při poklesu jejich hladiny tuto roli přebírají androgeny. Tyto mužské hormony podporují ukládání tuku v horní polovině těla. Tukové buňky (adipocyty) v dolní části těla již estrogeny regulovány nejsou, a proto se zde tuk ukládá méně.

Přibývání na váze a ztráta svalové hmoty

Hlavním problémem bývá přírůstek na váze. Ani na okamžik nevěřte tomu, že jste v tom sama: během menopauzy přibere 90 % žen. V průměru se jedná o 4 až 7 kilo* a přibírání začíná už během perimenopauzy. Kromě toho dochází také ke změně postavy a přeskupení tuku z dolní do horní části těla. Jinými slovy, budete mít méně tuku na bocích a stehnech, ale tuk se vám usadí na břiše a kolem pasu…

Vše závisí na mnoha faktorech, ale především opět na procesu stárnutí. S věkem dochází ke ztrátě svalové hmoty a menopauza tento jev ještě urychluje. Méně svalů znamená méně spálených kalorií, celkový metabolismu se zpomaluje. Pokud tedy nezměníme náš jídelníček nebo nepřidáme více fyzické aktivity, povede to nevyhnutelně k ukládání tuku a zvýšení tělesné hmotnosti. Během menopauzy se navíc mění chutě – budete mít větší chuť na sladké, v důsledku čehož vám opět hrozí příbytek na váze.

Tenčí pleť bez jasu

Asi jste si všimli, že se mění i vaše pleť, nesmíte se tomu ale poddávat. Velkou výhodu pokožky na rozdíl od ostatních orgánů je to, že na ni můžeme přípravky aplikovat lokálně. I když je vlivem expozice vnějšímu okolí pleť křehká, dává nám také možnost, abychom na ni působili přímo, což má zcela zásadní význam. 
Živiny, které přijímáme v potravě, směřují primárně k našim životně důležitým orgánům, kosmetické přípravky pleť pouze „krmí“. A ta díky nim vzkvétá. Během menopauzy je proto velmi důležité přizpůsobit také kosmetickou rutinu péče o pleť jejím specifickým potřebám, dobré je zmírnit její suchost, podpořit pevnost a elasticitu a obnovit jas.
Vichy, průkopnická značka v péči o pleť v období menopauzy, vyvinula adaptované přípravky Neovadiol, které splňují specifické požadavky žen během každé fáze menopauzy.

Náš ikonický přípravek

 • Phytosculpt - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  Phytosculpt

  Denní krémy

  Zpevňující a remodelační péče o krk & kontury obličeje

 • Pokroková remodelační péče pro zralou pleť - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  COMPENSATING COMPLEX  - Pokroková remodelační péče pro zralou pleť

  Séra na obličej

  Zlepšuje hutnost, objem a jas pleti pro mladistvější vzhled.

 • Noční pokroková remodelační péče pro zralou pleť - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  COMPENSATING COMPLEX - Noční pokroková remodelační péče pro zralou pleť

  Noční krémy

  Zlepšuje hutnost, objem a jas pleti pro mladistvější vzhled.

 • Nejčtenější

  Jaké jsou hlavní dopady menopauzy na vaše tělo?

  Péče o tělo

  Jaké jsou hlavní dopady menopauzy na vaše tělo?

  S menopauzou je spojeno přes 30 symptomů (1) a i když se se všemi nesetká každá žena, je pravděpodobné, že se u vás vyskytnou alespoň některé. Představíme vám hlavní symptomy, které vás mohou v průběhu menopauzy potkat – od nočního pocení až po bolesti prsou.

  Přečíst článek

  Top tipy: připravte svou pleť na pobyt na slunci

  Péče o pleť

  Top tipy: připravte svou pleť na pobyt na slunci

  Pokud se chystáte na dovolenou, je důležité zajistit, aby byla pleť před horkem správně chráněna. Podívejte se na naše top tipy, které vám pomohou zajistit, abyste na slunci byli v bezpečí – a to ještě předtím, než nastoupíte do letadla.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4