Jak pečovat o pleť pod rouškou? Video s dermatoložkou MUDr. Monikou Arenbergerovou

Na zdraví a vzhled naší pleti má vliv řada faktorů, jako jsou naše životospráva, nedostatek spánku, stress, ale i UV záření nebo znečištěné ovzduší. V posledních měsících jsme navíc museli obličej schovávat pod rouškou, která bohužel na pleti může způsobit pěknou neplechu.

Doc. MUDr. Monika Arenbergerová, Ph.D. radí, jak na péči o pleť pod rouškou.

Redakce

Náš ikonický přípravek

PURETÉ THERMALE

Minerální micelární voda - citlivá pleť

Přípravky na čištění pleti - Citlivé oči

Nejčtenější

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečtěte si více

Buďte během menopauzy v pohodě

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

Přečtěte si více