OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Život ve městě: co to znamená pro vaši pleť?

Jak v létě žít, pracovat a užívat si město plnými doušky, aniž by na to doplatila naše pleť?

Život ve městě: co to znamená pro vaši pleť?

Čtěte dál a zjistěte, jak zajistit, aby se vaše pleť dokázala bránit každodennímu stresu, znečištění a únavě v městském prostředí.

Pečujte o budoucnost své pleti

Život ve městě může být vzrušující a zábavný. Každodenní stres spojený s životem ve městě však může mít také dlouhodobě extrémně nepříznivý vliv na naši pleť. Externí faktory jako znečištění, UV záření a dokonce i dojíždění (to vše označujeme termínem „expozom“) mohou zásadně ovlivnit budoucnost naší pleti a také mohou stát za krátkodobými nebo opakujícími se problémy se zanesenými póry, začervenáním a nesjednoceným tónem pleti. Studie společnosti L'Oréal v Cuernavace v Mexiku a v Šanghaji v Číně ukázaly, že špatná kvalita ovzduší má přímý vliv na schopnost pleti správně stárnout. Zjistilo se, že lidé žijící v extrémně znečištěném prostředí častěji trpí zvýšenou dehydratací a nadměrnou produkcí kožního mazu. Dlouhé dojíždění veřejnou dopravu i nedostatek spánku po víkendu plném nočních večírků mohou přispět k tomu, že pleť působí mdle, unaveně a že se na ní mohou častěji tvořit pupínky.

Najděte si čas na péči o pleť

Co tedy dělat, abychom zmírnili vliv negativních vedlejších účinků, které s sebou přináší život ve městě? Vyjma aktivního životního stylu lze tato vnější podráždění zmírnit účinnou kosmetickou péčí, která pleti pomáhá regenerovat a vyvažuje poškození způsobené zmíněným expozomem. Mineralizující voda Vichy s obsahem 15 nepostradatelných minerálů, z nichž ne všechny se přirozeně vyskytují v lidském těle, pomáhá bojovat proti negativním dopadům znečištění a UV záření a poskytuje stopové prvky pro posílení pleti. Mangan a fluór přispívají k posílení přirozené antioxidační obranyschopnosti pleti, bojují proti poškození způsobenému volnými radikály, zatímco vápník a draslík posilují funkci kožní bariéry, díky čemuž je pokožka déle schopna zadržovat vlhkost. Lithium a stroncium, známé svými protizánětlivými účinky, jsou prospěšné zejména pro pleť se sklonem k začervenání, pro pleť s nerovnoměrným povrchem či při únavě nebo stresu.

Urban living: taking care of your skin in the city

Redakce

Náš ikonický přípravek

MINERALIZUJÍCÍ TERMÁLNÍ VODA VICHY - obrázek výrobku

MINERALIZUJÍCÍ TERMÁLNÍ VODA VICHY

( 11 recenzí )

go to top