Život ve městě: co to znamená pro vaši pleť?

Jak v létě žít, pracovat a užívat si město plnými doušky, aniž by na to doplatila naše pleť?

Čtěte dál a zjistěte, jak zajistit, aby se vaše pleť dokázala bránit každodennímu stresu, znečištění a únavě v městském prostředí.

Pečujte o budoucnost své pleti

Život ve městě může být vzrušující a zábavný. Každodenní stres spojený s životem ve městě však může mít také dlouhodobě extrémně nepříznivý vliv na naši pleť. Externí faktory jako znečištění, UV záření a dokonce i dojíždění (to vše označujeme termínem „expozom“) mohou zásadně ovlivnit budoucnost naší pleti a také mohou stát za krátkodobými nebo opakujícími se problémy se zanesenými póry, začervenáním a nesjednoceným tónem pleti. Studie společnosti L'Oréal v Cuernavace v Mexiku a v Šanghaji v Číně ukázaly, že špatná kvalita ovzduší má přímý vliv na schopnost pleti správně stárnout. Zjistilo se, že lidé žijící v extrémně znečištěném prostředí častěji trpí zvýšenou dehydratací a nadměrnou produkcí kožního mazu. Dlouhé dojíždění veřejnou dopravu i nedostatek spánku po víkendu plném nočních večírků mohou přispět k tomu, že pleť působí mdle, unaveně a že se na ní mohou častěji tvořit pupínky.

Najděte si čas na péči o pleť

Co tedy dělat, abychom zmírnili vliv negativních vedlejších účinků, které s sebou přináší život ve městě? Vyjma aktivního životního stylu lze tato vnější podráždění zmírnit účinnou kosmetickou péčí, která pleti pomáhá regenerovat a vyvažuje poškození způsobené zmíněným expozomem. Mineralizující voda Vichy s obsahem 15 nepostradatelných minerálů, z nichž ne všechny se přirozeně vyskytují v lidském těle, pomáhá bojovat proti negativním dopadům znečištění a UV záření a poskytuje stopové prvky pro posílení pleti. Mangan a fluór přispívají k posílení přirozené antioxidační obranyschopnosti pleti, bojují proti poškození způsobenému volnými radikály, zatímco vápník a draslík posilují funkci kožní bariéry, díky čemuž je pokožka déle schopna zadržovat vlhkost. Lithium a stroncium, známé svými protizánětlivými účinky, jsou prospěšné zejména pro pleť se sklonem k začervenání, pro pleť s nerovnoměrným povrchem či při únavě nebo stresu.

Redakce

Náš ikonický přípravek

Nejčtenější

Top 10 přírodních doplňků pro doplnění energie

Všichni bychom čas od času potřebovali trochu víc energie – ale kolik znás snástupem odpolední únavy sahá po něčem sladkém? Čtěte dále, protože společně prozkoumáme deset nejlepších přírodních doplňků, které vám dodají energii, aniž by zdlouhodobého hlediska škodily zdraví.

Přečtěte si více