OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít


ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI
VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

Zdraví pokožky je významně ovlivňováno mnoha vnějšími a vnitřními faktory expozomu, stav pleti se rovněž zhoršuje v důsledku jejich působení.

Začněte teď

7Známek stárnutí scanuji…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Zdravé návyky: proč podpora hydratace prospívá vaší pleti

Pokud jste si také na Nový rok slíbili, že budete pít více vody, máme pro vás potřebnou dávku motivace! Čtěte dál a zjistěte pár důležitých informací o tom, jakým způsobem vaší pleti pomáhá optimální hydratace. Tohle jste možná ještě nevěděli.

Zdravé návyky: proč podpora hydratace prospívá vaší pleti

Proč je hydratace tolik zásadní pro zdravou pleť?

Všichni jsme už nejspíš slyšeli, že pití dostatečného množství vody pleti dodá zdravý jas. Co se ale skutečně děje pod povrchem, pokud se snažíme tělo hydratovat? Pleť je každodenně vystavována poškození vlivem expozomu (vnější faktory jako znečištění a UV záření mají tendenci pleť poškozovat), který narušuje funkci bariéry epidermis. Již víme, jaký dopad může mít dehydratace na celkový stav naší pokožky - pleť působí mdle, může být suchá či dokonce popraskaná. Pokud pleti dodáváme dostatek hydratace zevnitř, dochází k posílení této bariéry, prevenci vzniku poškození v důsledku expozomu a snižování schopnosti některých bakterií a alergenů proniknout do pokožky. Co to v praxi znamená? Pleť nejen lépe vypadá, ale také se lépe cítí a je schopna účinněji vykonávat svou úlohu ochrany.

Jak své tělo lépe hydratovat: tipy pro každý den

Již jsme zjistili, jak pokožce pomáhá správná hydratace zevnitř. Je tedy načase podívat se na to, co můžeme udělat proto, abychom maximalizovali účinek hydratace na pleti zvenčí. Hydratace pleti zevnitř jde ruku v ruce s hydratací pleti zvnějšku, proto hledejte přípravky péče o pleť s obsahem ingrediencí, jež maximalizují zadržování vody jako glycerin a kyselina hyaluronová.   Pomohou totiž v pleti uzamknout potřebnou vlhkost - zejména v době, kdy je venku příliš teplo, nebo naopak zima. 

Abyste svůj ranní rituál péče o pleť začali správně, je důležité nejprve použít booster nebo sérum – jejich jemnější textura je navržena tak, aby pronikla hluboko do epidermálních vrstev.   Boosterové sérum Minéral 89 od Vichy s obsahem pouze 11 ultrahydratačních ingrediencí získalo svůj název díky své neuvěřitelně vysoké koncentraci Mineralizující vody Vichy, přesně 89 % (tedy o závratných 69 % více než v jakémkoliv jiném složení). Následně doporučujeme použít hutnější denní krém, například Vichy Aqualia Thermal, který podpoří předchozí krok a pleti poskytne ochrannou a intenzivně zvlhčující vrstvu. 
Nezapomeňte pleť hydratovat pravidelně. Důležité je to především po cvičení, kde dochází nejen k dehydrataci, ale rovněž ke ztrátě minerálů. Během období, kdy by se pleť mohla dehydratovat, jí dopřejte také osvěžení v podobě Mineralizující vody Vichy. 

Redakce

Náš ikonický přípravek

MINERALIZUJÍCÍ TERMÁLNÍ VODA VICHY - obrázek výrobku

MINERALIZUJÍCÍ TERMÁLNÍ VODA VICHY

( 11 recenzí )

Přirozeně krycí hydratační make-up - obrázek výrobku

Přirozeně krycí hydratační make-up

Hydratační make-up pro zářivou pleť

( 5 recenzí )

go to top