OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Zdravé návyky: proč podpora hydratace prospívá vaší pleti

 • Oblíbené

Pokud jste si také na Nový rok slíbili, že budete pít více vody, máme pro vás potřebnou dávku motivace! Čtěte dál a zjistěte pár důležitých informací o tom, jakým způsobem vaší pleti pomáhá optimální hydratace. Tohle jste možná ještě nevěděli.

Zdravé návyky: proč podpora hydratace prospívá vaší pleti

Proč je hydratace tolik zásadní pro zdravou pleť?

Všichni jsme už nejspíš slyšeli, že pití dostatečného množství vody pleti dodá zdravý jas. Co se ale skutečně děje pod povrchem, pokud se snažíme tělo hydratovat? Pleť je každodenně vystavována poškození vlivem expozomu (vnější faktory jako znečištění a UV záření mají tendenci pleť poškozovat), který narušuje funkci bariéry epidermis. Již víme, jaký dopad může mít dehydratace na celkový stav naší pokožky - pleť působí mdle, může být suchá či dokonce popraskaná. Pokud pleti dodáváme dostatek hydratace zevnitř, dochází k posílení této bariéry, prevenci vzniku poškození v důsledku expozomu a snižování schopnosti některých bakterií a alergenů proniknout do pokožky. Co to v praxi znamená? Pleť nejen lépe vypadá, ale také se lépe cítí a je schopna účinněji vykonávat svou úlohu ochrany.

Jak své tělo lépe hydratovat: tipy pro každý den

Již jsme zjistili, jak pokožce pomáhá správná hydratace zevnitř. Je tedy načase podívat se na to, co můžeme udělat proto, abychom maximalizovali účinek hydratace na pleti zvenčí. Hydratace pleti zevnitř jde ruku v ruce s hydratací pleti zvnějšku, proto hledejte přípravky péče o pleť s obsahem ingrediencí, jež maximalizují zadržování vody jako glycerin a kyselina hyaluronová.   Pomohou totiž v pleti uzamknout potřebnou vlhkost - zejména v době, kdy je venku příliš teplo, nebo naopak zima. 

Abyste svůj ranní rituál péče o pleť začali správně, je důležité nejprve použít booster nebo sérum – jejich jemnější textura je navržena tak, aby pronikla hluboko do epidermálních vrstev.   Boosterové sérum Minéral 89 od Vichy s obsahem pouze 11 ultrahydratačních ingrediencí získalo svůj název díky své neuvěřitelně vysoké koncentraci Mineralizující vody Vichy, přesně 89 % (tedy o závratných 69 % více než v jakémkoliv jiném složení). Následně doporučujeme použít hutnější denní krém, například Vichy Aqualia Thermal, který podpoří předchozí krok a pleti poskytne ochrannou a intenzivně zvlhčující vrstvu. 
Nezapomeňte pleť hydratovat pravidelně. Důležité je to především po cvičení, kde dochází nejen k dehydrataci, ale rovněž ke ztrátě minerálů. Během období, kdy by se pleť mohla dehydratovat, jí dopřejte také osvěžení v podobě Mineralizující vody Vichy. 

Náš ikonický přípravek

 • MINERALIZUJÍCÍ TERMÁLNÍ VODA VICHY - obrázek výrobku
 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Péče o pleť

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

  Přečíst článek

  go to top