OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Začněte den v poklidu, pomůže vám k tomu meditace

Slýcháváte poslední dobou často o „mindful“ meditaci, ale nejste si jistí, jak přesně začít? Zjistili jsme to za vás!

Začněte den v poklidu, pomůže vám k tomu meditace
Meditace

Čtěte dál a my vám tuto neuvěřitelně populární relaxační techniku představíme blíž. Zjistěte, jak z „mindfulness“ udělat součást své každodenní ranní rutiny.

Řízená meditace: úvod

Jste připraveni na pár čísel? Co se týče stresu na pracovišti, 46 % všech zaměstnanců udává, že jsou přepracovaní nebo toho mají moc, téměř třetina pak v důsledku stresu z práce špatně spí[1]. Navíc více jak pětina z nás nepodniká žádné aktivity, které by mohly pomoci hladinu stresu zvládat lépe [2] - pokud tedy neznáte řízenou meditaci, je ten pravý čas se s ní seznámit. Tato technika podle všeho snižuje úroveň stresu, zlepšuje produktivitu a přispívá ke zdravému spánkovému cyklu. Některé studie dokonce odhalily spojitost mezi pravidelnou „mindful“ meditací a zmírněním symptomů úzkosti či duševního onemocnění.[3]

[1] http://www.stress.org/workplace-stress/
[2] https://www.apa.org/news/press/releases/stress/2014/stress-report.pdf
[3] http://jamanetwork.com/journals/jamainternalmedicine/fullarticle/1809754

Různé typy meditace

Zatímco tradiční meditace se soustředí na vnitřní klid prostřednictvím ticha, řízená meditace často zahrnuje opakování (ať už nahlas či v hlavě) manter navržených tak, aby působily proti negativním nebo opakujícím se nepříjemným myšlenkám. Tento druh meditace zároveň trénuje váš mozek, aby si spojil relaxaci s pozitivním a všímavým myšlením. Další forma této techniky je řízená vizualizace - ta nabádá k tomu, abychom si představili alternativní způsoby, jak přistupovat ke stresovým situacím a událostem, jež bývají v každodenním životě spouštěčem našich úzkostí.

Jak začlenit řízenou meditaci do svého každodenního života

Než začnete, najděte si klidné místo, kde se můžete pohodlně posadit nebo si lehnout. Zkuste do své rutiny zařadit pomalá dechová cvičení a hlídejte si držení těla, zejména sedíte-li u stolu. Nebojte se experimentovat s různými druhy meditace! Některé řízené vizualizace mohou zahrnovat sluchátka a relaxační hudbu, zatímco jiné vyzývají k opakování či vytvoření vlastní mantry. Je na vás zjistit, které techniky vám vyhovují nejvíce.

Pokud hledáte spíše aktivnější způsob, jak se ráno nastartovat, odbornice na jógu Anna Khuade doporučuje zkombinovat meditaci a jógu. Podle ní tak ihned po probuzení zesynchronizujete tělo a mysl. Ať už zvolíte jakýkoliv způsob meditace, čas, kdy se každé ráno budete před hektickým dnem soustředit pouze na sebe, je skvělým způsobem, jak se vypořádat s pocity stresu a nepřipravenosti. A to, i když je to třeba jediný čas, který pro sebe během dne máte!

Náš ikonický přípravek

 • Best-seller

  cba_1mistoPNGcba_PNG
  Posilující a vyplňující Hyaluron-Booster 50 ml - obrázek výrobku
 • Nejčtenější

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4