OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Tipy, které vám ušetří čas: 5 triků, jak během dne zrychlit

Pokud máte pocit (jako většina z nás), že spěcháte ze schůzky na schůzku a nemáte času nazbyt, je čas zastavit se a prozkoumat své každodenní návyky.

Tipy, které vám ušetří čas: 5 triků, jak během dne zrychlit

Po přečtení těchto tipů už se na svou ranní rutinu nikdy nebudete dívat stejně. Vaše nová mantra = větší rychlost, méně spěchu.

Připojte se

Denně strávíme na našem chytrém telefonu či jiných elektronických přístrojích průměrně 4.7 hodiny[1], tak proč to nevyužít v náš prospěch? Mezi praktické aplikace ke zlepšení produktivity patří například Pocket – tahle aplikace je ideální, chcete-li si některé příběhy, videa či články uložit na později a nenechat sociální média, aby vám ukrajovala čas v době, kdy jste v kanceláři. Pokud ale máte raději seznamy, bude vám vyhovovat Evernote. Tahle aplikace je skvělá pro brainstorming, to-do seznamy a poznámky napříč aplikacemi a platformami pro posílání zpráv, což vám ušetří čas při procházení sociálních medií, pokud hledáte tu zásadní adresu.

Přizpůsobte svou rutinu svému životnímu stylu

... a ne svůj životní styl své rutině. Už jsme zmiňovali důležitost kvalitního nočního spánku, ale abyste z odpočinku vytěžili co nejvíce, je důležité si denní rutinu nastavit tak, aby vyhovovala vašim návykům. Pokud jste ranní ptáče, zvažte, zda si cvičení/přípravu jídla/administrativní úkoly nevyřídit ještě před tím, než vyrazíte do práce (nebo naopak, pokud sršíte energií spíše večer). Výsledek? Více volného času po dlouhém dni v práci nebo ráno čas navíc pro válení v posteli – záleží na tom, co vám vyhovuje více.

Zmodernizujte si svůj kosmetický regiment

Buďme upřímní. Kdo z nás má každé ráno půlhodinku, kterou by mohl strávit v klidu v koupelně? Pokud chcete svou každodenní rutinu péče o pleť zrychlit, zvažte, zda nezainvestovat do některých klíčových přípravků. Mluvíme o pečujících BB krémech, bronzeru, který může fungovat i jako oční stíny, a gelových či zabarvených přípravcích na lícní kosti a rty, které zdůrazní váš vnitřní jas. Finančně se vám to vyplatí a navíc ve své kosmetické taštičce získáte prostor navíc – a to se nám líbí.

Posnídejte za 30 vteřin nebo méně

Pokud jste ještě nezainvestovali do mixéru, radíme vám udělat to, pokud si ráno chcete ušetřit pár minut. Vezměte ingredience „pro záchranu pleti“ (výbornou volbou jsou borůvky, maliny nebo banány), bleskově je rozmixujte a připravte si tu nejrychlejší (a nejlahodnější) snídani. Čistění mixéru vám navíc nezabere víc než pár vteřin – jednoduše naplňte vodou, opět mixujte a voilà. Takže už žádné výmluvy a přeskakování snídaně s výmluvou, že byste dorazili pozdě na ranní meeting.

Večer vypněte elektronické přístroje – a ráno také

Všichni jsme spadli do téhle (velmi moderní) pasti, která nám ubírá čas: „jen rychle prolítnu“ instagram, dokud jsem ještě v posteli, a než si uvědomíte, kolik je hodin, jdete pozdě do práce, a to jste nestihli ani sprchu. Ztrácet čas na našich chytrých elektronických zařízeních hned po ránu je to nejhorší, jak začít den. Takže si dejte závazek, že na sociální média se podíváte až poté, co vyrazíte z domu. Jistě, narazit do stromu při čtení zpráv o nejnovějších výsledcích voleb na HuffPost  může bolet, ale možná ne tak jako to, že do práce již třetí den za sebou jdete pozdě. Nechceme ale nikoho soudit.

[1] http://www.digitaltrends.com/mobile/informate-report-social-media-smartphone-use/

Nejčtenější

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Péče o pleť

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečíst článek

Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

Péče o pleť

Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

Přečíst článek

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

1 minuta
k analýze
Vaší pleti

Udělejte si selfie

Vyplňte informace o svém profilu

Získejte doporučení
pro Vaši pleť na míru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaše silná stránka
Vrásky pod očimaVaše priorita
Ztráta pevnosti
pleti

Objevte
skinconsultai

circle1circle2circle3circle4