getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = CZ Test : 'CZ/'

OK

OKZrušit

Děkujeme

Zavřít
mediacachable:1

Tajemství péče o pleť: skrytá síla minerálů

Tajemství péče o pleť: skrytá síla minerálů
 • Oblíbené

Je jedno, jestli jste teenager, nebo jestli vám je dvacet, třicet nebo více. Minerály mají pro budoucnost vaší pleti zásadní roli.

Čtěte dál a zjistěte, proč jsou právě minerály důležité pro to, aby naše tělo bylo v optimální kondici.

Jaké přínosy mají minerály pro vaši pleť?

Minerály tvoří úctyhodná 4 % naší tělesné hmoty a jsou důležité pro náš optimální růst a vývoj. Množství minerálů v těle je navíc podstatné i pro zdraví pleti - minerály pomáhají udržet vyrovnanou hladinu pH pokožky (což pomáhá předcházet řadě kožních onemocnění) a hrají klíčovou roli při stavbě buněk. Chemické prvky jako například lithium a stroncium pomáhají zmírnit potíže se začervenáním, a to díky svým protizánětlivým účinkům. Bór a vápník pak kůži hojí a chrání, zatímco magnesium a křemík přispívají ke správné obnově buněk. Tělo si však některé minerály nedokáže vyrobit samo, a je tedy na nás, abychom mu dodali správné živiny. Toho lze dosáhnout prostřednictvím stravy, doplňků stravy a v některých případech prostřednictvím „topické péče“.

Jak kompenzovat ztrátu minerálů v pleti


Pokud si chcete zachovat mladistvý vzhled své pleti, je vhodné provádět preventivní kroky. Podstatné je určité vitaminy a minerály aplikovat topicky, protože některé důležité živiny si tělo nedokáže vyrobit samo. Proto je dobré zavést komplexní rutinu péče o pleť, díky níž pomůžete svému tělu vyrovnat hladinu minerálů, aby z nich mohly těžit také buňky. Jak stárneme, naše tělo snadněji podléhá stresu a více se na něm projevuje poškození způsobené vlivem UV záření. Mineralizující voda Vichy posiluje pleť tak, že podporuje produkci katalázy, která pomáhá bojovat proti negativním dopadům oxidace způsobené každodenním vystavením vnějším faktorům. To je důležité zejména pro ty z nás, kdo žijí v oblastech s vysokým stupněm znečištění nebo jsou vystaveni slunci.

Náš ikonický přípravek

 • MINERALIZUJÍCÍ TERMÁLNÍ VODA VICHY
 • Nejčtenější

  Antioxidační síla zlatých kořenů

  Ingredience

  Antioxidační síla zlatých kořenů

  Baicalin je bylina, která roste v čínském regionu Šen-si, a je vystavena velmi chladnému počasí a intenzivnímu UV záření. Kvůli extrémním podmínkám se Baicalin stal velmi odolný, aby dokázal přežít. Díky tomu si jeho kořeny vyvinuly neuvěřitelnou sílu a jsou přezdívány 'zlatými kořeny'.

  Přečíst článek

  Posilující Bifidus získaný z probiotik

  Ingredience

  Posilující Bifidus získaný z probiotik

  Probiotika jsou živé organismy, které byly dlouho studovány pro jejich blahodárné účinky na naše zdraví a především na střevní mikroflóru. Bifidus je látka získaná kvašením bakterie Bifidobacterium Longum. Vichy inovovalo tuto neživou aktivní látku z probiotik, aby využilo její prospěšné účinky na pleť.

  Přečíst článek

  go to top