OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Tajemství péče o pleť: skrytá síla minerálů

Je jedno, jestli jste teenager, nebo jestli vám je dvacet, třicet nebo více. Minerály mají pro budoucnost vaší pleti zásadní roli.

Čtěte dál a zjistěte, proč jsou právě minerály důležité pro to, aby naše tělo bylo v optimální kondici.

Jaké přínosy mají minerály pro vaši pleť?

Minerály tvoří úctyhodná 4 % naší tělesné hmoty a jsou důležité pro náš optimální růst a vývoj. Množství minerálů v těle je navíc podstatné i pro zdraví pleti - minerály pomáhají udržet vyrovnanou hladinu pH pokožky (což pomáhá předcházet řadě kožních onemocnění) a hrají klíčovou roli při stavbě buněk. Chemické prvky jako například lithium a stroncium pomáhají zmírnit potíže se začervenáním, a to díky svým protizánětlivým účinkům. Bór a vápník pak kůži hojí a chrání, zatímco magnesium a křemík přispívají ke správné obnově buněk. Tělo si však některé minerály nedokáže vyrobit samo, a je tedy na nás, abychom mu dodali správné živiny. Toho lze dosáhnout prostřednictvím stravy, doplňků stravy a v některých případech prostřednictvím „topické péče“.

Jak kompenzovat ztrátu minerálů v pleti


Pokud si chcete zachovat mladistvý vzhled své pleti, je vhodné provádět preventivní kroky. Podstatné je určité vitaminy a minerály aplikovat topicky, protože některé důležité živiny si tělo nedokáže vyrobit samo. Proto je dobré zavést komplexní rutinu péče o pleť, díky níž pomůžete svému tělu vyrovnat hladinu minerálů, aby z nich mohly těžit také buňky. Jak stárneme, naše tělo snadněji podléhá stresu a více se na něm projevuje poškození způsobené vlivem UV záření. Mineralizující voda Vichy posiluje pleť tak, že podporuje produkci katalázy, která pomáhá bojovat proti negativním dopadům oxidace způsobené každodenním vystavením vnějším faktorům. To je důležité zejména pro ty z nás, kdo žijí v oblastech s vysokým stupněm znečištění nebo jsou vystaveni slunci.

Náš ikonický přípravek

 • MINERALIZUJÍCÍ TERMÁLNÍ VODA VICHY - obrázek výrobku
 • Nejčtenější

  PEPTIDY: SEZNAMTE SE S ANTI-AGINGOVOU INGREDIENCÍ, KTERÁ MĚNÍ VŠE

  Ingredience

  PEPTIDY: SEZNAMTE SE S ANTI-AGINGOVOU INGREDIENCÍ, KTERÁ MĚNÍ VŠE

  Peptidy jsou novou anti-agingovou ingrediencí, po které byste se rozhodně měli poohlédnout.
  Retinol, antioxidanty, AHA kyseliny a vitamin C – všechny tyto složky jsou na seznamu požívaných kosmetických ingrediencí. Skoro by se zdálo, že k nim každý měsíc přibude nová superaktivní látka. Nejnovější senzací, o které se teď v kosmetice mluví, jsou peptidy – krátké řetězce aminokyselin, z nichž mají některé schopnost opětovně obnovit produkci kolagenu a zpomalit tak proces stárnutí. Vysvětlíme vám, proč byste tuto anti-agingovou ingredienci měli znát.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4