OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Rozhovor: Unikátní projekt #ZaNormalniHolky

#ZaNormalniHolky je odvážný projekt, který má za cíl pomoci ženám a dívkám cítit se lépe ve svém vlastním těle. V našem článku se dozvíte více o jeho zakladatelce Kristýně – co jí nejvíce pomohlo v boji s akné? A jak se stará o svou pleť nyní?

Rozhovor: Unikátní projekt #ZaNormalniHolky
Za normalni holky

Tvůj unikátní projekt #ZaNormalniHolky funguje už přes rok, mohla bys nám ho ve zkratce představit? Jak tě napadlo ho vytvořit?

#ZaNormalniHolky je koutek ve světě internetu, který tu je pro podporu dívek a žen v jejich sebevědomí a sebedůvěře. Ukazujeme realitu, přirozenost a mluvíme o tom, o čem se na sociálních sítích prý nemluví, protože to není dost hezké. Balancujeme tam umělou dokonalost, která se na sociálních sítích považuje za standart a kvůli níž mají často dívky problém s vlastní hodnotou.

Můžeš nám poradit s tím, jak bojovat proti trendům dokonalé postavy a pleti, které nás všude (především na sociálních sítích) obklopují?

Asi nemá cenu s tím bojovat, spíš si najít cestu zpět sám k sobě. Důležité je se neporovnávat s lidmi v časopisech a na internetu. 99 % všech těch fotografií je prohnáno filtrem a Photoshopem. To v reálném životě ale nelze, tak nač se trápit, že nevypadáme jako fotografie.

V jedné z částí svého projektu se soustředíš na problémy s akné, kterým jsi dlouho trpěla. Co ti pomohlo se s ním vyrovnat a postupně se ho „zbavit“?

Upřímně, nikdy jsem se s tím úplně nevyrovnala. Až do 24 let jsem měla skoro perfektní pleť. Pak jsem ale po 3 letech vysadila antikoncepci a pleť se zbláznila. Trpěla jsem 3 roky na hluboké zánětlivé, cystické, hormonální akné. Nehodlala jsem se s tím ale smířit, trpělivě jsem hledala způsoby, jak se „vyléčit“. Nakonec jsem přišla na to, že musím zcela změnit přístup k mému životu, od stravy, přes péči až po psychiku, přestat tolik potlačovat emoce a být více v klidu.

Mohla bys nám popsat svou momentální rutinu péče o pleť? Jak probíhá?

Důležité je pleť dobře čistit a odlíčit. Ráno obličej opláchnu vlažnou vodou, jemně očistím pleťovou vodou. Pochopila jsem, že se moje pleť mastí, když je suchá, jelikož jí chybí hydratace. Večer se odličuji přípravky s olejovou bází a pak ještě důkladně vyčistím pleť kartáčkem s jemnými štětinkami. Nakonec nanesu jemný, fluidní gel pro zklidnění citlivé pleti a hydrataci. Když nemusím, make-up nepoužívám, pokud je třeba, funguje mi make-up Dermablend od Vichy.

Co bys závěrem doporučila všem, kteří právě čtou tento rozhovor a bojují se svým zevnějškem?

Aby se nesnažili být někým jiným pro někoho jiného, ale zůstali sami sebou pro sebe samé. Nemá cenu se sebou bojovat. Spíš se naučit mít rád i své nedostatky. Každý je máme. Buď není dokonalí nikdo, nebo jsme všichni.

Kristýna používá make-up Dermablend.

Kristýnu můžete sledovat na Instagramu @zanormalniholky nebo si přečíst její blog TADY.

Náš ikonický přípravek

Best-seller

3D korekční vyhlazující make-up s výdrží až 16 h - obrázek výrobku

3D KOREKCE
3D korekční vyhlazující make-up s výdrží až 16 h

( 33 recenzí )

Korekční tyčinka s výdrží až 14 h - obrázek výrobku

Korekční tyčinka s výdrží až 14 h

Fluidní korekční make-up s výdrží až 16 h - obrázek výrobku

Fluidní korekční make-up s výdrží až 16 h

( 13 recenzí )

go to top