OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Říkali jste si někdy, co může být příčinou vaší suché, mdlé pleti? Na vině by mohlo být i znečištění.

Znepokojuje vás, jaký vliv může mít velkoměsto na vaši pleť? Čtěte dál a seznamte se s 5 nejčastějšími způsoby, jak znečištění ovlivňuje naši pleť. Zjistěte také, co dělat, abychom tomu zabránili.

Říkali jste si někdy, co může být příčinou vaší suché, mdlé pleti? Na vině by mohlo být i znečištění.

Suchá pleť

Nejběžnějším viníkem suché pleti je právě znečištění. V kombinaci s dalšími faktory jako počasí, větší vítr a přetopení v místnostech může pleť začít vykazovat známky suchosti. Jak se ale bránit? I v zimě byste na pleť měli nanášet přípravky s ochranným SPF faktorem, sáhněte ale spíše po hydratační péči s krémovější texturou – ideálně s obsahem intenzivně hydratačních látek, jako je například kyselina hyaluronová. Když se venku ochladí, je důležité navýšit úroveň vlhkosti v pleti.

Vrásky

Znečištění samo o sobě je špatné - studie však navíc ukázaly, že pokožka je vůči UV záření ještě citlivější, je-li vystavena znečištěnému prostředí.[1]Než se znečištění na pleti projeví, může to trvat i roky. Viditelný dopad fotostárnutí však urychluje UVA záření, a to znamená, že v době, kdy znečištění i UV záření dosahují svého vrcholu, musíte péči o pleť věnovat zvýšenou pozornost. Aby byla vaše pleť správně chráněna, měli byste rozhodně každý den používat přípravky s ochranným faktorem alespoň SPF 25.

Mdlá pleť

Jeden z mnoha důvodů mdle vypadající pleti? Špatná cirkulace! Špatná cirkulace bývá způsobena nedostatečným prouděním krve v jedné či několika částech obličeje, což je dobře známým vedlejším účinkem právě zhoršené kvality ovzduší. Pro projasněnější a zdravější pleť si proto pravidelně dopřávejte peeling a nezapomínejte ani na pravidelnou masáž obličeje. Tady jsou naše oblíbené techniky, které vám pomohou dát unavené pleti pod očima sbohem.

Hyperpigmentace

Znečištění ve velkých industrializovaných městech či velkoměstech na pleti zanechává nažloutlý nádech[2]. Nikoho tak nepřekvapí, že hyperpigmentacemi častěji trpí lidé žijící v městských oblastech.[3] Důkladné vyčistění pleti by tak mělo být nedílnou součástí vaší pečující kosmetické rutiny, aby hluboko uvnitř pórů nedocházelo k nahromadění nečistot. Ujistěte se zároveň, že vámi zvolený SPF faktor pleť chrání před UVA i UVB zářením - právě UVA totiž stojí za většinou symptomů hyperpigmentace.[4]Povadající pleť

S postupujícím věkem se snižuje množství kolagenu v pleti, což vede k tvorbě jemných linek a vrásek. Jde o normální součást procesu stárnutí pleti - tyto projevy se nicméně mohou zhoršit vlivem dlouhodobé expozice znečištění, kdy v pleti dochází k fenoménu, který označujeme pojmem oxidativní stres. Tento proces vede k nárůstu volných radikálů pod povrchem pleti, které přilnou k již tak vyčerpaným buňkám kolagenu. Výsledek? Pleť mnohem rychleji ztrácí svůj objem a mladistvý vzhled. Pokud chcete proti narušení způsobenému volnými radikály bojovat, měl by váš jídelníček i rutina péče o pleť obsahovat co největší množství antioxidantů. Antioxidanty mají volné elektrony, na něž se mohou navázat volné radikály – a to znamená, že volné radikály s velkou pravděpodobností nechají na pokoji vaše vzácné molekuly kolagenu!

[1]‘Study: Oxidation of squalene, a human skin lipid: a new reliable marker of environmental pollution studies’, D-M Pham, International Journal of Cosmetic Science
[2]‘Study: Consequences of urban pollution upon skin status. A controlled study in Shanghai area’. M Pham, International Journal of Cosmetic Science [3]http://dermatologytimes.modernmedicine.com/dermatology-times/content/tags/anti-aging/pollution-stress-take-toll-skin-aging [4]‘Study: Evaluation of the impact of urban pollution on the quality of skin, a multi-center study in Mexico’. M.-A Lefebvre, D.-M Pham, International Journal of Cosmetic Science

Náš ikonický přípravek

 • Cosmopolitan beauty awards 2018
  Oční péče zaměřená na zpomalení projevů stárnutí pleti v očním okolí. - obrázek výrobku
 • Cosmopolitan beauty awards 2018
  Denní péče zpomalující projevy stárnutí pleti - obrázek výrobku

  SLOW ÂGE

  Denní péče zpomalující projevy stárnutí pleti

  Denní krémy

  Denní korekční & ochranný krém.

 • Best-seller

  Denní fluidní péče zpomalující projevy stárnutí pleti. - obrázek výrobku

  SLOW ÂGE

  Denní fluidní péče zpomalující projevy stárnutí pleti.

  Denní krémy

  Denní korekční & ochranná fluidní péče.

 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  go to top