OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Problematická pleť a její vliv na sebevědomí

Rozšířené póry, pupínky, jizvy po akné a nerovnosti. Problematická pleť nemá jen fyzické důsledky, ale především psychické. Jak s nimi bojovat? Přečtěte si inspirativní „doporučení“ životní koučky Kamily Jetmarové, jak si zvednout a udržet sebevědomí.

Problémy s pletí většinou začínají v pubertě, tedy v důležitém období, během kterého si lidé budují osobnost. Chtějí se líbit, ale pleť pokrytá pupínky, jim v tom často brání. Mají utkvělý pocit, že jediné, co okolí při komunikaci s nimi zajímá, je jejich aknózní tvář. V těchto případech není dobré se uzavírat do sebe a přestat komunikovat. Je třeba jednat, navštívit dermatologa a především si budovat sebedůvěru.

Tipy, jak se vyrovnat s nízkým sebevědomím

Problematická pleť a její vliv na sebevědomí
Sebevědomí

Kamila Jetmarová se jako mentorka věnuje duševnímu rozvoji, meditačním a relaxačním technikám, které lidem pomáhají k duševnímu klidu. Co doporučuje lidem, které trápí problematická pleť a nízké sebevědomí?

Jaký má problematická pleť vliv na sebevědomí
Kamila Jetmárová

1) Buďte k sobě hodní a chvalte se. Napište si každý večer 3 pozitivní věci, které se vám ten den povedly. Díky tomu se budete cítit šťastnější.

2) Buďte laskaví. Dobré skutky nedělají radost jen vašemu okolí, ale i vám. Dokonce miliardář Bill Gates často tvrdí, že toho pravého štěstí dosáhl, až když začal své miliony „rozdávat“.

3) Přijměte se takoví, jací jste. Můžete začít jednoduchým ranním rituálem, kdy se podíváte do zrcadla a přestanete si všímat toho, co je na vás „špatně“. Soustřeďte se na vaše přednosti a chvalte se!

Náš ikonický přípravek

 • Best-seller

  3D korekční vyhlazující make-up s výdrží až 16 h - obrázek výrobku
 • Korekční tyčinka s výdrží až 14 h - obrázek výrobku
 • Fluidní korekční make-up s výdrží až 16 h - obrázek výrobku
 • Nejčtenější

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Péče o pleť

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

  Přečíst článek

  go to top