OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Pečujte o svou vlasovou pokožku, aniž byste se vzdali krásných vlasů.

Péče a tipy pro zklidnění vlasové pokožky a pro zdravé, spokojené vlasy.

Pečujte o svou vlasovou pokožku, aniž byste se vzdali krásných vlasů.

1. Péče o citlivou vlasovou pokožku

Pokud máte zarudlou vlasovou pokožku, která svědí, pálí, píchá a olupuje se, je důležité používat šampony speciálně formulované pro citlivou pokožku hlavy. Pokud tohle neděláte, může se ukázat, že je pro vás obvyklý šampon příliš dráždivý kvůli formuli na bázi detergentu a vy tak riskujete zhoršení symptomů.

2. Výhody jemného, zklidňujícího šamponu pro vlasy

To, že zrovna řešíte vlasovou pokožku, neznamená, že musíte nutně zapomenout na své vlasy. Zklidňující šampon navržený tak, aby nedráždil vaši vlasovou pokožku, přináší také určité výhody pro vaše vlasy. Běžné šampony obsahují sulfáty, zatímco u šamponů pro citlivou vlasovou pokožku je obsah sulfátů snížen nebo je formule těchto šamponů neobsahuje vůbec. Proč? Protože sulfáty mohou stát za vysušováním a zvýšenou citlivostí pokožky hlavy. Může však nastat také zcela opačná situace: pokud vlasy postrádají přirozené promašťování, epidermis stimuluje vyšší produkci kožního mazu, což způsobuje vznik nadměrného množství séba, a tudíž mastnoty.

3. Další tipy a triky pro zamezení citlivosti vlasové pokožky a pro krásné vlasy

Většinou platí, že pokud nemáte v pořádku vlasovou pokožku, trpí i vlasy. Citlivost a narušení vlasového vlákna mohou být důsledkem každodenních faktorů. Velkou roli v případě zdraví vlasové pokožky a vlasů hraje například teplota. Slunce může vlasy vyčerpat, a pokud si navíc zapomenete vzít klobouk, riskujete spálení citlivé pokožky hlavy. Au! Stejně tak je pro vaše vlasy v zimě škodlivý studený vítr a déšť. A když k tomu ještě přidáte rychlé střídání horka a zimy, je zcitlivění vlasové pokožky na světě. Důležitou součástí pro dosažení lesklých vlasů a zdravé vlasové pokožky je také výživa. Co do těla vložíte, to je pak vidět i navenek. Takže pokud jste si na dovolené dopřávali trochu víc nezdravého jídla a projeví se to na vaší pleti, je pravděpodobné, že to bude brzy vidět také na pokožce hlavy a vlasech. Vše je o rovnováze! Spousta z nás spoléhá na stylingové pomocníky, kteří se stali součástí naší každodenní ranní rutiny. To ale může škodit jak vlasům, tak i vlasové pokožce. Docela rychle si uvědomíte, když si spálíte kůži (to bolí!) nebo vlasy (to smrdí!), dlouhodobého poškození si však často měsíce ani nevšimnete. Kvalita vašich vlasů se ale postupně zhoršuje. Vyhněte se používání horkých stylingových nástrojů, jak jen to jde, a pokud už je musíte použít, vždy na vlasy nejprve naneste ochranný přípravek, jež je chrání před teplem. A co se vlasové pokožky týče, ujistěte se, že jste dostatečně daleko od kořínků!

Nejčtenější

Densi-Solutions: 3 kroky pro obnovu hustoty vlasů

Péče o vlasy

Densi-Solutions: 3 kroky pro obnovu hustoty vlasů

Na vlasy působí v dnešní době stále více negativních faktorů. UV záření, znečistění, fénování, barvení atd. To vše má za následek poškození struktury vlasu, který je pak slabý, unavený a má větší sklon k vypadávání. Laboratoře Vichy a DERCOS proto vyvinuly kompletní regenerační řadu 3 přípravků DENSI-SOLUTIONS!

Přečíst článek

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

1 minuta
k analýze
Vaší pleti

Udělejte si selfie

Vyplňte informace o svém profilu

Získejte doporučení
pro Vaši pleť na míru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaše silná stránka
Vrásky pod očimaVaše priorita
Ztráta pevnosti
pleti

Objevte
skinconsultai

circle1circle2circle3circle4