NOVINKA  Procházením této stránky dáváte souhlas s využíváním souborů Cookies. Pro více informací  klikněte zde..

Pokud neoznačíte jinak, počítáme s tím, že s cookies souhlasíte.

Close

getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = CZ Test : 'CZ/'

OK

OKZrušit

Děkujeme

Zavřít

PÉČE PROTI VRÁSKÁM: VŠE, CO JSTE CHTĚLI VĚDĚT

 • favoris

Když se vám na obličeji začínají tvořit drobné linky, je třeba jednat! Odbornice Florence Benech, lékárnice a mezinárodní ředitelka pro vývoj pleťové péče společnosti L´Oréal, se s námi podělí o komplexní informace týkající se anti-agingové technologie.

Pokud v poslední době pozorujte na svém obličeji drobné linky pod očima, nebo jste si všimli prvních známek povadání pleti v oblasti brady a linie čelisti, je třeba jednat! Jste připravena vzít stárnutí pleti do svých rukou a jste zvědavá, jestli jsou pleťové krémy proti vráskám opravdu účinné? A co séra? Podívejme se na několik mylných domněnek spojených se stárnutím pleti a tipy, jak to udělat, aby se věci pohnuly kupředu.

„Krémy proti vráskám“ a „anti-agingové krémy“ jsou v podstatě stejné.

Lež. „Jak už napovídá jejich název, ‚krémy proti vráskám’ jsou navrženy pouze pro řešení vrásek,“ vysvětluje Florence Benech. „Ale ‚anti-agingové péče’ nabízejí širší škálu účinků, cílí na faktory spojené se stárnutím pleti jako ztráta pevnosti pleti, tmavé skvrny, povadání kontur a mdlý vzhled pleti.“

Hydratační přípravky jsou pro řešení známek stárnutí pleti zcela zásadní.

Pravda. „Bez náležité hydratace se buňky nemohou regenerovat – a to je vidět!“ říká Florence Benech. Mezi indikátory chybějící hydratace patří kruhy pod očima a výrazové vrásky. „Nepřetržitá hydratace je pro pleť nezbytná proto, aby nedocházelo k jejímu vysušování a také proto, aby byla chráněna před vnějším podrážděním jako UV záření a volné radikály,“ radí naše odbornice.

Anti-agingové péče existují pro všechny věkové skupiny.

Lež. I když se zdá, že některé známky stárnutí jsou víceméně univerzální – vrásky, ztráta pevnosti pleti a povadající rysy, každá žena má svou vlastní unikátní geneticky danou strukturu pleti. „Ženy mají rozdílný životní styl a žijí v různých prostředích a právě proto se první známky stárnutí u každé jednotlivé ženy liší.“ Každý člověk je jiný a v úvahu musíme brát faktory jako věk či životní podmínky. Proto je tak důležité zvolit si pro svou pleť ten nejvhodnější kosmetický přípravek.

Séra jsou účinnější než anti-agingové krémy.

Ano i ne. Séra obsahují vyšší koncentraci aktivních látek než běžné krémy. Díky jejich fluidní, lehké textuře je pro pleť snazší vstřebat aktivní látky, což často vede k lepším výsledkům. Séra však nemohou nahradit denní a/nebo noční krémy, ty totiž pleti dodávají komfort a výživu, které potřebuje a které jsou důležitou součástí jakékoli každodenní rutiny péče o pleť. Tak proč nepoužívat obojí? Začněte sérem a následně aplikujte svůj anti-agingový krém – rozhodně vám to bude ku prospěchu.

Anti-agingové krémy lze používat také na oblast očí a rtů.

Ano i ne. Záleží na aktivních látkách obsažených v daném přípravku. Některé látky jako rhamnóza jsou pro tyto křehké oblasti obličeje skvělé, ale AHA kyseliny (známé také jako ovocné kyseliny) mohou způsobit podráždění. Vždy se ujistěte, že přípravek byl oftalmologicky testován. „Péče určené pro kontury očí a rtů jsou speciálně formulovány a obsahují aktivní látky, jež respektují potřeby oblastí obličeje s jemnou pletí. Obsahují také látky s účinkem vypnutí kolem rtů, drenážní látky a látky působící proti tmavým kruhům pod očima,“ vysvětluje Florence Benech. „ A pro opravdu velmi citlivé okolí rtů a řasy vždy použijte speciálně navržené přípravky, abyste se vyhnuli podráždění.“

Na den i noc vám stačí pouze jedna anti-agingová péče.

Lež. Pleť potřebuje změnu – během dne je třeba ji chránit před vnějšími agresory, v noci se ale soustředí na buněčnou obnovu. Když spíte, pleť je propustnější, absorbuje více aktivních látek, ale také ztrácí vodu. Noční krémy proto obsahují větší množství aktivních látek a zároveň pleti doplňují živiny, aby bylo zaručeno, že po probuzení budete vypadat úchvatně!

Náš ikonický přípravek

 • 17306COMPENSATING COMPLEX
  Pokrokové remodelační sérum pro zralou pleť
  00NewNEOVADIOLFACE CARESéra na obličej

  Novinka

  COMPENSATING COMPLEX Pokrokové remodelační sérum pro zralou pleť
 • 17307Pro normální až smíšenou pleť51Best SellerNEOVADIOLFACE CAREDenní krémy
  Pro normální až smíšenou pleť
 • 9647MAGISTRAL ELIXIR Revitalizační olej52NEOVADIOLFACE CARESéra na obličejPéče proti stárnutí pleti
  MAGISTRAL ELIXIR Revitalizační olej
 • Nejčtenější

  Péče o pleť

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

  Přečíst článek

  go to top