OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

O tom, jak se probiotika dostala do kosmetických produktů

Nejspíš jste již slyšeli o benefitech, které přináší probiotika zažívacímu systému. Slyšeli jste ale také o probiotické péči o pleť? Ne? Podívejte se tedy s námi blíže na tuto inovaci v péči o pleť, o které experti nemohou přestat mluvit!

O tom, jak se probiotika dostala do kosmetických produktů

Co je probiotická péče o pleť?

Dobrý dotaz! Dermatologové a beauty experti pějí ódy na uklidňující a ochranné účinky probiotických složek v péči o pleť – a nejen z tohoto důvodu bývají probiotické přísady označovány za jeden z hlavních beauty trendů roku 2017. Také velké kosmetické značky otevírají oči a začínají si uvědomovat možné benefity probiotických přísad pro pokožku. Co to znamená pro nás? Byla by velká škoda tento trend ignorovat!

S jistotou dávkou odvahy si dovolíme tvrdit, že většina z nás se s benefity probiotik seznámila zejména ve formě doplňků stravy. Proč ale neobjevit vice? Vzhledem k tomu, že je kůže největším orgánem lidského těla, argumentují někteří dermatologové tím, že pokud byly pozitivní účinky probiotik prokázány na trávicím ústrojí, mohou také pomoci zlepšit stav naší kůže. Několik expertů již navíc předložilo důkazy, že vnější aplikace probiotik formou vhodné denní péče pomáhá nejen napravit hydratační schopnosti pleti[1], ale take zlepšit její kvalitu a texturu.

[1]
http://www.byrdie.co.uk/skincare-trends-2017

Probiotika: kde je najít?


Kromě začlenění probiotik do jídelníčku prostřednictvím jídla či suplementu je nyní možná i vnější aplikace v rámci péče o pleť. Konec konců, beauty blogeři již dávno propadli zklidňujícím účinkům a přírodním exfoliačním vlastnostem.[2] kultur bílého jogurtu a jiných mléčných výrobků, které jsou právě na probiotika bohatá. Za pozornost stojí ingredience, které obsahují od probiotik odvozený bifidus. Tyto složky totiž pomáhají hydratovat kůži, posílit ochrannou bariéru pokožky a snížit citlivost kůže. Výzkum společnosti L’Oréal poukazuje na skutečnost, že vybraný probiotika, včetně bifidobacterium longum, mají pozitivní vliv na citlivost kůže i na její schopnost udržet její přirozenou ochrannou bariéru.[3]

[2] http://www.organicauthority.com/delicious-beauty/5-skin-rejuvenating-treatments-using-yogurt.html
[3] Research commissioned by L’Oréal, Clichy Cedex. Guéniche, A, et al. ‘Bifidobacterium longum lysate, a new ingredient for reactive skin’, 3 June 2009.

Redakce

Náš ikonický přípravek

PROBIO-BHA<br />SÉRUM PROTI<br />NEDOKONALOSTEM PLETI

PROBIO-BHA
SÉRUM PROTI
NEDOKONALOSTEM PLETI

Koriguje viditelnost výsevu hormonálního akné.

( 1 recenzí )

go to top