OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít


ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI
VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

Zdraví pokožky je významně ovlivňováno mnoha vnějšími a vnitřními faktory expozomu, stav pleti se rovněž zhoršuje v důsledku jejich působení.

Začněte teď

7Známek stárnutí scanuji…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

Koupejte se v déčku

Slunce opravdu léčí. Kdykoli můžete, jděte aspoň na chvíli ven a vystavte se slunečním paprskům. Můžete také zvýšit příjem vitaminu D, vždycky je ale lepší využít co nejjednodušší a najvíc přirozenou cestu. Sluneční svit pomůže zmírnit psychické obtíže – nervozitu, výkyvy nálad nebo podráždění. Pokud se, zvlášť v podzimních a zimních měsících, nedostanete na slunce tak často, zkuste si pořídit aspoň žárovky s plnospektrálním světlem, které se nejvíc přibližují světlu přirozenému. Když vás ani tato možnost neoslovila, alespoň víc svitťe a zatopte si, nejlépe v krbu – přitáhnete tak do domova element ohně, který stejně jako sluneční svit působí pozitivně na psychiku. Čím víc žárovek rozsvítíte, tím lépe.

Pocení zdraví neškodí

Nebojte se pocení, pokud je společensky únosné. Pot totiž vyplavuje z těla škodliviny všeho druhu, takže se vám velmi uleví. Vaše tělo se pak bude lépe vyrovnávat s probíhajícími změnami. Dbejte ale na dostatečný přísun tekutin a minerálů, které společně s potem z těla také odcházejí. Lázeň dopřejte i své pleti, která je v menopauze křehčí a rychleji podléhá gravitaci.

Změňte jídelníček

Správně zvoleným jídlem můžete leccos ovlivnit. Rozhodně vynechejte ostré a kořeněné potraviny, alkohol ve větším množství, návalům pomáhají bohužel i příliš horká jídla. Káva, tučná strava a nadbytek cukru a soli organismu v přechodu také moc neprospívají. Návaly vám naopak pomohou zmírnit produkty ze sóji, červené řepy a všechny potraviny bohaté na esenciální mastné kyseliny. Ty jsou dobré na nervy a také pro tvorbu hormonů, jejichž hladina se během menopauzy v organismu snižuje.

Pomáhají i bylinky

Některé ženy, které vsadily při menopauze na pomoc přírodní medicíny, vám potvrdí, že jim hodně pomohly odvary například z červeného jetele (ten obsahuje přírodní estrogeny, které jsou svým složením velmi podobné hormonům lidským). Pomůže vám také andělika čínská, hluchavka, chmel, hloh. Na psychickou pohodu zabírají čaje z třezalky, rakytníku, přímo na návaly horka je dobrý čaj ze šalvěje a také z máty. Užívat můžete začít i homeopatika. Při návalech a nočním pocení pomůže sepia, lachesis nebo pulsatilla.

Zabírá i klasická léčba

Klasická medicína nabízí hormonální substituční terapii. Jde o účinnou léčbu, která by ovšem mohla přinést i dlouhodobá zdravotní rizika, hlavně při vzniku rakoviny prsu. Proto ji lékaři doporučují pouze na bezpečnou dobu pěti let. Je tedy lepší nespoléhat jen na ni a ke zmírnění nepříjemných příznaků zapojit všechny dostupné přírodní metody.

Zdroje: www.dama.cz

Redakce

Náš ikonický přípravek

Peri-Menopause<br />Vyplňující liftingový denní krém pro období perimenopauzy

Peri-Menopause
Vyplňující liftingový denní krém pro období perimenopauzy

( 3 recenzí )

Pro období peri a postmenopauzy<br />Meno 5 Bi-Sérum

Pro období peri a postmenopauzy
Meno 5 Bi-Sérum

( 61 recenzí )

Post-menopause<br />Relipidační zpevňující noční krém pro období postmenopauzy

Post-menopause
Relipidační zpevňující noční krém pro období postmenopauzy

( 1 recenzí )

go to top