OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

Koupejte se v déčku

Slunce opravdu léčí. Kdykoli můžete, jděte aspoň na chvíli ven a vystavte se slunečním paprskům. Můžete také zvýšit příjem vitaminu D, vždycky je ale lepší využít co nejjednodušší a najvíc přirozenou cestu. Sluneční svit pomůže zmírnit psychické obtíže – nervozitu, výkyvy nálad nebo podráždění. Pokud se, zvlášť v podzimních a zimních měsících, nedostanete na slunce tak často, zkuste si pořídit aspoň žárovky s plnospektrálním světlem, které se nejvíc přibližují světlu přirozenému. Když vás ani tato možnost neoslovila, alespoň víc svitťe a zatopte si, nejlépe v krbu – přitáhnete tak do domova element ohně, který stejně jako sluneční svit působí pozitivně na psychiku. Čím víc žárovek rozsvítíte, tím lépe.

Pocení zdraví neškodí

Nebojte se pocení, pokud je společensky únosné. Pot totiž vyplavuje z těla škodliviny všeho druhu, takže se vám velmi uleví. Vaše tělo se pak bude lépe vyrovnávat s probíhajícími změnami. Dbejte ale na dostatečný přísun tekutin a minerálů, které společně s potem z těla také odcházejí. Lázeň dopřejte i své pleti, která je v menopauze křehčí a rychleji podléhá gravitaci.

Změňte jídelníček

Správně zvoleným jídlem můžete leccos ovlivnit. Rozhodně vynechejte ostré a kořeněné potraviny, alkohol ve větším množství, návalům pomáhají bohužel i příliš horká jídla. Káva, tučná strava a nadbytek cukru a soli organismu v přechodu také moc neprospívají. Návaly vám naopak pomohou zmírnit produkty ze sóji, červené řepy a všechny potraviny bohaté na esenciální mastné kyseliny. Ty jsou dobré na nervy a také pro tvorbu hormonů, jejichž hladina se během menopauzy v organismu snižuje.

Pomáhají i bylinky

Některé ženy, které vsadily při menopauze na pomoc přírodní medicíny, vám potvrdí, že jim hodně pomohly odvary například z červeného jetele (ten obsahuje přírodní estrogeny, které jsou svým složením velmi podobné hormonům lidským). Pomůže vám také andělika čínská, hluchavka, chmel, hloh. Na psychickou pohodu zabírají čaje z třezalky, rakytníku, přímo na návaly horka je dobrý čaj ze šalvěje a také z máty. Užívat můžete začít i homeopatika. Při návalech a nočním pocení pomůže sepia, lachesis nebo pulsatilla.

Zabírá i klasická léčba

Klasická medicína nabízí hormonální substituční terapii. Jde o účinnou léčbu, která by ovšem mohla přinést i dlouhodobá zdravotní rizika, hlavně při vzniku rakoviny prsu. Proto ji lékaři doporučují pouze na bezpečnou dobu pěti let. Je tedy lepší nespoléhat jen na ni a ke zmírnění nepříjemných příznaků zapojit všechny dostupné přírodní metody.

Zdroje: www.dama.cz

Náš ikonický přípravek

 • Phytosculpt - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  Phytosculpt

  Denní krémy

  Zpevňující a remodelační péče o krk & kontury obličeje

 • Best-seller

  Pokroková remodelační péče pro zralou pleť - Normální až smíšená pleť - obrázek výrobku
 • Pokroková remodelační péče pro zralou pleť - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  COMPENSATING COMPLEX  - Pokroková remodelační péče pro zralou pleť

  Séra na obličej

  Zlepšuje hutnost, objem a jas pleti pro mladistvější vzhled.

 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4