OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Na menopauze záleží: odborné rady, jak zvládnout svoji pleť

S menopauzou přichází také řada nečekaných změn, které se dotknou vaší pleti. Pokud se tomuto životnímu období právě blížíte (nebo se v něm třeba zrovna nacházíte) a potřebujete pár SOS kosmetických rad, čtěte dál.

Na menopauze záleží: odborné rady, jak zvládnout svoji pleť

Co se děje v období menopauzy?

Projevy menopauzy mohou být u každé ženy trochu jiné, ale odborníci definují menopauzu jako moment, kdy zaznamenáme trvalé ukončení menstruace. Aktivita vaječníků klesá a naše tělo produkuje méně hormonu estrogenu. „Perimenopauza nastává, když změny, kterými tělo prochází, vedou k menopauze. Měsíční cyklus začíná být nepravidelný, ale může následovat několik měsíců pravidelné menstruace,“ říká Sarah Gora, Ph.D., vedoucí Medical and Scientific Relations pro značku Vichy v Kanadě. Co tím tedy říkáme? Pokles estrogenu může mít zásadní vliv na vaši fyzickou a psychickou pohodu. „Výsledkem mohou být menopauzální symptomy jako: návaly horka, pocení, výkyvy nálad, kardiovaskulární obtíže, osteoporóza a snížení množství kolagenu v naší pleti,“ říká Dr. Gora.

Vaše pleť během menopauzy

Jak stárnete, Vaše pleť se stává obětí neodbytných vrásek, suchosti a nedostatku jasu. S nástupem menopauzy začínají být tyto změny viditelnější – je to, jako by se proces stárnutí najednou zrychlil. Menopauza se na pleti projevuje ztrátou lipidů, což znamená, že je sušší a tenčí. „Dochází k úbytku buněčných vrstev epidermis, zploštění buněk a zpomalení procesu buněčné obnovy,“ říká Dr. Gora. Nemluvě o tom, že nižší hladina estrogenu často znamená ztrátu objemu v obličeji, což pak vede k tomu, že pleť působí povadle a bledě.

Menopauza: upravte svou denní rutinu péče o pleť

„Zralá pleť zkrátka potřebuje něžnější, laskavou péči. Několik drobných změn ve vaší současné rutině péče o pleť pomůže minimalizovat dopad symptomů menopauzy.“ Doporučuje se nepoužívat krémy, které jsou příliš mastné, ucpávají póry a pleti sice přinášejí komfort, ale neřeší dopad menopauzy,“ říká Dr. Gora. „Lepší je používat formuli olej ve vodě s obsahem lipidů a anti-ageingových látek pro posílení přirozené ochranné bariéry pokožky a zlepšení hydratace.“ Je také zcela zásadní pleť chránit před škodlivým UVA a UVB zářením (hlavní důvody fotostárnutí, vzniku tmavých skvrn a kožních onemocnění). Abyste předešli poškození kůže, každé ráno používejte širokospektrální opalovací přípravky s ochranným faktorem alespoň SPF 30.

Pleť v noci potřebuje extra dávku jemné péče

Protože je pleť v období menopauzy křehčí a tenčí, vyhněte se nešetrným peelingům a přípravkům obsahujícím alkohol, které mohu suchost pleti jen zhoršit. Hledejte krémové čisticí přípravky, které pleť hydratují sérem na bázi oleje nebo hydratačním balzámem. „Důležité je pečlivě odlíčit make-up krémovou formulí nebo jemnou formulí na bázi vody,“ říká Dr. Gora. Kožní tkáň v období menopauzy v noci zadržuje více vody, což způsobuje otoky. Zvolte adaptovanou kosmetickou péči s drenážním účinkem, která pleti vykompenzuje ztrátu vody i lipidů. „Je také načase pleť hýčkat maskou a/nebo obličeji vrátit vyrýsovanost masáží obličeje, která přípravku umožní vstřebat se.“

Náš ikonický přípravek

 • Phytosculpt - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  Phytosculpt

  Denní krémy

  Zpevňující a remodelační péče o krk & kontury obličeje

 • MAGISTRAL ELIXIR - Revitalizační olej - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  MAGISTRAL ELIXIR - Revitalizační olej

  Séra na obličej

  Revitalizační olej posiluje pleť již od 1. hodiny, navrací jí mladistvý vzhled.

 • Noční pokroková remodelační péče pro zralou pleť - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  COMPENSATING COMPLEX - Noční pokroková remodelační péče pro zralou pleť

  Noční krémy

  Zlepšuje hutnost, objem a jas pleti pro mladistvější vzhled.

 • Pokroková remodelační péče pro zralou pleť - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  COMPENSATING COMPLEX  - Pokroková remodelační péče pro zralou pleť

  Séra na obličej

  Zlepšuje hutnost, objem a jas pleti pro mladistvější vzhled.

 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4