getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = CZ Test : 'CZ/'

OK

OKZrušit

Děkujeme

Zavřít
mediacachable:1

Na menopauze záleži: odborné rady, jak zvládnout svoji pleť

Na menopauze záleži: odborné rady, jak zvládnout svoji pleť
 • favoris

S menopauzou přichází také řada nečekaných změn, které se dotknou vaší pleti. Pokud se tomuto životnímu období právě blížíte (nebo se v něm třeba zrovna nacházíte) a potřebujete pár SOS kosmetických rad, čtěte dál.

Co se děje v období menopauzy?

Projevy menopauzy mohou být u každé ženy trochu jiné, ale odborníci definují menopauzu jako moment, kdy zaznamenáme trvalé ukončení menstruace. Aktivita vaječníků klesá a naše tělo produkuje méně hormonu estrogenu. „Perimenopauza nastává, když změny, kterými tělo prochází, vedou k menopauze. Měsíční cyklus začíná být nepravidelný, ale může následovat několik měsíců pravidelné menstruace,“ říká Sarah Gora, Ph.D., vedoucí Medical and Scientific Relations pro značku Vichy v Kanadě. Co tím tedy říkáme? Pokles estrogenu může mít zásadní vliv na vaši fyzickou a psychickou pohodu. „Výsledkem mohou být menopauzální symptomy jako: návaly horka, pocení, výkyvy nálad, kardiovaskulární obtíže, osteoporóza a snížení množství kolagenu v naší pleti,“ říká Dr. Gora.

Vaše pleť během menopauzy

Jak stárnete, Vaše pleť se stává obětí neodbytných vrásek, suchosti a nedostatku jasu. S nástupem menopauzy začínají být tyto změny viditelnější – je to, jako by se proces stárnutí najednou zrychlil. Menopauza se na pleti projevuje ztrátou lipidů, což znamená, že je sušší a tenčí. „Dochází k úbytku buněčných vrstev epidermis, zploštění buněk a zpomalení procesu buněčné obnovy,“ říká Dr. Gora. Nemluvě o tom, že nižší hladina estrogenu často znamená ztrátu objemu v obličeji, což pak vede k tomu, že pleť působí povadle a bledě.

Menopauza: upravte svou denní rutinu péče o pleť

„Zralá pleť zkrátka potřebuje něžnější, laskavou péči. Několik drobných změn ve vaší současné rutině péče o pleť pomůže minimalizovat dopad symptomů menopauzy.“ Doporučuje se nepoužívat krémy, které jsou příliš mastné, ucpávají póry a pleti sice přinášejí komfort, ale neřeší dopad menopauzy,“ říká Dr. Gora. „Lepší je používat formuli olej ve vodě s obsahem lipidů a anti-ageingových látek pro posílení přirozené ochranné bariéry pokožky a zlepšení hydratace.“ Je také zcela zásadní pleť chránit před škodlivým UVA a UVB zářením (hlavní důvody fotostárnutí, vzniku tmavých skvrn a kožních onemocnění). Abyste předešli poškození kůže, každé ráno používejte širokospektrální opalovací přípravky s ochranným faktorem alespoň SPF 30.

Pleť v noci potřebuje extra dávku jemné péče

Protože je pleť v období menopauzy křehčí a tenčí, vyhněte se nešetrným peelingům a přípravkům obsahujícím alkohol, které mohu suchost pleti jen zhoršit. Hledejte krémové čisticí přípravky, které pleť hydratují sérem na bázi oleje nebo hydratačním balzámem. „Důležité je pečlivě odlíčit make-up krémovou formulí nebo jemnou formulí na bázi vody,“ říká Dr. Gora. Kožní tkáň v období menopauzy v noci zadržuje více vody, což způsobuje otoky. Zvolte adaptovanou kosmetickou péči s drenážním účinkem, která pleti vykompenzuje ztrátu vody i lipidů. „Je také načase pleť hýčkat maskou a/nebo obličeji vrátit vyrýsovanost masáží obličeje, která přípravku umožní vstřebat se.“

Náš ikonický přípravek

 • MAGISTRAL ELIXIR Revitalizační olej

  NEOVADIOL

  MAGISTRAL ELIXIR Revitalizační olej

  Séra na obličej

  Revitalizační olej posiluje pleť již od 1. hodiny, navrací jí mladistvý vzhled.

 • Substitutive  Complex -  Noční pokroková remodelační péče pro zralou pleť

  NEOVADIOL

  Substitutive Complex - Noční pokroková remodelační péče pro zralou pleť

  Noční krémy

  Zlepšuje hutnost, objem a jas pleti pro mladistvější vzhled.

 • Substitutive  Complex  -  Pokroková remodelační péče pro zralou pleť

  NEOVADIOL

  Substitutive Complex  - Pokroková remodelační péče pro zralou pleť

  Séra na obličej

  Zlepšuje hutnost, objem a jas pleti pro mladistvější vzhled.

 • Čistící micelární olej pro krásnou a hladkou pleť
 • Nejčtenější

  Novinka hyaluron-booster MINÉRAL 89: Každodenní dávka síly pro vaši pleť

  Mineralizující voda

  Novinka hyaluron-booster MINÉRAL 89: Každodenní dávka síly pro vaši pleť

  Pokožka je hlavní ochrannou bariérou mezi naším tělem a okolním světem. A právě proto bychom měli zajistit, aby byla zdravá a schopná odolávat okolnímu stresu a vlivu dnešního života (exposomu). Laboratoře Vichy v roce 2018 zdolaly další historický mezník a vytvořily péči MINÉRAL 89, která obsahuje 89 % Mineralizující termální vody, kyselinu hyaluronovou a 9 dalších aktivních látek, které posilují přirozenou obranyschopnost pleti.

  Přečíst článek

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Péče o pleť

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

  Přečíst článek

  go to top