NOVINKA  Procházením této stránky dáváte souhlas s využíváním souborů Cookies. Pro více informací  klikněte zde..

Pokud neoznačíte jinak, počítáme s tím, že s cookies souhlasíte.

Close

getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = CZ Test : 'CZ/'

OK

OKZrušit

Děkujeme

Zavřít

Mineralizující voda Vichy, přírodní zdroj

 • favoris

Sopečná historie Mineralizující vody Vichy trvá již přes 2000 let. Podívejme se na cestu, kterou tato unikátní termální voda za tuto dobu urazila. Jde o tajemství, které zná pouze příroda.

Mineralizující voda Vichy čerpá své vlastnosti z hloubky vulkánů ve francouzském regionu v Auvergne

Vše se děje ve městě Vichy, v regionu Auvergne, kde příběh Mineralizující vody Vichy začíná 4000 metrů pod povrchem země. Při své cestě sopečnými skalami v Auvergne Mineralizující voda Vichy získává své unikátní schopnosti. Její původ: dešťová voda prosakuje do sopečné půdy a během tisíciletí je filtrována a pročišťována. Tato dlouhá cesta mineralizující vody začíná v hloubce 4000 metrů pod auvergneskými sopkami. Teplota zde je tak vysoká, že se voda ohřeje až na 140 °C, a předtím, než vytryskne na povrch, se smísí s plynem unikajícím z roztaveného magmatu.

Z hlubin vulkánů až k péči o pleť

Mineralizující voda Vichy vzniká rychlým vzestupem vzhůru. Během své cesty křemenitými skalami z období prvohor (tyto skály vznikly před 500 miliony lety) se tato voda obohacuje minerály a stopovými prvky. Neobyčejná koncentrace těchto minerálů a podmínky, za nichž celá směs vzniká, jsou natolik speciální a výjimečné, že vodu nelze vyrobit uměle, a proto je tak unikátní. Při své cestě na povrch se voda ochlazuje a má teplotu 27,3 °C. Pouze příroda však opravdu zná tajemství této „minerální zahrádky“.

Právě díky své sopečné historii je Mineralizující voda Vichy jednou z nejbohatších minerálních vod ve Francii. Mezi 15 minerálů, které obsahuje, patří železo, draslík, vápník, mangan a dokonce i fluór, lithium či bróm… Výsledkem je skutečně prospěšná voda, která posiluje pokožku proti škodlivým vlivům. Jak vysvětluje ředitelka kvality ve výrobní továrně Laboratoří Vichy Odile Roussez, Mineralizující voda Vichy je dnes stále „odebírána u svého pramene, v místě pod historickými lázněmi, ve vyhrazeném a chráněném prostoru, který vylučuje jakoukoli možnost kontaminace povrchovou vodou.“

Pramen Lucas
Pramen Mineralizující vody Vichy

Náš ikonický přípravek

 • 6435MINERALIZUJÍCÍ TERMÁLNÍ VODA VICHY
  56MINERALIZUJÍCÍ TERMÁLNÍ VODAFACE CARETermální vodaZklidňující péče na obličej
  MINERALIZUJÍCÍ TERMÁLNÍ VODA VICHY
 • 11740DYNAMICKÁ HYDRATACE
  SÉRUM
  51AQUALIA THERMALFACE CARESéra na obličejHydratační péče na obličej
  DYNAMICKÁ HYDRATACE SÉRUM
 • 14089Zdokonalující tonikum00PURETÉ THERMALEFACE CARETonikaČisticí a odličovací péče
  Zdokonalující tonikum
 • 14094Čistící micelární olej pro krásnou a hladkou pleť51PURETÉ THERMALEFACE CAREPřípravky na čištění pletiČisticí a odličovací péče
  Čistící micelární olej pro krásnou a hladkou pleť
 • 14109Odličovač 3v100PURETÉ THERMALEFACE CAREOdličovací mlékaČisticí a odličovací péče
  Odličovač 3v1
 • Nejčtenější

  go to top