OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Mineralizující voda Vichy, přírodní zdroj

Sopečná historie Mineralizující vody Vichy trvá již přes 2000 let. Podívejme se na cestu, kterou tato unikátní termální voda za tuto dobu urazila. Jde o tajemství, které zná pouze příroda.

Mineralizující voda Vichy čerpá své vlastnosti z hloubky vulkánů ve francouzském regionu v Auvergne

Vše se děje ve městě Vichy, v regionu Auvergne, kde příběh Mineralizující vody Vichy začíná 4000 metrů pod povrchem země. Při své cestě sopečnými skalami v Auvergne Mineralizující voda Vichy získává své unikátní schopnosti. Její původ: dešťová voda prosakuje do sopečné půdy a během tisíciletí je filtrována a pročišťována. Tato dlouhá cesta mineralizující vody začíná v hloubce 4000 metrů pod auvergneskými sopkami. Teplota zde je tak vysoká, že se voda ohřeje až na 140 °C, a předtím, než vytryskne na povrch, se smísí s plynem unikajícím z roztaveného magmatu.

Z hlubin vulkánů až k péči o pleť

Mineralizující voda Vichy vzniká rychlým vzestupem vzhůru. Během své cesty křemenitými skalami z období prvohor (tyto skály vznikly před 500 miliony lety) se tato voda obohacuje minerály a stopovými prvky. Neobyčejná koncentrace těchto minerálů a podmínky, za nichž celá směs vzniká, jsou natolik speciální a výjimečné, že vodu nelze vyrobit uměle, a proto je tak unikátní. Při své cestě na povrch se voda ochlazuje a má teplotu 27,3 °C. Pouze příroda však opravdu zná tajemství této „minerální zahrádky“.

Právě díky své sopečné historii je Mineralizující voda Vichy jednou z nejbohatších minerálních vod ve Francii. Mezi 15 minerálů, které obsahuje, patří železo, draslík, vápník, mangan a dokonce i fluór, lithium či bróm… Výsledkem je skutečně prospěšná voda, která posiluje pokožku proti škodlivým vlivům. Jak vysvětluje ředitelka kvality ve výrobní továrně Laboratoří Vichy Odile Roussez, Mineralizující voda Vichy je dnes stále „odebírána u svého pramene, v místě pod historickými lázněmi, ve vyhrazeném a chráněném prostoru, který vylučuje jakoukoli možnost kontaminace povrchovou vodou.“

Pramen Lucas
Vichy-Mineralizing-Water-a-natural-resource
Pramen Mineralizující vody Vichy

Náš ikonický přípravek

 • MINERALIZUJÍCÍ TERMÁLNÍ VODA VICHY - obrázek výrobku
 • Zdokonalující tonikum - obrázek výrobku
 • Odličovač 3v1 - obrázek výrobku
 • Nejčtenější

  Novinka hyaluron-booster MINÉRAL 89: Každodenní dávka síly pro vaši pleť

  Mineralizující voda

  Novinka hyaluron-booster MINÉRAL 89: Každodenní dávka síly pro vaši pleť

  Pokožka je hlavní ochrannou bariérou mezi naším tělem a okolním světem. A právě proto bychom měli zajistit, aby byla zdravá a schopná odolávat okolnímu stresu a vlivu dnešního života (exposomu). Laboratoře Vichy v roce 2018 zdolaly další historický mezník a vytvořily péči MINÉRAL 89, která obsahuje 89 % Mineralizující termální vody, kyselinu hyaluronovou a 9 dalších aktivních látek, které posilují přirozenou obranyschopnost pleti.

  Přečíst článek

  go to top