OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Mandle – naprosto přírodní zkratka k zářivé pleti

Mandle jsou jednou z nejdůležitějších a nejpopulárnějších potravin pro zdraví pleti, ročně se jich vyprodukuje přes 1,24 milionů tun. V souvislosti s mandlemi se tak často objevuje spousta polopravd či mýtů.

Mandle – naprosto přírodní zkratka k&nbspzářivé pleti
Almonds the all-natural shortcut to glowing skin

Požádali jsme proto výživového poradce Raphaëla Grumana a dermatoložku Ninu Roos, aby se s námi podělili o pár tipů, jak z této superpotraviny vytěžit co nejvíce. Zeptali jsme se jich také na specifické benefity, které mají mandle pro naši pleť.

Jak mandle pomáhají pleti k tomu, aby byla hydratovaná

V souvislosti se zářivou a zdravou pletí dermatoložka Dr. Nina Roos zmiňuje dobrou pověst mandlí. Mandle totiž přirozeně obsahují vysoký podíl antioxidantů, které pomáhají hydratovat pleť a posilují schopnost buněk epidermis zadržovat vlhkost. To znamená, že přirozená funkce kožní bariéry dále chrání svrchní vrstvu buněk pleti a bojuje proti negativním vlivům poškození způsobeného vlivem slunce či znečištění vzduchu. Stejně jako většina ořechů, i mandle jsou plné biotinu, který pomáhá stimulovat tvorbu keratinu. Keratin je pro zdravou pleť, vlasy a nehty zcela zásadní. Pro mdlé a lámavé vlasy a třepící se nehty Nina doporučuje pokrmy s vysokým obsahem vitaminu E – a pomoci vám může také topická aplikace vitaminu E. Přesně tuhle omluvu jsme potřebovali k tomu, abychom si dopřáli další rozmazlování!

Mandle: skvělá svačinka pro zdravou pleť, vlasy a nehty

Mandle obsahují velké množství vlákniny a vitaminu E a jsou ideální svačinkou pro dobu kolem čtvrté hodiny odpoledne, kdy nám začne klesat hladina cukru v krvi – nevybírejte slanou nebo sladkou variantu (totéž platí pro pekanové ořechy, arašídy a kešu oříšky). Podle výživového poradce Raphaëla Grumana bychom se měli zaměřit na nedochucovanou formu mandlí, pokud je naším cílem mít zdravé vlasy, nehty a pleť. Pražené mandle můžeme použít na vše – od ovesné kaše po saláty či kuře nebo rybu. Jsou také skvělou alternativou k preclíkům a arašídům, když se sejdete s přáteli a máte chuť něco pojídat. Pro případ, že chystáte večírek, Raphaël doporučuje vyměnit brambůrky a dipy za misku s mandlemi nebo jinými ořechy, jako jsou vlašské ořechy, pekanové ořechy nebo para ořechy, které pleti přinášejí podobné benefity. Mandle jsou chutné, křupavé a plné dobrot. Hrst mandlí (asi 15 kusů) je skvělý způsob, jak se zasytit, aniž bychom se cpali sladkostmi, které si pak vyberou svou daň v oblasti břicha. Konec konců je přece spousta mnohem horších věcí, na kterých si můžeme vypěstovat závislost, než je pytlík se směsí křupavých oříšků.

Redakce

go to top