OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

MINÉRAL 89 Hyaluron-Booster: Pro cestování a dlouhé lety

Od nedostatku spánku, poškození UV zářením a znečištěním, tlak v kabině a klimatizace až po nenadálé změny teplot. Tito agresoři mohou mít z dlouhodobého hlediska výrazný dopad na zdraví vaší pleti.

Co se vlastně děje s pokožkou při cestování?

Paprsky UV záření jsou pro pleť hlavním agresorem. Jsou totiž příčinou předčasného stárnutí. UV záření je přítomno během celého roku, a to i když je zataženo. Paprsky pronikají přes sklo a zároveň se odrážejí od ostatních povrchů, jako je například voda. Mohou způsobit jemné linky, vrásky, ztrátu pevnosti pleti a problémy s pigmentací.

Částečky znečištění zase způsobují oxidaci lipidů na povrchu pleti. Výsledkem je podrážděná pleť a pokles vitaminu E, který je zásadní pro boj s důsledky oxidativního stresu a nadměrnou produkcí séba. Opakované vystavování částečkám znečištění zvyšuje také pravděpodobnost vzniku poruch pigmentace.

Změny teplot hrají také důležitou roli. Teploty se mohou v zemi, z níž odlétáte a vaší destinací dramaticky lišit. Pleť tak zažívá teplotní šok. Pleť potřebuje čas, aby se přizpůsobila změnám okolního prostředí. Náhlé změny teplot či klimatu mohou vyústit ve ztrátu vody, díky čemuž můžete pociťovat pnutí pleti.

Jak ovlivňuje létání vaši pleť?

Především je důležité si uvědomit, že pokožka pracuje optimálně, když se vlhkost vzduchu pohybuje v rozmezí 40 % až 70 % (průměrné venkovní klima). Nejvyšší úroveň vlhkosti v letadle je nicméně pouze kolem 10 %. To vede k suché pleti a oslabení funkce kožní bariéry. Pleť je křehčí, citlivější a snadněji dojde k jejímu podráždění.

Nedostatek spánku narušuje funkci kožní bariéry. Pleti tak déle trvá zotavit se z vnějšího podráždění a rychleji u ní dochází k dehydrataci. Zpomaluje se rovněž mikrocirkulace a objevují se viditelné známky únavy jako jemné linky a mdlý vzhled pleti.

Cestování mezi kontinenty může „zmást“ biologické hodiny pokožky a zhoršit proces její obnovy. Podívejme se například na večerní let z Tokia, který ráno končí v L.A. Po příletu je pleť stále v nočním režimu (doba, kdy dochází k regeneraci buněk). Nyní je však vystavena paprskům UV záření ze slunečního svitu v L.A. Dopad rozdílnosti časových pásem může narušit schopnost pleti regenerovat se. Pleť je méně pružná a pevná.

Přibalte si na cesty Minéral 89 Hyaluron-Booster!

Nyní již víte, jaký vliv má cestování na vaši pleť. Jak tedy tento dopad co nejvíce zmírnit? Tajemství spočívá v tom, zajistit, aby vaše rutina péče o pleť splňovala tří základní potřeby pleti: hydrataci, komfort a odolnost.

Lehká gelová textura boosteru Minéral 89 je skvělým výchozím bodem pro vaši cestovatelskou rutinu péče o pleť. Po vyčistění pleti aplikujte na konečky prstů (umyjte si nejprve ruce) nebo do dlaně, a poté jemně rozetřete na obličej pro okamžitou dávku hydratace. Minéral 89 může doplnit vaši současnou rutinu péče o pleť. Přípravek aplikujte na pleť před nanesením krému s SPF faktorem, který vás ochrání před UV zářením. Minéral 89 můžete rovněž navrstvit pod hutnější denní krém, ochráníte tím pleť naopak před chladnějšími teplotami a klimatizací.

Kyselina hyaluronová je společně s proslulou Mineralizující vodou Vichy součástí intenzivně hydratačního složení Minéral 89, jež maximalizuje zadržování vody a posílení pleti. Kyselina hyaluronová pomáhá zabraňovat transepidermální ztrátě vody a Mineralizující voda Vichy bohatá na 15 důležitých minerálů je zásadní pro dlouhodobé zdraví pleti. Perfektní koktejl pro hydratovanou, svěží a posílenou pleť i během cestování!

Redakce

Náš ikonický přípravek

Hyaluron-Booster Oční 15 ml - obrázek výrobku

Hyaluron-Booster Oční 15 ml

Každodenní dávka síly pro oční okolí

( 7 recenzí )

Hyaluron-Booster Posilující a obnovující pleťová maska - obrázek výrobku

Hyaluron-Booster Posilující a obnovující pleťová maska

( 1 recenzí )

72H KRÉM PRO ZVÝŠENÍ HYDRATACE

72H KRÉM PRO ZVÝŠENÍ HYDRATACE

( 52 recenzí )

72H KRÉM PRO ZVÝŠENÍ HYDRATACE<br />NEPARFEMOVANÝ

72H KRÉM PRO ZVÝŠENÍ HYDRATACE
NEPARFEMOVANÝ

go to top