Přemýšleli jste někdy nad tím, proč používat denní i noční krém? Víte, jaký je mezi nimi rozdíl? Zjistěte to s námi!
Denní krém – pomocník v boji proti každodennímu stresu
Po denním krému byste měli sáhnout každé ráno po vyčistění pleti. Jde totiž o krok, který pleti zajistí celodenní výživu a hydrataci. Zároveň by měl pleť chránit před UV zářením, které má velký vliv na předčasné stárnutí pleti a vznik pigmentových skvrn, proto byste měli volit péči s SPF faktorem nebo aplikovat i ochranný opalovací krém. Denní krémy mají oproti těm nočním lehčí texturu, která se rychle vstřebává a je tedy vhodným podkladem pod make-up.
Noční krém – pracuje, zatímco spíme
V nočních hodinách se mikrocirkulace v pleti přirozeně zvyšuje a kyslík lépe proniká k buňkám. Během spánku tak naše pleť odpočívá, regeneruje se a doplňuje antioxidační ochranu. Zbavuje se tak stresu, projevů stárnutí i únavy. Noční krém jí v tom může skvěle pomoci! Postará se o pleť tak, aby byla připravena na další den. Oproti dennímu krému postrádá SPF a má výživnější a bohatší texturu, která pleti poskytne dostatečnou výživu. Zároveň obsahuje větší koncentraci aktivních látek.
Denní i noční krém by měly být součástí každodenní rutiny péče o pleť a můžete je najít ve všech řadách péčí o pleť Vichy. Nejnovějším přírůstkem je Slow Âge Noční péče s neobvyklým vzhledem – sytě hnědou „karamelovou barvou“, svěží texturou a rostlinnou vůní.
Slow Âge Noční péče
Tak co myslíte? Jste připraveni nechat vaši pleť v noci zregenerovat a odpočinout s noční péčí a přes den připravit na každodenní stres s tou denní?
Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.
Návaly horka jsou jedním z vedlejších účinků hormonálních změn – jde o nejznámější symptomy spojené s menopauzou. Proč k návalům horka dochází a co dělat, když se objeví?
S příchodem menopauzy jsou spojeny různé změny na vašem těle, mysli i kůži. V následujícím článku popisuje naše expertka MUDr. Petra Trojanová, Ph.D. různé změny, jež pocítíte a uvidíte na své kůži, a vysvětluje, proč k těmto změnám dochází.