OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Co vám o rodičovství nikdo neřekne!

Když se stanete rodičem, jde o úžasnou událost spojenou se spoustou radosti. Během prvních několika měsíců ale může rodičovství změnit některé vaše dosavadní rutiny.

Co vám o rodičovství nikdo neřekne!

Vstříc neznámému

S některými věcmi vám mohou pomoci knihy o rodičovství, ale je pravděpodobné, že se v nich nedozvíte vše! Připravte se na to být ve střehu a potýkat se s nečekaným. Každé dítě je jiné a je třeba ke svému potomkovi přistupovat tak, aby to co nejlépe odpovídalo jeho osobnosti.

Krátké noci

Potřeba nepřetržitého krmení vašeho miminka může u dospělých narušit spánkové fáze. Podívejte se proto na odborné rady, jak můžete svému drobečkovi pomoci usnout. Před spaním vyzkoušejte třeba jemnou kojeneckou masáž, ale nezapomínejte ani sami na sebe. Vaše rodina vás potřebuje, takže se v noci u miminka střídejte s manželem, nebo naberte sílu krátkým posilňujícím spánkem během dne, zatímco vaše dítě pohlídá partner!

Problémy s pletí

Školicí a výzkumné zařízení The International Dermal Institute uvádí, že u 10 -15 % těhotných žen se rozvine melasma – místa na obličeji s tmavší pigmentací. Melasma po porodu obvykle zmizí, ale vy se můžete potýkat s jinými kožními problémy: mohou se objevovat strie, akné, křečové žíly, suchost a zvýšená citlivost pleti způsobená vyrovnáváním rozkolísaných hormonálních hladin. Tyto potíže však naštěstí netrvají déle než několik měsíců. Vyhýbejte se přímému slunci, používejte ochranné krémy s vysokým SPF faktorem a pečující tělové přípravky proti striím.

Zvýšené vypadávání vlasů

Mezi třetím a šestým měsícem po porodu velmi často dochází k poporodnímu vypadávání vlasů. Pokud ve sprše nebo na svém kartáči na vlasy nacházíte chomáče vlasů, nepanikařte. Jde pouze o dočasný jev vyvolaný masivním poklesem estrogenu ve vašem těle. Kojení výpadek vlasů nezpůsobuje, takže odstavení dítěte není řešením. Můžete ale vyzkoušet šetrné přípravky na vlasy z lékárny a také změnu účesu. U dlouhých vlasů je totiž problém s padajícími vlasy o něco patrnější – změna účesu mladé mamince prospěje a zároveň pomůže bojovat s množstvím vlasů všude po bytě.

Za to trauma to stojí

Buď jak buď, rodičovství je vzrušující a na všechna malá překvapení, která se svým dítětem zažijete, budete určitě jednou rádi vzpomínat. Dopřejte si odpolední spánek, pusťte si nějakou hudbu, ponořte se do chaosu a dělejte to tak, jak nejlépe dovedete. S dětmi se zasmějete víc než kdy jindy!

Redakce

Náš ikonický přípravek

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pro ženy

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pro ženy

( 11 recenzí )

Energizující šampon

Energizující šampon

( 110 recenzí )

KRÉM NA STRIE - obrázek výrobku

KRÉM NA STRIE

( 1 recenzí )

72H KRÉM PRO ZVÝŠENÍ HYDRATACE

72H KRÉM PRO ZVÝŠENÍ HYDRATACE

( 52 recenzí )

Hyaluron-Booster Oční 15 ml - obrázek výrobku

Hyaluron-Booster Oční 15 ml

Každodenní dávka síly pro oční okolí

( 7 recenzí )

ENERGIZUJÍCÍ POSILUJÍCÍ KONDICIONÉR

ENERGIZUJÍCÍ POSILUJÍCÍ KONDICIONÉR

( 51 recenzí )

go to top