NOVINKA Procházením této stránky dáváte souhlas s využíváním souborů Cookies. Pro více informací klikněte zde..

Pokud neoznačíte jinak, počítáme s tím, že s cookies souhlasíte.

Close

OK

OKZrušit

Děkujeme

Zavřít

Co vám o rodičovství nikdo neřekne!

 • favoris

Když se stanete rodičem, jde o úžasnou událost spojenou se spoustou radosti. Během prvních několika měsíců ale může rodičovství změnit některé vaše dosavadní rutiny.

Vstříc neznámému

S některými věcmi vám mohou pomoci knihy o rodičovství, ale je pravděpodobné, že se v nich nedozvíte vše! Připravte se na to být ve střehu a potýkat se s nečekaným. Každé dítě je jiné a je třeba ke svému potomkovi přistupovat tak, aby to co nejlépe odpovídalo jeho osobnosti.

Krátké noci

Potřeba nepřetržitého krmení vašeho miminka může u dospělých narušit spánkové fáze. Podívejte se proto na odborné rady, jak můžete svému drobečkovi pomoci usnout. Před spaním vyzkoušejte třeba jemnou kojeneckou masáž, ale nezapomínejte ani sami na sebe. Vaše rodina vás potřebuje, takže se v noci u miminka střídejte s manželem, nebo naberte sílu krátkým posilňujícím spánkem během dne, zatímco vaše dítě pohlídá partner!

Problémy s pletí

Školicí a výzkumné zařízení The International Dermal Institute uvádí, že u 10 -15 % těhotných žen se rozvine melasma – místa na obličeji s tmavší pigmentací. Melasma po porodu obvykle zmizí, ale vy se můžete potýkat s jinými kožními problémy: mohou se objevovat strie, akné, křečové žíly, suchost a zvýšená citlivost pleti způsobená vyrovnáváním rozkolísaných hormonálních hladin. Tyto potíže však naštěstí netrvají déle než několik měsíců. Vyhýbejte se přímému slunci, používejte ochranné krémy s vysokým SPF faktorem a pečující tělové přípravky proti striím.

Zvýšené vypadávání vlasů

Mezi třetím a šestým měsícem po porodu velmi často dochází k poporodnímu vypadávání vlasů. Pokud ve sprše nebo na svém kartáči na vlasy nacházíte chomáče vlasů, nepanikařte. Jde pouze o dočasný jev vyvolaný masivním poklesem estrogenu ve vašem těle. Kojení výpadek vlasů nezpůsobuje, takže odstavení dítěte není řešením. Můžete ale vyzkoušet šetrné přípravky na vlasy z lékárny a také změnu účesu. U dlouhých vlasů je totiž problém s padajícími vlasy o něco patrnější – změna účesu mladé mamince prospěje a zároveň pomůže bojovat s množstvím vlasů všude po bytě.

Za to trauma to stojí

Buď jak buď, rodičovství je vzrušující a na všechna malá překvapení, která se svým dítětem zažijete, budete určitě jednou rádi vzpomínat. Dopřejte si odpolední spánek, pusťte si nějakou hudbu, ponořte se do chaosu a dělejte to tak, jak nejlépe dovedete. S dětmi se zasmějete víc než kdy jindy!

Náš ikonický přípravek

 • 21274AMINEXIL CLINICAL 5 - Pro muže00NewDERCOSHAIR CAREPéče o vlasyPéče proti vypadávání vlasů

  Novinka

  Aminexil Clinical 5
 • 21235AMINEXIL CLINICAL 5 - pro ženy51NewDERCOSHAIR CAREPéče o vlasyPéče proti vypadávání vlasů

  Novinka

  AMINEXIL CLINICAL 5 - pro ženy
 • Nejčtenější

  Péče o pleť

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

  Přečíst článek

  Životní momenty

  Problematická pleť a její vliv na sebevědomí

  Rozšířené póry, pupínky, jizvy po akné a nerovnosti. Problematická pleť nemá jen fyzické důsledky, ale především psychické. Jak s nimi bojovat? Přečtěte si inspirativní „doporučení“ životní koučky Kamily Jetmarové, jak si zvednout a udržet sebevědomí.

  Přečíst článek

  Make-up

  Proměna s Dermablendem

  Tým Vichy a časopis Cosmopolitan na začátku ledna hledal nové tváře řady Dermablend. Vybrané dívky pak čekal den profesionálního focení a stylingu. Podívejte se s námi, jak Dermablend dokáže vykouzlit úsměv na rtech a zvednout sebevědomí.

  Přečíst článek

  go to top