OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Co vám o rodičovství nikdo neřekne!

 • Oblíbené

Když se stanete rodičem, jde o úžasnou událost spojenou se spoustou radosti. Během prvních několika měsíců ale může rodičovství změnit některé vaše dosavadní rutiny.

Co vám o rodičovství nikdo neřekne!

Vstříc neznámému

S některými věcmi vám mohou pomoci knihy o rodičovství, ale je pravděpodobné, že se v nich nedozvíte vše! Připravte se na to být ve střehu a potýkat se s nečekaným. Každé dítě je jiné a je třeba ke svému potomkovi přistupovat tak, aby to co nejlépe odpovídalo jeho osobnosti.

Krátké noci

Potřeba nepřetržitého krmení vašeho miminka může u dospělých narušit spánkové fáze. Podívejte se proto na odborné rady, jak můžete svému drobečkovi pomoci usnout. Před spaním vyzkoušejte třeba jemnou kojeneckou masáž, ale nezapomínejte ani sami na sebe. Vaše rodina vás potřebuje, takže se v noci u miminka střídejte s manželem, nebo naberte sílu krátkým posilňujícím spánkem během dne, zatímco vaše dítě pohlídá partner!

Problémy s pletí

Školicí a výzkumné zařízení The International Dermal Institute uvádí, že u 10 -15 % těhotných žen se rozvine melasma – místa na obličeji s tmavší pigmentací. Melasma po porodu obvykle zmizí, ale vy se můžete potýkat s jinými kožními problémy: mohou se objevovat strie, akné, křečové žíly, suchost a zvýšená citlivost pleti způsobená vyrovnáváním rozkolísaných hormonálních hladin. Tyto potíže však naštěstí netrvají déle než několik měsíců. Vyhýbejte se přímému slunci, používejte ochranné krémy s vysokým SPF faktorem a pečující tělové přípravky proti striím.

Zvýšené vypadávání vlasů

Mezi třetím a šestým měsícem po porodu velmi často dochází k poporodnímu vypadávání vlasů. Pokud ve sprše nebo na svém kartáči na vlasy nacházíte chomáče vlasů, nepanikařte. Jde pouze o dočasný jev vyvolaný masivním poklesem estrogenu ve vašem těle. Kojení výpadek vlasů nezpůsobuje, takže odstavení dítěte není řešením. Můžete ale vyzkoušet šetrné přípravky na vlasy z lékárny a také změnu účesu. U dlouhých vlasů je totiž problém s padajícími vlasy o něco patrnější – změna účesu mladé mamince prospěje a zároveň pomůže bojovat s množstvím vlasů všude po bytě.

Za to trauma to stojí

Buď jak buď, rodičovství je vzrušující a na všechna malá překvapení, která se svým dítětem zažijete, budete určitě jednou rádi vzpomínat. Dopřejte si odpolední spánek, pusťte si nějakou hudbu, ponořte se do chaosu a dělejte to tak, jak nejlépe dovedete. S dětmi se zasmějete víc než kdy jindy!

Náš ikonický přípravek

 • Novinka

  Aminexil Clinical 5
 • AMINEXIL CLINICAL 5 - pro ženy
 • Nejčtenější

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Péče o pleť

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

  Přečíst článek

  Jak se projevuje menopauza na našem těle?

  Péče o tělo

  Jak se projevuje menopauza na našem těle?

  Během menopauzy se naše tělo mění, což je jedním z nevyhnutelných životních faktů. Naše postava, vlasy, pokožka, náš celkový vzhled se změní, jako by se celý proces stárnutí náhle zrychlil. Jde o vnější známku (nebo dokonce zradu) toho, že jsme vstoupili do další životní fáze. Jak by nás to tedy nemělo ovlivnit?

  Přečíst článek

  go to top