OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít


ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI
VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

Zdraví pokožky je významně ovlivňováno mnoha vnějšími a vnitřními faktory expozomu, stav pleti se rovněž zhoršuje v důsledku jejich působení.

Začněte teď

7Známek stárnutí scanuji…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Co dělat a čemu se vyhnout, pokud chcete mít zdravě vypadající pleť

Zásadním krokem za zaručeně krásnou pletí, je správné čištění. Podívejte se na našich TOP 5 tipů, prostřednictvím kterých vám poradíme, co dělat a co nedělat proto, aby vaše pleť vypadala zdravě během celého roku.

Co dělat a čemu se vyhnout, pokud chcete mít zdravě vypadající pleť

CO DĚLAT: před čistěním pleti se odličte

Myslíte si, že pleť potřebuje večer pouze odlíčit? Až na sklonku dne otevřete skříňku s kosmetikou, pamatujte na to, že odlíčení je pouze prvním krokem k účinnému vyčistění pleti. Některé odličovače (především ty na bázi oleje) mohou na Vaší pleti zanechat pocit mastnoty, zatímco samotné čistění nejspíš neodstraní veškerý make-up. Po odlíčení odolného make-upu na očích a/nebo rtech pleť vyčistěte přípravkem adaptovaným pro váš typ pleti tak, aby byla pleť dokonale čistá a připravená na nanesení noční péče.

CO DĚLAT: pleť důkladně vyčistěte

Mezi čistou a vyčištěnou pletí je ve skutečnosti velký rozdíl. Pokud patříte mezi ženy, které se příliš nelíčí, nebudete potřebovat tak intenzivní rutinu čistění jako kosmetické nadšenkyně. Byly byste ale nejspíš překvapené, jak pleť může poškodit každodenní expozice městskému prostředí. Pouze 20 % projevů spojených se stárnutím souvisí s našimi geny, zbylých 80 % je zapříčiněno expozomem – poškození způsobené každodenními faktory, jakými jsou znečištění, UV záření a nedostatek spánku. Pravidelná aplikace přípravků s SPF faktorem pomáhá pleť chránit, tyto přípravky jsou však nechvalně proslulé tím, že se z pleti špatně odstraňují (zejména pak ty se zmatňující texturou). Pro důkladné odstranění špíny a mastnoty z povrchu pleti vatový tampon nejprve navlhčete micelární vodou a přejeďte jím po pleti. Následně použijte čisticí přípravek na bázi oleje jako například Zkrášlující čisticí micelární olej od Vichy, jehož textura se v kontaktu s pletí změní na mléčný gel. Masírujte a opláchněte, poté pleť osušte – tím dokonale odstraníte i ty nejodolnější nečistoty!

CO DĚLAT: rutinu přizpůsobte ročnímu období

Pokud máte sklon k mastné pleti a venku se oteplí, měli byste svou rutinu péče doplnit o čisticí pěnivý přípravek, který vám může pomoci s nadprodukcí kožního mazu. Mnoho přípravků na bázi vody nebo gelu totiž obsahuje adstringentní složky (vysušující látky, které pomáhají řešit problémy s mastící se a mastnou pletí). Mezi běžné adstringentní složky patří alkohol, okurka nebo vilín. A stejně tak – pokud máte vlivem chladnějšího počasí pleť sušší, hydrataci vám pomůže doplnit přípravek čistění s krémovou či mléčnou texturou. To je důležité především pro exfoliaci odumřelých buněk.

CO NEDĚLAT: nevybírejte přípravky, které nejsou vhodné pro váš typ pleti

Každodenní rutinu péče o pleť je dobré adaptovat jednotlivým ročním obdobím, při volbě správného přípravku čistění je ovšem také zásadní zohlednit svůj typ pleti. Stejně jako byste během roku podle období měnili přípravky líčení, i přípravek čistění by se měl vždy zaměřit na hlavní problémy vaší pleti. Pokud máte pleť se sklonem k akné a nedokonalostem, zvažte, zda nevyměnit tradiční odličovací mléko za tonikum, a hledejte produkty s obsahem adstringentních látek, jako jsou ovocné kyseliny či vilín, které z pleti odstraní přebytečný kožní maz. Suchá a šupinatá pleť má naopak ke konci dne sklon k dehydrataci, proto vsaďte spíše na čisticí přípravek na bázi krému, abyste předešli jejímu dalšímu vysušení. Hledat byste měli hydratační látky jako glycerin nebo Mineralizující vodu Vichy, které posílí funkci kožní bariéry. V případě citlivé pleti pak zkuste pleť odlíčit jemnou micelární vodou, ideálně s hypoalergenním složením.

CO NEDĚLAT: pleť nečistěte příliš

Na konci dne se ujistěte, že je vaše pleť důkladně vyčistěná. Je to důležité proto, abyste ze své noční rutiny péče vytěžili maximum. Pozor ale na to, abyste pleť nečistili příliš! V létě můžete mastící se pleti dopřát čistění až třikrát denně, ale obecně bychom doporučovali pleť čistit pouze ráno a večer, abyste ji nezbavili přirozených olejů.

Náš ikonický přípravek

Čisticí pěna pro rozjasnění pleti - obrázek výrobku

Čisticí pěna pro rozjasnění pleti

( 1 recenzí )

72H KRÉM PRO ZVÝŠENÍ HYDRATACE<br />NEPARFEMOVANÝ

72H KRÉM PRO ZVÝŠENÍ HYDRATACE
NEPARFEMOVANÝ

go to top